Redirect اطلاعات بيشترads تبليغات
تبليغات

تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم لرن

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مناسبات: السلام علیك یا ثارالله
آسمان كربلا " سرخ تر " از آفتاب بود

[عکس: 123.jpg]

حسیــن جان!!!

ﺭﺍﺳﺖ می گویند دنیا ﺍﺯ ﭼﻬﺎﺭ ﻋﻨﺼﺮ ﺗﺸﮑﯿﻞ ﺷﺪﻩ : آب-آتش-خاک-هوا

آبـــی کـه ﺍﺯ ﺗﻮ ﺩﺭﯾﻎ ﮐﺮﺩﻧﺪ...

آتشی ﮐﻪ ﺩﺭ نبودت به خیمه هایت زدند...

خاکی ﮐﻪ ﺷﺪ ﺳﺠﺪﻩ ﮔﺎﻩ ﻭ ﻃﺒﯿﺐ ﺩﺭﺩﻫﺎیت...

ﻭهــوائـی که عمری است در دل ماست…

ﺗﺮﮐﯿﺐ ﺍﯾﻦ ﭼﻬﺎﺭ ﻋﻨﺼﺮ ﻣﯽ ﺷﻮﺩ: کـربـــلا...

باسلام
پیشاپیش شهادت آقا امام حسین علیه السلام ویاران  باوفایش را خدمت تمام دوستان گرامی تسلیت وتعذیت عرض میكنم .خیلی التماس دعا دارم توی این روزها وشب های عزیز.

یاحق...
کسی کهِ میپندارد، میوه ها زمانی می رسند،
که "توت فرنگی" از "انگور" هیچ نمی داند...
پاسخ
سپاس شده توسط: Masoud_MI ، حسین ، hossein ، marzieh ، parisa68 ، ستاره ، جویا ، ATEFE
سلام و عرض ادب خدمت کلیه کاربران و سروران گرامی فروم لرن

بنده هم به نوبه خودم فرا رسیدن ماه محرم، ماه ماتم و اندوه را به تمامی شیعیان جهان علی الخصوص کاربران عزیز فروم لرن تسلیت عرض می کنم.

سرکار خانم مینا گرامی، سپاسگزارم.

با احترام...
" برای حمایـت از ما، لطفاً بر روی بنرهای تبلیغاتی سایت كلیك نمائید "

" اگر کسی خوبیهای تو را فراموش کرد، تو خوب بودن را فراموش نکن... "
" ای کاش یاد بگیریم، برای خالی کردن خودمان؛ کسی را لبریز نکنیم... "
" تنها « زمان » است كه دوست داشتن را ثابت می كند، نه « زبان »... "
پاسخ
سپاس شده توسط: Mina ، hossein ، حسین ، khoshnoud ، Mehdi-G ، parisa68 ، ستاره
سجاده ی عشق

