Redirect اطلاعات بيشترads تبليغات
تبليغات


تالار حسابداری فروم لرن

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرسش: حد نصاب معاملات خارج از شمول
#1

میزان مناقصه معاملاتی که از اعتبارات خارج از شمول قانون محاسبات عمومی هستند چند ریال است ؟

ایا مانند همان نصاب سال 94 یعنی 139 میلیون تومان است ؟
پاسخ
سپاس شده توسط:
سفارش تبلیغات (کلیک کنید)سفارش تبلیغات (کلیک کنید)


#2
سلام دوست گرامی

معاملات كوچك در سال 94 طبق پیشنهاد شماره 56/5448 مورخ 94/1/25 وزارت امور اقتصادی و دارایی معاملات كمتر از  13.900.000 تومان و معاملات بزرگ نیز معاملات بیشتر از 139.000.000 تومان می باشد اما مطابق بند ب دستورالعمل اعلام حدنصاب معاملات کوچک سال 1393، نصاب تعیین شده از تاریخ ابلاغ این تصویب نامه تا زمانی که اصلاح نشده است، قابل اجرا خواهد بود.

بنابراین تا زمان ابلاغ بخشنامه/ دستورالعمل حدنصاب معاملات 94‌ (ظرف روزهای آینده)، نصاب معاملات كوچك 12.000.000 تومان و نصاب معاملات بزرگ 120.000.000 تومان می باشد.

با احترام...
" برای حمایـت از ما، لطفاً بر روی بنرهای تبلیغاتی سایت كلیك نمائید "

" اگر کسی خوبیهای تو را فراموش کرد، تو خوب بودن را فراموش نکن... "
" ای کاش یاد بگیریم، برای خالی کردن خودمان؛ کسی را لبریز نکنیم... "
" تنها « زمان » است كه دوست داشتن را ثابت می كند، نه « زبان »... "
پاسخ
سپاس شده توسط: saba ، Acc helper

#3
با سلام

نصاب معاملات داخل شمول را نمی خواهم ، خارج از شمول !
پاسخ
سپاس شده توسط:

#4
د - نصاب و نحوه انجام معاملات با رعایت صرفه و صلاح دولت به شرح زیر می باشد:
1 - معاملات تا مبلغ یك میلیون ریال به مسوولیت مامور خرید.
2 - معاملات از 1/000/001 ریال تا 5/000/000 ریال با تایید مامور خرید یا واحد تداركاتی حسب مورد و تصویب بالاترین مقام دستگاه اجرایی یا مقام مجاز از طرف او.
3 - معاملات بیش از پنج میلیون ریال به تایید و مسوولیت وزیر ذیربط یا بالاترین مقام دستگاه اجرایی ذیربط یا مقامات مجاز از طرف ایشان.

قانون نحوه هزینه كردن اعتباراتی كه به موجب قانون از رعایت قانون محاسبات عمومی و سایر مقررات عمومی دولت مستثنی هستند
ارگان صادر كننده: وزارت امور اقتصادی و دارایی
تاریخ صدور: ۶ بهمن ۱۳۶۴
شماره بخشنامه: ۹۴۳۸۰
پاسخ
سپاس شده توسط:

#5
با سلام خدمت شما دوست عزیز

میشه بفرمائید شما از "قانون نحوه هزینه كردن اعتباراتی كه به موجب قانون از رعایت قانون محاسبات عمومی و سایر مقررات عمومی دولت مستثنی هستند" چه اطلاعی دارید؟ و چه استفاده ای از این قانون در حال حاضر می نمائید؟

به نظر بنده قانون مزبور به نوعی آیین نامه معاملات برای مصرف اعتبارات جاری و عمرانی شرکتهای دارای مقررات خاص می باشد هرچند که سوال ابتدایی شما کمی نامفهوم می باشد.

اما به هرحال طبقه بندی نصاب معاملات بند "د" قانون فوق الذکر معادل نصاب معاملات موضوع ماده 3 قانون برگزاری مناقصات می باشد.

نظر شما را به نقل قول هایی از این دو قانون جلب می نمایم:

"قانون نحوه هزینه کردن اعتباراتی که به موجب قانون از رعایت قانون محاسبات عمومی و سایر مقررات عمومی دولت مستثنی هستند" نوشته: ماده واحده - مصرف اعتبارات جاری و عمرانی که به نحوی از انحا از قانون محاسبات عمومی و سایر مقررات عمومی دولت و یا آیین نامه معاملات دولتی مستثنی بوده و تابع مقررات خاص گردیده است (به استثنای هزینه های جنگی که با رعایت تبصره 9 و 45 قانون بودجه سال 1364 انجام می گیرد) تحت ضوابط زیر مجاز می باشد...

