Redirect اطلاعات بيشترads تبليغات
تبليغات

تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم لرن

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حداقل سرمایه برای تشکیل صندوق‌های سرمایه‌گذاری
حداقل سرمایه برای تشکیل صندوق‌های سرمایه‌گذاری به 2 میلیارد تومان رسید...

بر اساس مصوبه شورای عالی بورس و اوراق بهادار در جلسه مورخ نهم دی ماه جاری و با استناد به اختیارات بند (ب) مادۀ 4 قانون توسعۀ ابزارها و نهادهای مالی جدید، حداقل سرمایۀ لازم برای تشکیل صندوق­ های سرمایه­ گذاری از 5000 میلیون ریال به 20 میلیارد ریال (دو میلیارد تومان) افزایش یافت.

عضو هیئت مدیره و معاون نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس با اعلام این خبر گفت: قانون توسعه ابزارها و نهادهای مالی به شورای عالی بورس و اوراق بهادار اجازه داده است که بر اساس تغییرات نرخ تورم، حداقل سرمایه لازم برای تشکیل صندوق­ های سرمایه‌ گذاری را افزایش دهد و این مصوبه، در چارچوب همین اختیار قانونی صورت گرفته است.

دکتر علی سعیدی در عین حال خاطرنشان کرد: صندوق‌ های سرمایه‌ گذاری زمین و ساختمان و صندوق‌ های سرمایه‌ گذاری با اهداف نیکوکارانه از این قاعده مستثنی هستند.

به‌گفته معاون نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار، در حال حاضر دارایی تحت مدیریت صندوق‌ های سرمایه­ گذاری 35,640 میلیارد ریال است که 9,350 میلیارد ریال (26 درصد) آن به سهام ، 4,820 میلیارد ریال (14 درصد) به اوراق تأمین مالی و 20,560 میلیارد ریال (58 درصد) آن به سپرده بانکی (و سایر 910 میلیارد ریال معادل 3 درصد) اختصاص دارد.

سعیدی در پایان گفت: با توجه به افزایش ارزش معاملات، انتظار می­ رود دارایی تحت مدیریت صندوق‌ های سرمایه­ گذاری و سایر مدیران سرمایه­ گذاری افزایش چشمگیری داشته باشد و به توسعه سرمایه‌ گذاری غیرمستقیم در بورس کمک کند.

منبع: پايگاه اطلاع رساني بازار سرمايه - سنا
" برای حمايـت از ما، لطفاً بر روی بنرهای تبليغاتی سايت كليك نمائيد "

" اگر کسی خوبیهای تو را فراموش کرد، تو خوب بودن را فراموش نکن... "
" ای کاش یاد بگیریم، برای خالی کردن خودمان؛ کسی را لبریز نکنیم... "
" تنها « زمان » است كه دوست داشتن را ثابت می كند، نه « زبان »... "
پاسخ
سپاس شده توسط: حسین ، mah ، sAnAZ
(۱۶ دى ۱۳۹۲، ۰۸:۰۶ ب.ظ)'Masoud_MI' نوشته:
حداقل سرمایه برای تشکیل صندوق‌های سرمایه‌گذاری به 2 میلیارد تومان رسید...

بر اساس مصوبه شورای عالی بورس و اوراق بهادار در جلسه مورخ نهم دی ماه جاری و با استناد به اختیارات بند (ب) مادۀ 4 قانون توسعۀ ابزارها و نهادهای مالی جدید، حداقل سرمایۀ لازم برای تشکیل صندوق­ های سرمایه­ گذاری از 5000 میلیون ریال به 20 میلیارد ریال (دو میلیارد تومان) افزایش یافت.

