Redirect اطلاعات بيشترads تبليغات
تبليغات

تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم لرن

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرسش: اصلاح اظهارنامه ارزش افزوده
با درود آرزوی روزگاری خوش
جناب معدلی عزیز 
لطفا به این موضوع سریعتر پاسخ فرمایید
 اگراظهارنامه ارزش افزوده فصل بهار را با چند فاکتور خرید و فروش ثبت کرده باشیم و تفاوت را نیز پرداخت کرده باشیم در زمان گزارشات فصلی که متوجه شدیم (چند فاکتور هزینه های بیمه و خرید ملزومات و... و چند فاکتور خرید کالای اصلی به تاریخ ماه های 2 و 3 داشتیم که فاکتور ها پس از ارسال اظهارنامه به شرکت تحویل شد)میبایست تمام هزینه ها را در گزارشات اعلام کنیم و گزارشات فصلی و اظهارنامه ارزش افزوده باید دقیقا یک مبلغ باشند حالا اگر بخواهیم اصلاح نماییم (هنوز 169 را انجام نداده ایم) که در مجموع مبلغ تفاوت بسیاری با اظهارنامه ارسالی خواهد داشت و بعلاوه اینکه باتوجه به پرداخت و تسویه ارزش افزوده فصل یک، این اظهار نامه اصلاحی فصل یک مانده اعتباری خواهد داشت که مسلما پس از تایید و ارسال به دوره بعد (تابستان) منتقل نمیشود آیا باید همچنان بماند یا میتوان به صورت دستی در دوره دوم در قسمت 3-ب کسر میشود اضافه پرداختی از دوره قبل وارد نمود.یا اینکه آنچه از فصل یک باقی مانده و در اظهارنامه ارزش افزوده ثبت نکرده ایم را در دوره دوم ثبت نماییم ؟ و اگر چنین است گزارشات 169 چگونه باشد؟
با سپاس فراوان از توجه و پاسخگوییتان
شاد و پیروز باشید
پاسخ
سپاس شده توسط:
(۱۳ مهر ۱۳۹۶، ۱۲:۱۵ ب.ظ)م صمیمی نوشته: با درود آرزوی روزگاری خوش
جناب معدلی عزیز 
لطفا به این موضوع سریعتر پاسخ فرمایید

ببخشید که به جای آقای معدلی جواب میدم !!

اینطوری که من متوجه شدم شما هنوز اصلاحی اظهارنامه فصل بهار رو انجام ندادید.... یعنی فاکتورای جا مونده به تازگی به دستتون رسیده ؟؟
درهرصورت اظهارنامه رو میشه یک بار اصلاح کرد و زمانی که مطمئن شدید تمامی فاکتورها درست هستن باید اصلاحیه رو انجام میدادید.هرچه زودتر بهتر
و اینکه طبق اطلاعات من نمیشه اسناد و فاکتورهای مربوط به یک فصل رو برای فصول دیگه منظور کرد .
بهتون پیشنهاد میکنم اصلاحیه اظهارنامه ارزش افزوده رو انجام بدید
و شانس اوردید که مهلت ارسال معاملات فصلی بهار تا 15 آبان تمدید شده پس بدون مشکل میتونید اون رو هم رد کنید و مبالغ اظهارنامه و معاملات فصلیتون باهم میخونه .

درمورد مانده هم احتمالا اظهارنامه اصلاحیتون مبلغ رو بهتون نشون میده و میتونید برای فصل تابستان ازش استفاده کنید .( فقط تا 24 امروز وقت دارید )
البته بخاطر تاخیر مشمول جریمه هم میشید احتمالا
امیدوارم درست باشه ...
پاسخ
سپاس شده توسط: Masoud_MI ، م صمیمی

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

"تبلیغات متنی"
"درباره‌ی ما"
"امکانات وبسايت"
نرم افزار حسابداری آرین سیستم تبلیغ متنی شما در اینجا
وبسایت فروم‌لرن در واپسین روزهای اسفند ۱۳۹۱ فعالیت خود را آغاز کرده و کلیه خدمات ارائه شده در این انجمن کاملاً رایگان می‌باشد. هدف ما کمک به پیشرفت حرفه حسابداری بوده و امیدواریم که بتوانیم با یاری خداوند متعال، همکاری اعضاء عزیز و سرمایه‌های گرانقدرمان؛ گام مؤثری جهت نیل به هدف خود برداریم.

©۱۳۹۶: تمامی حقوق برای تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم‌لرن محفوظ می‌باشد.

تــرجمـه شده توسط: Www.My-BB.Ir و iora.ir
قدرت گرفته از: MyBB, © ۲۰۰۲-۱۳۹۶ MyBB Group.
طراحی توسط: My-BB.Ir & Masoud_MI

زمان کنونی: ۲۶ مهر ۱۳۹۶، ۰۵:۳۸ ب.ظ