"قانون برگزاری مناقصات بهمراه آیین نامه های آن" نوشته: ماده 1 ـ کاربرد

الف‌ ـ این‌ قانون‌ به‌ منظور تعیین‌ روش‌ و مراحل‌ برگزاری‌ مناقصات‌ به‌ تصویب‌ می‌رسد و تنها در معاملاتی‌ که‌ با رعایت‌ این‌ قانون‌ انجام‌ می‌شود، کاربرد دارد.

ب‌ ـ قوای‌ سه‌گانه‌ جمهوری‌ اسلامی‌ ایران‌ اعم‌ از وزارتخانه‌ها، سازمانها و مؤسسات‌ و شرکتهای‌ دولتی‌، مؤسسات‌ انتفاعی‌ وابسته‌ به‌ دولت‌، بانکها و مؤسسات ‌اعتباری‌ دولتی‌، شرکتهای‌ بیمه‌ دولتی‌، مؤسسات‌ و نهادهای‌ عمومی‌ غیردولتی‌(درمواردی‌ که‌ آن‌ بنیادها و نهادها از بودجه‌ کل‌ کشور استفاده‌ می‌نمایند)، مؤسسات‌ عمومی‌، بنیادها و نهادهای‌ انقلاب‌ اسلامی‌، شورای‌ نگهبان‌ قانون‌ اساسی‌ و همچنین ‌دستگاهها و واحدهائی‌ که‌ شمول‌ قانون‌ بر آنها مستلزم‌ ذکر یا تصریح‌ نام‌ است‌، اعم‌ از این‌که‌ قانون‌ خاص‌ خود را داشته‌ و یا از قوانین‌ و مقررات‌ عام‌ تبعیت‌ نمایند نظیر وزارت‌ جهادکشاورزی‌، شرکت‌ ملی‌ نفت‌ ایران‌، شرکت‌ ملی‌ گاز ایران‌، شرکت‌ ملی‌ صنایع‌ پتروشیمی‌ایران‌، سازمان‌ گسترش‌ و نوسازی‌ صنایع‌ ایران‌، سازمان‌ بنادر و کشتیرانی‌ جمهوری‌ اسلامی ‌ایران‌، سازمان‌ توسعه‌ و نوسازی‌ معادن‌ و صنایع‌ معدنی‌ ایران‌، سازمان‌ صدا و سیمای‌جمهوری‌ اسلامی‌ ایران‌ و شرکتهای‌ تابعه‌ آنها موظفند در برگزاری‌ مناقصه‌ مقررات‌ این‌ قانون‌ را رعایت‌ کنند.

تبصره‌ ـ نیروهای‌ مسلح‌، تابع‌ مقررات‌ و ضوابط‌ خاص‌ خود بوده‌ و از شمول‌ این ‌قانون‌ مستثنی‌ هستند.

 
امیدوارم که اگر اشتباه می کنم دوستان و اساتید عزیز بنده رو راهنمایی بفرمایند.

با احترام...
" برای حمایـت از ما، لطفاً بر روی بنرهای تبلیغاتی سایت كلیك نمائید "

" اگر کسی خوبیهای تو را فراموش کرد، تو خوب بودن را فراموش نکن... "
" ای کاش یاد بگیریم، برای خالی کردن خودمان؛ کسی را لبریز نکنیم... "
" تنها « زمان » است كه دوست داشتن را ثابت می كند، نه « زبان »... "
پاسخ
سپاس شده توسط: حسین ، رحیمی پور
سفارش تبلیغات (کلیک کنید)سفارش تبلیغات (کلیک کنید)




پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

"تبليغـات"
"درباره ی ما"
"امکانات وبسايت"
وبسایت فروم‌لرن در واپسین روزهای اسفند ۱۳۹۱ فعالیت خود را آغاز کرده و کلیه خدمات ارائه شده در این انجمن کاملاً رایگان می‌باشد. هدف ما کمک به پیشرفت حرفه حسابداری بوده و امیدواریم که بتوانیم با یاری خداوند متعال، همکاری اعضاء عزیز و سرمایه‌های گرانقدرمان؛ گام مؤثری جهت نیل به هدف خود برداریم.

©۱۳۹۵: تمامی حقوق برای تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم‌لرن محفوظ می‌باشد.

تــرجمـه شده توسط: Www.My-BB.Ir و iora.ir
قدرت گرفته از: MyBB, © ۲۰۰۲-۱۳۹۵ MyBB Group.
طراحی توسط: My-BB.Ir & Masoud_MI

زمان کنونی: ۰۳ بهمن ۱۳۹۵، ۱۰:۱۸ ق.ظ