ظهر خون مولا به تسبیح و نماز
در میان خیمه ها راز و نیاز

محشری شد چون وضو سازد به خون
قبله اش عشق است و تسبیحش جنون

کربلا سجاده ی مولای عشق
روی دوشش آتشین شولای عشق

قدسیان آسمانی سوختند
چشم بر مولای محشر دوختند

پس به تکبیر در رکوع آمد به ناز
گفت یارب من حسینم در نماز

گویدش یارب ذبیح الله منم
پاره پاره قطعه قطعه این تنم

هر نفس ذکرم فقط نام تو باد
مست مست از دُردی جام تو باد

تن که ارزان است گو جان میدهم
هرچه خواهی تو بگو آن میدهم

خوانمت امروز در میدان جنگ
آن زمان بارد به رویم تیر و سنگ

امتحانم کن که چون عاشق شدم
بی کفن بی سر ترا لایق شدم

مهر تو گردد به جان من فزون
چون ببینم کودکانم غرق خون

کو قیامت تا تماشایم کند
کو توانی تا که حاشایم کند

ظهر خون مولا به تسبیح و نماز
در میان خیمه ها راز و نیاز

محشری شد چون وضو سازد به خون
قبله اش عشق است و تسبیحش جنون

کربلا سجادهء مولای عشق
روی دوشش آتشین شولای عشق

قدسیان آسمانی سوختند
چشم بر مولای محشر دوختن

[عکس: hosein.jpg]
کسی کهِ میپندارد، میوه ها زمانی می رسند،
که "توت فرنگی" از "انگور" هیچ نمی داند...
پاسخ
سپاس شده توسط: Masoud_MI ، alipesaraklu ، ستاره ، جویا
ﺍﻣﺎﻡ ﺭﺿﺎ ﻋﻠﯿﻪ ﺍﻟﺴﻼﻡ : :
ﻣَﻦ ﺗَﺮﻙَ ﺍﻟﺴَّﻌﻲَ ﻓﻲ ﺣَﻮﺍﺋﺠِﻪِ ﻳَﻮﻡَ ﻋﺎﺷُﻮﺭﺍﺀَ ﻗَﻀَﻰ ﺍﻟﻠّﻪُ ﻟَﻪُ ﺣَﻮﺍﺋﺞَ ﺍﻟﺪُّﻧﻴﺎ ﻭ ﺍﻵﺧِﺮَﺓِ
ﻫﺮ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺭﻭﺯ ﻋﺎﺷﻮﺭﺍ ﻛﺎﺭ ﻭ ﻛﺴﺐ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﻓﺮﻭ ﮔﺬﺍﺭﺩ، ﺧﺪﺍﻭﻧﺪ ﺣﺎﺟﺖ ﻫﺎﻯ ﺩﻧﻴﺎ ﻭ ﺁﺧﺮﺕ ﺍﻭ ﺭﺍ ﺑﺮ ﺁﻭﺭﺩﻩ ﺳﺎﺯﺩ .
ﻋﻠﻞ ﺍﻟﺸﺮﺍﺋﻊ : ﺹ ۲۲۷ / ﺩﺍﻧﺸﻨﺎﻣﻪ ﺍﻣﺎﻡ ﺣﺴﯿﻦ : ﺝ10، ﺹ 10

ایام ماتم و عزای ابا عبدالله الحسین(ع) و یارانش را به امام عصر (عج) و همه دوستان خوبم تسلیت عرض می کنم
آجرک الله
پاسخ
سپاس شده توسط: Masoud_MI ، marzieh ، Mina ، ستاره ، جویا
با سلام. فرا رسیدن ماه محرم برشما ودیگر مسلمین تسلیت باد
یا حسین ( ع )
پاسخ
سپاس شده توسط: Masoud_MI ، ستاره
با سلام خدمت تمام شیفتگان اهل بیت.
من هم به نوبه خودم فرا رسیدن محرم الحرام و شهادت ابا عبدالله الحسین و یاران با وفایش رو تسلیت میگم.

علت نامگذاری این ماه و حرمت ویژه آن در میان مسلمانان

تاسیس تاریخ برای مسلمانان در زمان خلافت خلیفه دوم مسلمین و با مشورت علی (ع) در سال شانزدهم هجری صورت گرفته است. مبدا تاریخ را هجرت پیامبر و ماه نخست آن را محرم، سالی كه هجرت روی داده بود گرفتند علت نامگذاری این ماه آن بود كه در ایام جاهلیت، جنگ در این ماه را حرام می دانستند.
 در دوم ماه محرم الحرام سال 61 هجری كاروان حضرت امام حسین (ع) وارد كربلا شد و سپاهیان دشمن كه هر روز بر تعدادشان افزوده می شد در روزهای تاسوعا و عاشورا كه روز نهم و دهم محرم می باشد او و یارانش را به شهادت رساندند. پیشوای هشتم شیعیان امام رضا (ع) در خصوص این ماه فرمود: در جاهلیت، حرمت این ماه نگاه داشته می شد و در آن  نمی جنگیدند ولی در این ماه، خونهای ما را ریختند و حرمت ما را شكستند و فرزندان و زنان ما را اسیر كردند و خیمه ها را آتش زدند و غارت كردند و حرمت پیامبر را دربارة ذریه اش رعایت نكردند
خدایا تو را شکر - نه به خاطر دادهات و ندادهات - بلکه تو را شکر، به خاطر اینکه تو خدای منی و من بنده تو - تو را شکر به خاطر اینکه خدا تویی و خدایی فقط سزاوار توست
پاسخ
سپاس شده توسط: Masoud_MI ، حسین ، ستاره
Shocked 
معنی لغوی تاسوعا و عاشورا چیست؟