با تشکر از راهنمایی تون
یک سوال از خدمتتون داشتم: شما میدونید که این صندوق ها چقدر بازده دارند و به چه صورت است؟
چون من شنیدم که توی صندوق های بدون ریسک 20% سود ثابت داره، یعنی ضرری توش نیست.
راستش من می خواستم تو این صندوق ها سرمایه گذاری کنم اما هم الان به نظر میاد بازار بورس خوب نیست و هم  از میزان سودی که به دست میارم اطلاعاتی ندارم.
با تشکر

پاسخ
سپاس شده توسط:
(۲۶ بهمن ۱۳۹۲، ۰۶:۴۶ ب.ظ)'mah' نوشته: با تشکر از راهنمایی تون
یک سوال از خدمتتون داشتم: شما میدونید که این صندوق ها چقدر بازده دارند و به چه صورت است؟
چون من شنیدم که توی صندوق های بدون ریسک 20% سود ثابت داره، یعنی ضرری توش نیست.
راستش من می خواستم تو این صندوق ها سرمایه گذاری کنم اما هم الان به نظر میاد بازار بورس خوب نیست و هم  از میزان سودی که به دست میارم اطلاعاتی ندارم.
با تشکر

سلام

صندوقها روشهای متنوعی دارن ولی در کل 20% همون سودسپرده بانکی است بدون ریسک و روشهای ریسک دارتر هم هست که سود و ضرر دارد وشما باتحقیق اگر در صندوقهای خوب ومعتبر سرمایه گذاری کنید خیلی هم خوبه و کی گفته بورس ایران خوب نیست اتفاقا بورس ایران برای کارخیلی عالی هست چونکه شرکتها درحال رشدهستن واکثر اشخاص که دربورس فعال هستن دانش کافی ندارن به این دلیل اگر حرفه ای باشید سود خوبی میبرید.
واردات تلفن همراه
انتخاب شاپ
پاسخ
سپاس شده توسط: Masoud_MI ، mah ، حسین ، sAnAZ
من صندوق آگاه مد نظرم است، ولی 20% که سود همه ی بانک ها هست و کفایت نمی کنه
چطور میشه فهمید که علاوه بر 20% حدودا چقدر سود دریافت میشه؟
ممنونم

پاسخ
سپاس شده توسط:
(۲۶ بهمن ۱۳۹۲، ۰۶:۵۵ ب.ظ)'mah' نوشته: من صندوق آگاه مد نظرم است، ولی 20% که سود همه ی بانک ها هست و کفایت نمی کنه
چطور میشه فهمید که علاوه بر 20% حدودا چقدر سود دریافت میشه؟
ممنونم

سلام

یکی ازاین صندوقها بعنوان مثال صندوق سرمایه گذاری بانک سامان است که همانطور خودشما فرمودید کحالت بی ریسک درواقع همون سپرده بانکی است برای اطلاعات بیشتر به ادرس این موسسات مراجعه کنید

http://www.samanfund.ir

واردات تلفن همراه
انتخاب شاپ
پاسخ
سپاس شده توسط: حسین ، Masoud_MI ، mah ، behzad

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

"تبلیغات متنی"
"درباره‌ی ما"
"امکانات وبسايت"
تالانت - آموزش حسابداری تبلیغ متنی شما در اینجا کتاب حسابداری تسعیر ارز
وبسایت فروم‌لرن در واپسین روزهای اسفند ۱۳۹۱ فعالیت خود را آغاز کرده و کلیه خدمات ارائه شده در این انجمن کاملاً رایگان می‌باشد. هدف ما کمک به پیشرفت حرفه حسابداری بوده و امیدواریم که بتوانیم با یاری خداوند متعال، همکاری اعضاء عزیز و سرمایه‌های گرانقدرمان؛ گام مؤثری جهت نیل به هدف خود برداریم.

©۱۴۰۳: تمامی حقوق برای تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم‌لرن محفوظ می‌باشد.

تــرجمـه شده توسط: Www.My-BB.Ir و iora.ir
قدرت گرفته از: MyBB, © ۲۰۰۲-۱۴۰۳ MyBB Group.
طراحی توسط: My-BB.Ir & Masoud_MI

زمان کنونی: ۰۶ مرداد ۱۴۰۳، ۰۴:۳۸ ق.ظ