Redirect اطلاعات بيشترads تبليغات
تبليغات


تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم لرن

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرسش: ثبت ارزش افزوده مطابق فاکتور یا پرداخت تنخواه
#1
سلام به همه دوستان

در شرکت ما روال این طوری است که مبلغی تنخواه همیشه دست تنخواه دار است. مطابق نیاز و درخواست شفاهی شرکت خرید انجام می دهد. هر زمان فاکتور ها را تحویل دهد، ثبت حسابداری می کنیم. بنابراین شرکت درگیر پروسه های دریافت پیش فاکتور و نحوه صدور فاکتور با فروشندگان مختلف به شرکت نمی شود.

الان در یک مورد تنخواه دار پیش فاکتور به مبلغ 3 میلیون تومان را اواخر آذر پرداخت کرده است. سپس موقعی که فاکتور را تحویل ما داده است تاریخ آن هفته اول دی است. من الان ارزش افزوده این فاکتور را در دوره پاییز ثبت کنم یا مطابق تاریخ فاکتور در دوره زمستان باید ثبت کنم؟ ما پیش فاکتورها را نگه نمی داریم و امحا می کنیم.

من کاری با فروشنده ندارم چون قانونا اون موقعی که وجه را دریافت کرده است باید ارزش افزوده دریافتنی را ثبت کرده باشد (یعنی دوره پاییز). حال حسابداری آن این کار را کرده است یا نه نمی دانم چون ممکن است طرف بلد نبوده باشد و در دوره زمستان اظهار کند.

من می خواهم بدانم در چنین شرایطی وظیفه من به عنوان خریدار چیست؟ چنین ارزش افزوده ای را در دوره پاییز ثبت کنم یا زمستان؟
حسابداری یک فن و مهارت است. با اشتراک اطلاعات به یکدیگر کمک کنیم.
شرکت وزین فناوری ایمن (وفا)
پاسخ
سپاس شده توسط:
#2
(۱۴ دى ۱۳۹۷، ۰۷:۱۹ ب.ظ)pronetin نوشته: من می خواهم بدانم در چنین شرایطی وظیفه من به عنوان خریدار چیست؟ چنین ارزش افزوده ای را در دوره پاییز ثبت کنم یا زمستان؟

سلام دوست عزیز

پاسخ شما در ماده ۱۱ قانون مالیات بر ارزش افزوده ارائه گردیده است:

ماده ۱۱ نوشته: تاریخ تعلق مالیات به شرح زیر است:

الف) در مورد عرضه کالا:
۱- تاریخ صورتحساب، تاریخ تحویل کالا یا تاریخ تحقق معامله کالا، هرکدام که مقدم باشد، حسب مورد؛
۲- در موارد مذکور در تبصره ماده ۴ این قانون، تاریخ ثبت دارایی در دفاتر یا تاریخ شروع استفاده، هرکدام که مقدم باشد یا تاریخ برداشت، حسب مورد؛
۳- در مورد معاملات موضوع ماده ۹ این قانون، تاریخ معاوضه .

ب) در مورد ارائه خدمات:
۱- تاریخ صورتحساب یا تاریخ ارائه خدمت، هرکدام که مقدم باشد حسب مورد؛
۲- در مورد معاملات موضوع ماده ۹ این قانون، تاریخ معاوضه.

ج) در مورد صادرات و واردات: در مورد صادرات، هنگام صدور (از حیث استرداد) و در مورد واردات تاریخ ترخیص کالا از گمرک و درخصوص خدمت، تاریخ پرداخت مابه‌ازاء.

تبصره:
در صورت استفاده از ماشین‌های صندوق، تاریخ تعلق مالیات، تاریخ ثبت معامله در ماشین می‌باشد.


با احترام...
" برای حمایـت از ما، لطفاً بر روی بنرهای تبلیغاتی سایت كلیك نمائید "

" اگر کسی خوبیهای تو را فراموش کرد، تو خوب بودن را فراموش نکن... "
" ای کاش یاد بگیریم، برای خالی کردن خودمان؛ کسی را لبریز نکنیم... "
" تنها « زمان » است كه دوست داشتن را ثابت می كند، نه « زبان »... "
پاسخ
سپاس شده توسط: رحیمی پور ، حسین ، pronetin ، barkat
#3
(۱۴ دى ۱۳۹۷، ۰۷:۱۹ ب.ظ)pronetin نوشته: من می خواهم بدانم در چنین شرایطی وظیفه من به عنوان خریدار چیست؟ چنین ارزش افزوده ای را در دوره پاییز ثبت کنم یا زمستان؟

سلام دوست عزیز 
خیالت راحت حتما دی ثبت کردن این کارشون هم آگاهانه و برای تهاتر بدهی ارزش افزوده شون در دوره قبل هستش .
ولی شما برای اینکه این مسائل براتون پیش نیاد تنخواه رو ملزم کن پایان هر فصل تسویه کنه تا تمام مدارک اون ارائه بشه .
پاسخ
سپاس شده توسط: barkat ، alipesaraklu ، رحیمی پور


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

"تبلیغات متنی"
"درباره‌ی ما"
"امکانات وبسايت"
تالانت - آموزش حسابداری تبلیغ متنی شما در اینجا کتاب حسابداری تسعیر ارز
وبسایت فروم‌لرن در واپسین روزهای اسفند ۱۳۹۱ فعالیت خود را آغاز کرده و کلیه خدمات ارائه شده در این انجمن کاملاً رایگان می‌باشد. هدف ما کمک به پیشرفت حرفه حسابداری بوده و امیدواریم که بتوانیم با یاری خداوند متعال، همکاری اعضاء عزیز و سرمایه‌های گرانقدرمان؛ گام مؤثری جهت نیل به هدف خود برداریم.

©۱۳۹۸: تمامی حقوق برای تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم‌لرن محفوظ می‌باشد.

تــرجمـه شده توسط: Www.My-BB.Ir و iora.ir
قدرت گرفته از: MyBB, © ۲۰۰۲-۱۳۹۸ MyBB Group.
طراحی توسط: My-BB.Ir & Masoud_MI

زمان کنونی: ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۶:۱۸ ق.ظ