Redirect اطلاعات بيشترads تبليغات
تبليغات

تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم لرن

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
صادر کردن چکهای شخصی به جای شرکت
سلام _ من در یک شرکت سهامی حسابدار هستم که سهامدار عمده آن مدیر عامل است وایشان به جای استفاده از حساب بانکی از حساب شخصی استفاده میکند یا اگر چک شرکت بدهد آن را به صورت موقتی (همانند ضمانت ) به طرف حساب میدهد و بعد که بدهی را پرداخت کرد چک را از وی پس میگیرد میخواستم بدونم در مورد نکته اول چکار باید بکنم و در مورد نکته دوم که چک شرکت صادر میگردد آیا میشود چک را ثبت و بعدا" آنرا باطل کرد و از حسابها خارج کرد ؟
پاسخ
سپاس شده توسط:
سلام جناب آقای فرهاد عزیز

ابتدا از طرف کلیه اعضای محترم بابت عضویت شما در سایت خودتون ، خدمت جنابعالی خیر مقدم عرض می کنم .

در مورد سوال اول شما ، اگر منظورتان استفاده مدیرعامل از حساب شخصی بجای حساب بانکی شرکت است که شما نیازی نیست کار خاصی انجام بدید و در مورد قانون هم اطلاعی ندارم که شما را راهنمایی کنم اما اگر واضح تر سوالتون رو مطرح بفرمائید دوستان می توانند شما را راهنمایی کنند .

اما در مورد سوال دوم شما ، بله می شود . شما می توانید از حسابهای کنترلی ( حساب انتظامی و طرف حساب انتظامی ) استفاده کنید .

با احترام ...
" برای حمايـت از ما، لطفاً بر روی بنرهای تبليغاتی سايت كليك نمائيد "

" اگر کسی خوبیهای تو را فراموش کرد، تو خوب بودن را فراموش نکن... "
" ای کاش یاد بگیریم، برای خالی کردن خودمان؛ کسی را لبریز نکنیم... "
" تنها « زمان » است كه دوست داشتن را ثابت می كند، نه « زبان »... "
پاسخ
سپاس شده توسط: mojan ، asena
(۲۲ مرداد ۱۳۹۲، ۰۹:۴۹ ق.ظ)farhadtar نوشته: سلام _ من در یک شرکت سهامی حسابدار هستم که سهامدار عمده آن مدیر عامل است وایشان به جای استفاده از حساب بانکی از حساب شخصی استفاده میکند یا اگر چک شرکت بدهد آن را به صورت موقتی (همانند ضمانت ) به طرف حساب میدهد و بعد که بدهی را پرداخت کرد چک را از وی پس میگیرد میخواستم بدونم در مورد نکته اول چکار باید بکنم و در مورد نکته دوم که چک شرکت صادر میگردد آیا میشود چک را ثبت و بعدا" آنرا باطل کرد و از حسابها خارج کرد ؟

سلام و خسته نباشيد .حساب هاي شركتها ي كوچك معمولا به همين صورت است و از حسابهاي بانكي به نام شخص مدير عامل يا هيات مديره استفاده مي شود . شما مي توانيد اين حساب بانك را درسر فصل كل وجوه نقد و در معين بانكها تعريف كنيد و گردش آن را ثبت بفرماييد . برداشت هاي شخصي مدير و يا واريزي هاي شخصي ايشان را هم در حساب جاري شركا گردش بدهيد . و همان طور كه جناب آقاي معدلي فرمودند از حسابهاي انتظامي براي ثبت چك هاي اماني استفاده بفرماييد . البته براي دفاتر قانوني كل اين عمليات تا جايي كه مربوط به شركت است در حساب جاري شركا گردش داده خواهد شد
پاسخ
سپاس شده توسط: asena
سلام و درود بر دوستان
فرهاد عزیز این توضیحات شما بیانگر دو دفتره بودن به نحوه ساده وقدیمی است که در ان حساب شرکتی کمترین گردش رو داره و از یه حساب شخصی هزینه های شرکت پرداخت میشه شما اون حساب بانکی رو در دوره اصلی ایجاد کن و پایان هر ماه زمان انتقال اسناد به دوره صوری (جهت ارائه به دارایی و نوشتن دفتر)به جای کردش این حساب از حساب جاری استفاده کن وبانک مورد نظر هم در دوره صوری ایجاد نکن در مورد چک های شرکتی اگه عودت شدن حتما بده توسط کار پرداز شرکت نقد وبه حساب شرکت جاری شخصی واریز کنن البته اگه تعدادشون زیاده اگه نه که می تونی اونا روباطل کنی
موفق باشی عزیز
پاسخ
سپاس شده توسط:
سلام

دوست عزیز نمایش حساب بانکی مدیرعامل در داخل حساب شرکت باعث رد دفاتر شما خواهد شد. شما کاری به حساب بانکی ایشان نداشته باشید و فقط مواردی که ایشان به شما پرداخت میکنن یا شما به ایشان را به جاری شرکاء حساب ایشان بدهکار و بستانکار بکنید.
واردات تلفن همراه
انتخاب شاپ
پاسخ
سپاس شده توسط: arash_y
با سلام
ضمن تائید راهنمائی آقای امیر احسانی شما بای پرداختها توسط مدیر عامل را با حساب جاری شرکا منظور کنید و چکهای تضمین شرکت را در حسابهای انتظامی گردش دهید
پاسخ
سپاس شده توسط: Masoud_MI

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

"تبلیغات متنی"
"درباره‌ی ما"
"امکانات وبسايت"
تالانت - آموزش حسابداری تبلیغ متنی شما در اینجا کتاب حسابداری تسعیر ارز
وبسایت فروم‌لرن در واپسین روزهای اسفند ۱۳۹۱ فعالیت خود را آغاز کرده و کلیه خدمات ارائه شده در این انجمن کاملاً رایگان می‌باشد. هدف ما کمک به پیشرفت حرفه حسابداری بوده و امیدواریم که بتوانیم با یاری خداوند متعال، همکاری اعضاء عزیز و سرمایه‌های گرانقدرمان؛ گام مؤثری جهت نیل به هدف خود برداریم.

©۱۴۰۰: تمامی حقوق برای تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم‌لرن محفوظ می‌باشد.

تــرجمـه شده توسط: Www.My-BB.Ir و iora.ir
قدرت گرفته از: MyBB, © ۲۰۰۲-۱۴۰۰ MyBB Group.
طراحی توسط: My-BB.Ir & Masoud_MI

زمان کنونی: ۰۲ تير ۱۴۰۰، ۱۲:۳۶ ق.ظ