Redirect اطلاعات بيشترads تبليغات
تبليغات


تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم لرن

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ذخیره لایفو
#1
عرض ارادت مجدد

میخواستم اگه ممکنه تبدیل سود اندازه گیری شده بر مبنای روش لایفو به مبنای فایفو رو توضیح بدید و اینکه ذخیره لایفو و یا ذخیره فایفو اساساُ به چه صورت حساب میشه؟

با سپاس
پاسخ
سپاس شده توسط:
#2
سلام دوست گرامی

برای مثال جهت تصور کردن یک تغییر روش موجودی، BC CO که یک خرده فروشی تجاری است را در نظر بگیرید. BC از 13X1/01/01 هم برای حسابداری مالی و هم برای مالیات بر درآمد از هزینه یابی LIFO به FIFO تغییر روش داد. موجودی بر حسب LIFO برابر 20 میلیون و ذخیره ی LIFO برابر 4 میلیون است. BC اجازه IRS را به دست می آورد تا تعدیل را برای 4 سال تسهیم کند. تغییر از LIFO به هر روش دیگر، باید ترازنامه به همراه سود و زیان را برای سال تغییر تحت تاثیر قرار دهد.

ذخیره LIFO یک حساب کاهنده دارایی یا یک حساب تقلیل دهنده دارایی است که شرکتها از آن استفاده می کنند تا کسری بهای تمام شده موجودی در انتقال از LIFO به FIFO را تعدیل کند. بسیاری از شرکت ها زمانی که این روش عوامل تورم به "مجموع موجودی" بیشتر از تعدیل جداگانه بخشهای موجودی باشد از هزینه یابی LIFO استفاده می کنند. شرکتهایی که بر طبق LIFO برای مالیات بندی و گزارشگری مالی هستند به طور خاص از FIFO داخلی برای قیمت گذاری، خرید و دیگر عملکردهای مدیریت موجودی کالا استفاده می کنند.

برای اهداف حسابداری مالی، موسسه عطف به ماسبق را برای تغییر از LIFO به FIFO به کار می گیرد. در مثال زیر FIFO به عنوان مبنا در سال تغییر استفاده می شود (مهم نیست چه زمانی تغییر به طور واقعی در آن سال شکل گرفته است). همه ی دوره های قبلی ارائه شده برای اهداف مقایسه ای به دلیل تاثیر تغییر، تعدیل می شوند. تعدیل در دفاتر حسابداری سبب: 1- افزایش در مانده افتتاحیه موجودی، 2- افزایش در سود انباشته و 3- تعدیل برای مالیات بر درآمد می شود.

ثبت روزنامه ی زیر تغییر از LIFO به FIFO به تصویر می کشد، نرخ مالیات بر درآمد موثر 35% و موافقت IRS برای تسهیم کل تغییرات در طول چهار سال را فرض کنید:


13X1/12/29:

هزینه ی ذخیره لایفو . . . . . . 4000000
. . . . . . . . سود انباشته . . . . . . . . . . . 2600000
. . . . . . . . مالیات بر درآمد پرداختنی. . . . . 350000
. . . . . . . . مالیات بر درآمد معوق پرداختنی 1050000

سپس BC می تواند ثبت زیر را در هر یک از سه سال آینده انجام دهد:

13X4, 13X3, 13X2/12/29:

مالیات بر درآمد معوق پرداختنی 350000
. . . . . . . . مالیات بر درآمد پرداختنی. . . . . 350000

به طور خلاصه یک تفاوت کلیدی بین حسابداری و مالیات بندی برای روشهای موجودی زمانی رخ می دهد که روش حسابداری تغییر کند. موسسه با بیشتر این تغییرات به شکل عطف به ماسبق در حسابداری به واسطه سود انباشته رفتار می کند. به هر حال قانون و آیین نامه ها تاکید می کند تا با اثر انباشته تغییر روش موجودی به شکل موثر در آینده رفتار شود. در مورد تغییر از LIFO برای اهداف مالیاتی، موسسه باید معمولاً تاثیرات درآمدی سبب شده به وسیله تغییر در ارزیابی افتتاحیه موجودی را در طول چهار سال تسهیم کند. بر عکس، در حسابداری، تغییر بر روی سالهای گذشته تسهیم می شود، بنابراین بر حسابهای مالیات معوق موسسه اثر می گذارد.

منبع: کمیته تخصصی مدیران مالی و ذیحسابان برتر

با احترام...
" برای حمايـت از ما، لطفاً بر روی بنرهای تبليغاتی سايت كليك نمائيد "

" اگر کسی خوبیهای تو را فراموش کرد، تو خوب بودن را فراموش نکن... "
" ای کاش یاد بگیریم، برای خالی کردن خودمان؛ کسی را لبریز نکنیم... "
" تنها « زمان » است كه دوست داشتن را ثابت می كند، نه « زبان »... "
پاسخ
سپاس شده توسط: amrdiab ، behzad ، حسین


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

"تبلیغات متنی"
"درباره‌ی ما"
"امکانات وبسايت"
تالانت - آموزش حسابداری تبلیغ متنی شما در اینجا کتاب حسابداری تسعیر ارز
وبسایت فروم‌لرن در واپسین روزهای اسفند ۱۳۹۱ فعالیت خود را آغاز کرده و کلیه خدمات ارائه شده در این انجمن کاملاً رایگان می‌باشد. هدف ما کمک به پیشرفت حرفه حسابداری بوده و امیدواریم که بتوانیم با یاری خداوند متعال، همکاری اعضاء عزیز و سرمایه‌های گرانقدرمان؛ گام مؤثری جهت نیل به هدف خود برداریم.

©۱۴۰۳: تمامی حقوق برای تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم‌لرن محفوظ می‌باشد.

تــرجمـه شده توسط: Www.My-BB.Ir و iora.ir
قدرت گرفته از: MyBB, © ۲۰۰۲-۱۴۰۳ MyBB Group.
طراحی توسط: My-BB.Ir & Masoud_MI

زمان کنونی: ۲۵ فروردین ۱۴۰۳، ۱۲:۰۱ ب.ظ