Redirect اطلاعات بيشترads تبليغات
تبليغات


تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم لرن

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
جهان، ما و هفته حسابداری
#1
فدراسیون بین‌المللی حسابداران که در پی نیاز به ایجاد یک تشکل حرفه‌ای جهانی در سال 1977 تشکیل شد در حال حاضر دارای 179 انجمن حرفه‌ای عضو در سه گروه پیوسته (با حق رای)، وابسته (بدون حق رای) و همبسته (در مرحله پیوستن) از 130 کشور جهان از جمله ایران است که بیش از 5/2 میلیون نفر از حسابداران شاغل در حرفه حسابرسی مستقل، شاغل در موسسات تجاری، شاغل در بخش عمومی و دولتی، و بالاخره شاغل در بخش آکادمیک یعنی دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی را پوشش می‌دهد.

فدراسیون بین‌المللی حسابداران که ماموریت آن گسترش حرفه‌ حسابداری در سطح جهانی است، برای نخستین بار در سال 2007 (1386) در سی‌اُمین سال تأسیس خود 2 تا 8 دسامبر را به عنوان هفته‌ حسابداری انتخاب و به تمام اعضای خود در سراسر جهان پیشنهاد کرد که در این هفته، با برگزاری مراسم ویژه‌ای از حسابداران کشور خود تجلیل به عمل آورند و حرفه حسابداری و نقش حسابداران را در توسعه‌ سازمان‌ها و در نهایت توسعه‌ اقتصادی کشور به عموم بشناسانند. به دنبال این پیشنهاد، انجمن حسابداران خبره ایران و جامعه‌حسابداران رسمی ایران به عنوان اعضای پیوسته فدراسیون بین‌المللی حسابداران، برای گرامیداشت این هفته و اعلام همبستگی بین حسابداران و جوامع حرفه‌ای در ایران، طی نشستی 14 تا 21 آذرماه را به عنوان هفته حسابداری و روز 15 آذرماه را به عنوان روز حسابدار انتخاب کردند.

روز حسابدار، ذهن هر شنونده را به دو موضوع مهم معطوف می‌دارد: نخست آنکه روز حسابدار بهانه‌ای شایسته و فرصت ارزشمندی است تا با ارج نهادن به خدمات حسابداران، گامی کوچک در راستای قدرشناسی از خدمات آنان برداشته شود که راه دشوار خدمت به سلامت مالی کشور بر پایه‌ اصول و اخلاق حرفه‌ای که پیوند ناگسستنی با حرفه‌ حسابداری دارد را برگزیده‌اند.

دوم آنکه، روز حسابدار، فرصتی است ارزشمند و مغتنم تا سیاست‌گذاران و مدیران عرصه اقتصادی کشور، با توجه به مشکلات و تنگناهای موجود در این حرفه، سیاست‌ها و راهکارهای ترویج و اشاعه‌ ارزش‌های معنوی وارتقای جایگاه و منزلت شاغلان حرفه‌ حسابداری را مورد بازخوانی و توجه قراردهند و با برنامه‌ریزی و وضع قوانین مناسب، مسوولیت ملی خویش را در جهت حل و رفع معضلات و مشکلات جامعه‌ حسابداری کشور ادا کنند.

* نظام‌الدین ملک‌آرائی - دبیر کل جامعه‌ حسابداران رسمی

منبع: دنیای اقنصاد
" برای حمايـت از ما، لطفاً بر روی بنرهای تبليغاتی سايت كليك نمائيد "

" اگر کسی خوبیهای تو را فراموش کرد، تو خوب بودن را فراموش نکن... "
" ای کاش یاد بگیریم، برای خالی کردن خودمان؛ کسی را لبریز نکنیم... "
" تنها « زمان » است كه دوست داشتن را ثابت می كند، نه « زبان »... "
پاسخ
سپاس شده توسط: حسین


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

"تبلیغات متنی"
"درباره‌ی ما"
"امکانات وبسايت"
تالانت - آموزش حسابداری تبلیغ متنی شما در اینجا کتاب حسابداری تسعیر ارز
وبسایت فروم‌لرن در واپسین روزهای اسفند ۱۳۹۱ فعالیت خود را آغاز کرده و کلیه خدمات ارائه شده در این انجمن کاملاً رایگان می‌باشد. هدف ما کمک به پیشرفت حرفه حسابداری بوده و امیدواریم که بتوانیم با یاری خداوند متعال، همکاری اعضاء عزیز و سرمایه‌های گرانقدرمان؛ گام مؤثری جهت نیل به هدف خود برداریم.

©۱۴۰۳: تمامی حقوق برای تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم‌لرن محفوظ می‌باشد.

تــرجمـه شده توسط: Www.My-BB.Ir و iora.ir
قدرت گرفته از: MyBB, © ۲۰۰۲-۱۴۰۳ MyBB Group.
طراحی توسط: My-BB.Ir & Masoud_MI

زمان کنونی: ۰۱ مرداد ۱۴۰۳، ۰۵:۴۰ ق.ظ