Redirect اطلاعات بيشترads تبليغات
تبليغات

تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم لرن

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
محاسبه هزینه وام
سلام
شرکتی برای ساختن ساختمانی وامی (حال به فرض و10000000 و با نرخ17%میگیرد) اما در راستای هدفش از وامهای دیگری با نرخ های متفاوت که به منظور دیگری اخذ کرده بود نیز استفاده میکند
حال سوال:برای محاسبه بهای تمام شده مجاز به محاسبه چه مبلغ وام وبا چه نرخی است؟
بااحترام
پاسخ
سپاس شده توسط:
سلام

لطفا كمي بيشتر توضيح دهيد ؟

با احترام
پاسخ
سپاس شده توسط:
چشم
در نظر بگیرید
در تیر91 وام6،000،000 با نرخ15% برای خرید ماشین گرفتم
در مرداد وام 15،000،000 با نرخ 16% بقصد خرید تجهیزات گرفتم
در آبان91 وامی 10،000،000 با نرخ17% در جهت استفاده در ساخت ساختمان گرفتم
در طی ساخت ساختمان متوجه شدم وامی که اخذ کردم جوابگوی مخارجم نیست واز وام های دیگه استفاده کردم.
حال سوال: درپایان سال وقتی از چندتا وام برای ساختمان سازی استفاده کرده ام برای محاسبه هزینه مالی ساختمان از چه نرخ سودی باید استفاده کنم و آیا برای وام هایی که میتوانم به بهای تمام شده اضافه کنم سقفی وجود دارد؟ اگر بلی چطور محاسبه می شود؟
امیدوارم ایندفعه توضیحاتم بیشتر شده باشدBlush
باتشکر
پاسخ
سپاس شده توسط:
باسلام
گویا برای نرخ باید از نرخ سود میانگین استفاده کرد
وبرای سقف هم بایست بهای تمام شده دارایی تا مخارج انباشته را در نظر گرفت.
یعنی بفرض اگر میانگین مخارج ساختمانم تا پایان سال برابر 23میلیون باشه من اجازه دارم تا سقفِ تفاوت 23 میلیون و10 میلیون (وامی که برای ساخت گرفتم) از وام هایی که گرفته ام استفاه کنم وهزینه بهره 13 میلیون(تفاوت حاصله را) را به بهای تمام شده ساختمان منظور کنم.
امیدوارم درست متوجه شده باشم ونیز درست بیان کرده باشمShy

بااحترام
پاسخ
سپاس شده توسط: asena
(۰۲ آذر ۱۳۹۲، ۱۱:۵۲ ب.ظ)marzieh نوشته: سلام
شرکتی برای ساختن ساختمانی وامی (حال به فرض و10000000 و با نرخ17%میگیرد) اما در راستای هدفش از وامهای دیگری با نرخ های متفاوت که به منظور دیگری اخذ کرده بود نیز استفاده میکند
حال سوال:برای محاسبه بهای تمام شده مجاز به محاسبه چه مبلغ وام وبا چه نرخی است؟
بااحترام
سلام دوستان
دوست عزیز طبق قانون مالیات های مستقیم اگه شما از بانک ها و موسسه های اعتباری رسمی وام بگیرید تمام هزینه های تامین مالی قابلیت ارتباط به بهای تمام شده را دارد
پاسخ
سپاس شده توسط:
(۱۱ آذر ۱۳۹۲، ۱۲:۱۲ ق.ظ)mehdiasiaban نوشته: سلام دوستان
دوست عزیز طبق قانون مالیات های مستقیم اگه شما از بانک ها و موسسه های اعتباری رسمی وام بگیرید تمام هزینه های تامین مالی قابلیت ارتباط به بهای تمام شده را دارد
سلام
جناب آسیابان عزیز
تشکر از فرمایش شما درمورد هزینه تامین مالی .دراستاندارد13 (مخارج تامین مالی) تا اونجایی که متوجه شدم ذکر شده اگر منـبع مالی ای برای تحصیل یک دارایی خاص اخذ شود مشخص هست که باید به بهای تمام شده همون دارایی منظور کرد اما اگر منبـعی دیگر هم در این کار استفاده شد تنها آن بخشی از منـبع باید در بهای تمام شده دارایی در نظر گرفته شود که بتوان به دارایی نسبت داد
یعنی اگر من 50 میلیون وام متفرقه بگیرم نمیتونم همه 50 میلیون رو تو بهای تمام شده دارایی مد نظرم محاسبه کنم.
بااحترام
پاسخ
سپاس شده توسط:
(۱۱ آذر ۱۳۹۲، ۰۱:۴۴ ق.ظ)marzieh نوشته: سلام
جناب آسیابان عزیز
تشکر از فرمایش شما درمورد هزینه تامین مالی .دراستاندارد13 (مخارج تامین مالی) تا اونجایی که متوجه شدم ذکر شده اگر منـبع مالی ای برای تحصیل یک دارایی خاص اخذ شود مشخص هست که باید به بهای تمام شده همون دارایی منظور کرد اما اگر منـبعی دیگر هم در این کار استفاده شد تنها آن بخشی از منـبع باید در بهای تمام شده دارایی در نظر گرفته شود که بتوان به دارایی نسبت داد
یعنی اگر من 50 میلیون وام متفرقه بگیرم نمیتونم همه 50 میلیون رو تو بهای تمام شده دارایی مد نظرم محاسبه کنم.
بااحترام
بله فرمایشتون صحیحه
پاسخ
سپاس شده توسط:
رعایت قانون مالیات های مستقیم ارجحیت دارد اگر هدف پرداخت مالیات کمتری باشد اما اگر شرکت هدفش تهیه صورتهای مالی برای ارایه به عموم است اصل صداقت ایجاب میکند طبق استاندارد ایران طبق فرمایش خانم مرضیه باشد 
پاسخ
سپاس شده توسط: حسین
zamanim63\ dateline='\'1393178106' نوشته: رعایت قانون مالیات های مستقیم ارجحیت دارد اگر هدف پرداخت مالیات کمتری باشد اما اگر شرکت هدفش تهیه صورتهای مالی برای ارایه به عموم است اصل صداقت ایجاب میکند طبق استاندارد ایران طبق فرمایش خانم مرضیه باشد 

