Redirect اطلاعات بيشترads تبليغات
تبليغات

تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم لرن

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشكل: اشتباه ثبتی در سند
با سلام
 من در اسناد سال 95 مبلغی رو که به عنوان مالیات و عوارض ارزش افزوده سیکل 4 سال 94 در ابتدای 95 باید پرداخت میکردیم 19412405 ریال بوده که از این مبلغ 1808405ریال از پاییز از دارایی طلب داشتیم که من از حساب دریافتنی اداره دارایی کسر کردم و تنخواه مبلغ 17604000 ریال  طی قبض مربوطه پرداخت کرده  و موقع ثبت زدن من به این شکل ثبت زدم

ح پرداختنی اداره دارایی19411308
تنخواهگردان                                  17602903
ح دریافتنی اداره دارایی                     1808405

چون تنخواه رو به صورت 15 روزه ثبت میکنم در جمع اعدا  اشتباه کردم  و ثبت دفاترم اشتباه شده حالا رسید پرداختی که باید ضمیمه تنخواه بسه 17604000 ولی در دفاتر 17602903 ثبت شده  و این اختلاف رو نمیدونم باید چیکار کنم ممکنه برام مشکل به وجود بیاره
مبلغ 1097 ریال اختلاف داره بین واقیعت و چیزی که در ثند ها ثبت شده

اگه امان داره زودتر راهنماییم کنین 

ممنون
برمقصد خود تمرکز کنید،نه بر موانعی که سر راهتان قرار دارند.
حرکت،تلاش و استقامت کنید .تا به مقصد مطلوب خود برسید.
پاسخ
سپاس شده توسط:
سلام
فکر نکنم برای 100 تومن مشکلی پیش بیاد
اگر میتونی مبلغ تنخواه و ح دریافتی اصلاح کن اگر هم نه ثبت اصلاحی بزن به مبلغ اختلافت
باز اگر دوستان روشی میدونن راهنمایی کنند
پاسخ
سپاس شده توسط:
سلام خدمت شما
اگر دفاتر ماهانه یا 15 روز می نویسید ابتدا مبلغ تنخواه بابت ارزش افزوده رو به عدد واقعی برسونید بعد تنخواه همان ماه رو به مبلغ 1097ریال که با هزینه خورده کم کرده و به عدد واقعی دفتر می رسید
پاسخ
سپاس شده توسط:
(۲۱ شهریور ۱۳۹۶، ۰۹:۱۹ ق.ظ)naserrezai نوشته: سلام خدمت شما
اگر دفاتر ماهانه یا 15 روز می نویسید ابتدا مبلغ تنخواه بابت ارزش افزوده رو به عدد واقعی برسونید بعد تنخواه همان ماه رو به مبلغ  1097ریال که با هزینه خورده کم کرده و به عدد واقعی دفتر می رسید

سلام 
با تشکر از پاسخ دوستان عزیز 
 سوالی که مطرح کردم مربوط به سال 95 است و من اظهار نامه رد کردم و دیگر قادر به تغییر اعدا نیستم
پاسخ
سپاس شده توسط:
صحبت کردیم شما اول تنخواه مربوط به ارزش افزوده به مبلغ واقعی برسونید ((((بعد همین مبلغ اختلاف 1097ریال با هزینه همون ماه که سند خورد طرف مقابل تنخواه هست رو کم کنید))) تغییری تو دفاتر اگر سند ماهانه زده باشید ((تنخواه)) نشون داده نمیشه بخاطر کم اهمیت بودن روی هزینه با تنخواه ممیز زیاد توجه نمی کنن
پاسخ
سپاس شده توسط:
(۲۱ شهریور ۱۳۹۶، ۱۱:۴۸ ق.ظ)naserrezai نوشته: صحبت کردیم شما اول تنخواه مربوط به ارزش افزوده به مبلغ واقعی برسونید ((((بعد همین مبلغ اختلاف 1097ریال با هزینه همون ماه که سند خورد طرف مقابل تنخواه هست رو کم کنید))) تغییری تو دفاتر اگر سند ماهانه زده باشید ((تنخواه)) نشون داده نمیشه بخاطر کم اهمیت بودن روی هزینه با تنخواه ممیز زیاد توجه نمی کنن

