Redirect اطلاعات بيشترads تبليغات
تبليغات


تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم لرن

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
انتشار بیش‌ از هزار میلیارد تومان صکوک در بازار سرمایه
#1
مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی خبر داد :
انتشار بیش‌ از هزار میلیارد تومان صکوک در بازار سرمایه / ابزارهای جدید مالی در راه‌اند ...

حامد سلطانی‌نژاد در گفت و گو با پایگاه اطلاع‌ رسانی بازار سرمایه (سنا) ، به انتشار اوراق مشارکت قابل تبدیل به سهام در بورس اشاره کرد و گفت : فرآیند پس‌‌از معاملات (Post Trade) این اوراق در شرکت سپرده‌ گذاری آماده شده و در سایر بخش‌ها نیز مراحل نهایی را می‌گذراند تا بزودی ، شاهد ورود این ابزار مالـی جدید در بازار سرمایه باشیـم .

وی با اشاره به استقبال شرکت‌های تامین سرمایه از انتشار اوراق مشارکت قابل تبدیل به سهام گفت : این ابزار مزیت‌های زیادی برای بازار سرمایه دارد ، ازجمله اینکه این روش ، مشارکت در سرمایه شرکت و سهامداری است که نقطه قوت آن محسوب می‌شود ؛ همچنین اوراق مشارکت قابل تبدیل به سهم ریسکـی را بر سرمایه‌گذار تحمیل نمی‌کند و در عین حال ، این اختیار را به وی می‌دهد که درصورت تمایل ، در پایان سررسید ، یا سود تضمین شده اوراق را دریافت کرده و یا اوراق خود را به سهام تبدیل کند .

سلطانی‌نژاد با بیان اینکه بحث قرارداد اختیار معامله (Option) نیز درحال پیگیری است ، گفت : این ابزار نیز به‌زودی در بورس منتشر خواهد شد .

این مقام مسئول خاطرنشان کرد پس‌از راه‌اندازی این ابزارهای مالی متداول ، گام بعدی معرفی ابزارهای مالی ترکیبـی در بازار سرمایه است که می‌توان در آینده از این ابزارها در بازار بهره برد .

مدیرعامل شرکت سپرده‌ گذاری مرکزی اوراق بهادار در ادامه ، به جایگاه این شرکت در بازار سرمایه اشاره کرد و گفت : همه وقایع بازار سرمایه چه قبل و چه پس ‌از معاملات باید در سامانه پس‌از معاملات ثبت شود و در همین راستا ، شرکت سپرده‌گذاری در سال‌های اخیر ، بویژه در حوزه نگهداری دارایی‌های مالی و همچنین ورود ابزارهای مالی مختلف به بازار سرمایه فعالیت‌های بسیار گستـرده‌ای داشته است .

سلطانی‌ نژاد همچنین با اشاره به اقدامات صورت‌ گرفته در حوزه پس‌از معاملات گفت : مهمترین اقدام در این زمینه، طراحی و پیاده‌ سازی سامانه تسویه و پایاپای در بورس انرژی و فرابورس بوده که توسط شرکت سپرده‌گذاری انجام شده است .

مدیر عامل شرکت سپرده‌ گذاری مرکزی در ادامه ، موضوع طراحی ابزارهای مالی جدید از جمله اوراق امتیاز تسهیلات مسکن ، قراردادهای آتی سکه و آتی سهام و همچنین راه‌اندازی بورس‌های مختلف ازجمله بورس اوراق بهادار تهران ، فرابورس ، انرژی و بورس کالا را مدنظر قرار داد و گفت : در همه این حوزه‌ها ، شرکت سپرده‌گذاری مرکزی به‌ عنوان متولی فرآیند پس‌از معاملات ، نقش بسیار کلیـدی داشته است .

وی در پایان ، از مطالعات گسترده شرکت سپرده‌گذاری مرکزی برای اتصال بازار سرمایه ایران به بورس دنیا خبر داد و گفت : بررسی‌های زیادی در این راستا ، انجام شده است تا بتوانیم ارتباط میان بورس ایران با سایر بورس‌ها را ازطریق برقرای ارتباط میان شرکت‌های سپرده‌گذاری این کشورها ، فراهم کنیـم .

منبع : پايگاه اطلاع رساني بازار سرمايه - سنا
" برای حمايـت از ما، لطفاً بر روی بنرهای تبليغاتی سايت كليك نمائيد "

" اگر کسی خوبیهای تو را فراموش کرد، تو خوب بودن را فراموش نکن... "
" ای کاش یاد بگیریم، برای خالی کردن خودمان؛ کسی را لبریز نکنیم... "
" تنها « زمان » است كه دوست داشتن را ثابت می كند، نه « زبان »... "
پاسخ
سپاس شده توسط: حسین


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

"تبلیغات متنی"
"درباره‌ی ما"
"امکانات وبسايت"
تالانت - آموزش حسابداری تبلیغ متنی شما در اینجا کتاب حسابداری تسعیر ارز
وبسایت فروم‌لرن در واپسین روزهای اسفند ۱۳۹۱ فعالیت خود را آغاز کرده و کلیه خدمات ارائه شده در این انجمن کاملاً رایگان می‌باشد. هدف ما کمک به پیشرفت حرفه حسابداری بوده و امیدواریم که بتوانیم با یاری خداوند متعال، همکاری اعضاء عزیز و سرمایه‌های گرانقدرمان؛ گام مؤثری جهت نیل به هدف خود برداریم.

©۱۴۰۰: تمامی حقوق برای تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم‌لرن محفوظ می‌باشد.

تــرجمـه شده توسط: Www.My-BB.Ir و iora.ir
قدرت گرفته از: MyBB, © ۲۰۰۲-۱۴۰۰ MyBB Group.
طراحی توسط: My-BB.Ir & Masoud_MI

زمان کنونی: ۲۵ خرداد ۱۴۰۰، ۰۵:۵۹ ق.ظ