در جواب این سؤال باید توجه كرد كه: «تسع» در عربی به معنای نٌه و تاسع و تاسوعا به معنای نهم می باشد. چنانكه «عشر» به معنای ده و عاشورا به معنای دهم می باشد. اطلاق كلمه «عاشورا» بر دهم ماه محرم، پس از به شهادت رسیدن حضرت امام حسین و یاران آن حضرت، صورت پذیرفته است و در دوره پیش از اسلام بر دهم ماه محرم عاشورا نمى‏گفتند.كاروان اباعبدالله الحسین علیه السلام در روز دوم محرم به سرزمین مقدس كربلا فرود آمد و تا روز عاشورا در آن سرزمین بودند به لحاظ آن كه حوادث مهم كربلا در روز نهم و دهم ماه محرم الحرام اتفاق افتاد این دو روز را برجسته تر نموده و به نام تاسوعا و عاشورا یعنی روز نهم و دهم محرم الحرام نامیدند. ابن اثیر در كتاب «نهایه» مى‏گوید: «عاشورا یك اسم اسلامى است» و ابن درید مى‏گوید: «عاشورا یك اسم اسلامى» است و در دوره جاهلیت به این نام معروف نبود، (الصحیح من سیرة النبى، ح 3، ص 106، چاپ جامعه مدرسین). در «مجمع البحرین» نیز آمده است: «عاشورا یك اسم اسلامى است» و پس از آنكه حضرت امام حسین(ع) در كربلا به شهادت رسید، آن روز در میان مردم به روز عاشورا معروف گردید و شیعیان على(ع) آن روز را روز عزا و عزادارى قرار دادند و در مقابل آنان بنى امیه و پیروانشان آن روز را روز جشن و سرور قرار دادند و به تدریج دشمنان شیعه درباره عاشورا احادیثى ساختند تا آن روز را با فضیلت نشان بدهند در حالى كه آن روز، روز غم و اندوه است و روز مصیبت و نكبت است، روزى است كه بهترین انسان را كشته‏اند، جگر رسول خدا را پاره كرده‏اند و زنان و كودكان پیامبر را به اسارت برده‏اند، آیا اینگونه روز مى‏تواند روز مباركى باشد؟!

شیخ عباس قمى در مفاتیح الجنان مى‏گوید: روز دهم ماه محرم روز شهادت امام حسین است، روز مصیبت و حزن ائمه اطهار و شیعیان آنان است و شایسته است كه شیعیان در این روز مشغول كارهاى دنیوى نگردند و مشغول گریه و نوحه باشند و زیارت عاشورا بخوانند. شیخ عباس قمى به نقل از نویسنده «شفاء الصدور» مى‏گوید: بنى امیه روز عاشورا را مبارك مى‏دانستند: در این روز براى خود خرید مى‏كردند و خرید را در آن روز سنّت خود كرده بودند، آنان در این روز مراسم عید بر پا مى‏كردند، آن روز را روزه مى‏گرفتند و در آن روز طلب حوائج را مستحب مى‏دانستند و براى همین درباره روز عاشورا فضایل و مناقبى ساخته‏اند و حتى دعائى هم درباره آن درست كرده‏اند كه اولش این است( یا قابل توبة آدم یوم عاشورا، یا رافع ادریس الى السماء یوم عاشورا، یا مسكّن السفینة یوم عاشورا یا غیاث ابراهیم من النار یوم عاشورا). اینها را ساخته‏اند. تا امر، مشتبه شود. آنان در سخنرانیهاى خود مى‏گویند: هر نبىّ وسیله و شرفى دارد و در روز عاشورا، این شرف زیاد مى‏شود مانند خاموش كردن آتش نمرود براى ابراهیم، قرار گرفتن سفینه نوح به كوه جودى، غرق ساختن فرعون در دریا و نجات حضرت موسى از دست فرعون، نجات حضرت عیسى از دست یهودیان. شیخ عباس قمى در ادامه مى‏گوید: شیخ صدوق از میثم تمار نقل كرده كه میثم تمّار گفت: این امت پیامبر، فرزند پیغمبر خود را مى‏كشند و روز عاشورا را كه فرزند پیغمبر را كشته‏اند، روز مبارك قرار مى‏دهند و این كار شدنى است و خواهد شد. راوى مى‏گوید: به میثم گفتم: چگونه آن روز را روز مبارك قرار مى‏دهند؟ گفت: آنان در فضیلت آن حدیث وضع مى‏كنند و مى‏گویند: روز عاشورا روزى است كه خداوند توبه آدم را پذیرفته است با اینكه توبه آدم در ذى حجه پذیرفته شده است، آنان مى‏گویند: در عاشورا، یونس از شكم ماهى نجات یافته است، در حالى كه در ذى قعده از شكم ماهى نجات یافته است، مى‏گویند: روز عاشورا روزى است كه سفینه نوح در كوه جودى قرار گرفت در حالى كه روز هیجدهم ذى حجه در كوه قرار گرفت و آنان مى‏گویند: روز عاشورا دریا براى موسى شكافته شد در حالى كه در ربیع الاول شكافته شده بود، (مفاتیح الجنان، ص 476، اعمال روز عاشورا، چاپ اول، انتشارات فاطمه زهرا).