سلام
جناب زمانی عزیز(البته اگر در تشخیص فامیلی شریفتون اشتباهی کردم عذر میخوام Blush )،یعنی شما میفرمایید در شرایط کنونی،ابتدا به قوانین مالیاتی توجه بشه وسپس به قواعد واستانداردهای مالی بهتر است.درست متوجه شدم؟

بااحترام

پاسخ
سپاس شده توسط:
(۰۵ اسفند ۱۳۹۲، ۱۱:۲۸ ق.ظ)'marzieh' نوشته: سلام
جناب زمانی عزیز(البته اگر در تشخیص فامیلی شریفتون اشتباهی کردم عذر میخوامBlush )،یعنی شما میفرمایید در شرایط کنونی،ابتدا به قوانین مالیاتی توجه بشه وسپس به قواعد واستانداردهای مالی بهتر است.درست متوجه شدم؟

بااحترام

سلام سرکار خانم مرضیه گرامی

با کسب اجازه از جناب آقای زمانی عزیز، باید خدمت شما عرض کنم که طبق گفته ایشان همیشه قوانین و مقررات داخلی ارجح بر استانداردها می باشد و این مورد در خود استانداردهای حسابداری نیز ذکر گردیده است.

با احترام...
" برای حمايـت از ما، لطفاً بر روی بنرهای تبليغاتی سايت كليك نمائيد "

" اگر کسی خوبیهای تو را فراموش کرد، تو خوب بودن را فراموش نکن... "
" ای کاش یاد بگیریم، برای خالی کردن خودمان؛ کسی را لبریز نکنیم... "
" تنها « زمان » است كه دوست داشتن را ثابت می كند، نه « زبان »... "
پاسخ
سپاس شده توسط: asena ، حسین ، zamanim63

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

"تبلیغات متنی"
"درباره‌ی ما"
"امکانات وبسايت"
تالانت - آموزش حسابداری تبلیغ متنی شما در اینجا کتاب حسابداری تسعیر ارز
وبسایت فروم‌لرن در واپسین روزهای اسفند ۱۳۹۱ فعالیت خود را آغاز کرده و کلیه خدمات ارائه شده در این انجمن کاملاً رایگان می‌باشد. هدف ما کمک به پیشرفت حرفه حسابداری بوده و امیدواریم که بتوانیم با یاری خداوند متعال، همکاری اعضاء عزیز و سرمایه‌های گرانقدرمان؛ گام مؤثری جهت نیل به هدف خود برداریم.

©۱۴۰۳: تمامی حقوق برای تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم‌لرن محفوظ می‌باشد.

تــرجمـه شده توسط: Www.My-BB.Ir و iora.ir
قدرت گرفته از: MyBB, © ۲۰۰۲-۱۴۰۳ MyBB Group.
طراحی توسط: My-BB.Ir & Masoud_MI

زمان کنونی: ۰۶ مرداد ۱۴۰۳، ۰۴:۳۵ ق.ظ