من سندا رو روزانه میزنم فقط تنخواه و درامد م رو هر 15 روز یکبار ثبت میکنم
اگر تنخواه رو 1097 اضافه کنم و همینطور حساب پرداختنی اداره دارایی رو هم 1097 اضافه کنم اون وقت مانده تنخواه و حساب پرداختنی در دفاتر با اظهار نامه تغییر پیدا میکنه
پاسخ
سپاس شده توسط:
سلام
شما در اظهارنامه برای تنخواه چه مبلغی زدید اگر مبلغ 17602903 ریال است که دفاتر درست است اگر 17604000 ریال است که در دفاتر ثبت اصلاحی بزنید
ح پرداختی بدهکار   1097
             تنخواه بستانکار   1097
پاسخ
سپاس شده توسط:
(۲۱ شهریور ۱۳۹۶، ۱۲:۲۷ ب.ظ)شریفیان نوشته: سلام
شما در اظهارنامه برای تنخواه چه مبلغی زدید اگر مبلغ 17602903 ریال است که دفاتر درست است اگر 17604000 ریال است که در دفاتر ثبت اصلاحی بزنید
ح پرداختی بدهکار   1097
             تنخواه بستانکار   1097

سلام
 من مبلغ 17602903 رو زدم ولی مبلغ 17604000 صحیح است یعنی مبلغیه که طبق قبض پرداخت شده.

بعد از نظر دارایی ایراد نداره که مانده حسابهای من با اظهار نامه فرق داشته باشه من با تنخواه تصفیه و ایشان مانده اخر سالشان را به حساب شرکت واریز کردن در اینصورت تنخواه مانده پیدا میکنه 
حساب پرداختنی اداره دارایی هم همینطور
پاسخ
سپاس شده توسط:
ببخشین من متوجه جواب دوستان نشدم در اخر نفهمیدم باید چیکار کنم  کسی نمیتونه منو کامل راهنمایی کنه

یه توضیح دیگه بدم که در اصل مبلغ اضهار نامه همون17602903 ریال میباشد که من به عنوان حساب پرداختنی اداره دارایی ثبت کردم و در اظهار نامه هم ثبت شده ولی چون سیستم ارزش افزوده موقع قبض زدن مبالغ رو روند میکنه این مبلغ رو 17604000 کرده و تنخواه هم این مبلغ رو پرداخت کرده
پاسخ
سپاس شده توسط:

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

"تبلیغات متنی"
"درباره‌ی ما"
"امکانات وبسايت"
تالانت - آموزش حسابداری تبلیغ متنی شما در اینجا کتاب حسابداری تسعیر ارز
وبسایت فروم‌لرن در واپسین روزهای اسفند ۱۳۹۱ فعالیت خود را آغاز کرده و کلیه خدمات ارائه شده در این انجمن کاملاً رایگان می‌باشد. هدف ما کمک به پیشرفت حرفه حسابداری بوده و امیدواریم که بتوانیم با یاری خداوند متعال، همکاری اعضاء عزیز و سرمایه‌های گرانقدرمان؛ گام مؤثری جهت نیل به هدف خود برداریم.

©۱۴۰۰: تمامی حقوق برای تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم‌لرن محفوظ می‌باشد.

تــرجمـه شده توسط: Www.My-BB.Ir و iora.ir
قدرت گرفته از: MyBB, © ۲۰۰۲-۱۴۰۰ MyBB Group.
طراحی توسط: My-BB.Ir & Masoud_MI

زمان کنونی: ۲۴ مهر ۱۴۰۰، ۱۲:۰۲ ق.ظ