منبع: نشریه الكترونیكی پرسمان
خدایا تو را شکر - نه به خاطر دادهات و ندادهات - بلکه تو را شکر، به خاطر اینکه تو خدای منی و من بنده تو - تو را شکر به خاطر اینکه خدا تویی و خدایی فقط سزاوار توست
پاسخ
سپاس شده توسط: marzieh ، Masoud_MI ، حسین
اَلسَّلامُ عَلَی الْحُسَیْنِ
وَ عَلی عَلِیِّ بْنِ الْحُسَیْنِ
وَ عَلی اَوْلادِ الْحُسَیْنِ
وَ عَلی اَصْحابِ الْحُسَیْنِ
" برای حمایـت از ما، لطفاً بر روی بنرهای تبلیغاتی سایت كلیك نمائید "

" اگر کسی خوبیهای تو را فراموش کرد، تو خوب بودن را فراموش نکن... "
" ای کاش یاد بگیریم، برای خالی کردن خودمان؛ کسی را لبریز نکنیم... "
" تنها « زمان » است كه دوست داشتن را ثابت می كند، نه « زبان »... "
پاسخ
سپاس شده توسط: alipesaraklu ، حسین ، ستاره ، sepideh ، جویا
وَ الِوترَ المَوتورَ ...
عاشورا همیشه عاشوراست
حسین هماלּ حسین ...
کوفیاלּ هماלּ...!

تاریخ در حال تکرار است ،
مالک اشترها سردر گریبان دارند
و استخواלּ درگلو
و ابوموسی اشعریـها
و اشعث ها

فریب قرآنهای سر نیزه و خدعه عمروعاصها را میخورند و...

ما را ببخش
که هنوز هم فقط زباלּ هایماלּ می چرخد
که بیا و دل هایماלּ همچوלּ کوفیاלּ با تو نیست...
خط به خط این مثنوی هزار ساله را هزاراלּ نامرد چون من برایت سروده اند...

هنوز هم ” تنهـاتـریـن تنهـایـی”، میاלּ تن ها...

و تاریخ چقدر زود تکرار میشود !!!

*هوا بس ناجوانمردانه سرد است*
پاسخ
سپاس شده توسط: alipesaraklu ، asena ، الهه فرهادی نسب ، جویا ، حسین
خواستم این اربعین را کربلا باشم ، نشد
از نجف، پای پیاده… کربلا باشم ، نشد
زائران بین نمازی در حرم یادم کنید
هر نمازی خواستم در کربلا باشم ، نشد
فرا رسیدن اربعین حسینی تسلیت باد
پاسخ
سپاس شده توسط: Masoud_MI ، حسین ، alipesaraklu ، جویا

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

"تبلیغات متنی"
"درباره‌ی ما"
"امکانات وبسايت"
نرم افزار حسابداری آرین سیستم تبلیغ متنی شما در اینجا
وبسایت فروم‌لرن در واپسین روزهای اسفند ۱۳۹۱ فعالیت خود را آغاز کرده و کلیه خدمات ارائه شده در این انجمن کاملاً رایگان می‌باشد. هدف ما کمک به پیشرفت حرفه حسابداری بوده و امیدواریم که بتوانیم با یاری خداوند متعال، همکاری اعضاء عزیز و سرمایه‌های گرانقدرمان؛ گام مؤثری جهت نیل به هدف خود برداریم.

©۱۳۹۶: تمامی حقوق برای تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم‌لرن محفوظ می‌باشد.

تــرجمـه شده توسط: Www.My-BB.Ir و iora.ir
قدرت گرفته از: MyBB, © ۲۰۰۲-۱۳۹۶ MyBB Group.
طراحی توسط: My-BB.Ir & Masoud_MI

زمان کنونی: ۲۷ آبان ۱۳۹۶، ۰۴:۳۳ ب.ظ