Redirect اطلاعات بيشترads تبليغات
تبليغات


تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم لرن

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرسش: ثبت نرم افزار حسابداری و محاسبه استهلاک؟
#1
سلام دوستان - ما یه نرم افزار حسابداری خریدیم میشه لطفا بگید ثبت و اون و چطوری بزنم این نرم افزار قفل داره جزء دارایی نامشهود است یا چون قفل داره جزء اثاثیه محسوب میشه ؟
نحوه استهلاک اون رو هم میشه لطفا بهم بگید .
با سپاس
پاسخ
سپاس شده توسط: محسن باقری
#2
(۰۶ بهمن ۱۳۹۲، ۱۱:۰۸ ق.ظ)'ونوس' نوشته: سلام دوستان - ما یه نرم افزار حسابداری خریدیم میشه لطفا بگید ثبت و اون و چطوری بزنم این نرم افزار قفل داره جزء دارایی نامشهود است یا چون قفل داره جزء اثاثیه محسوب میشه ؟
نحوه استهلاک اون رو هم میشه لطفا بهم بگید .
با سپاس
 


عرض ادب
دوست عزيز مهم شناسايي اون تو قسمت داراييهاست بيشتر تو دارايي نامشهود ثبت ميشه البته قيمت هم اهميت داره تو اين مبحث اگه مبلغش بي اهميت باشه كه بايد تو هزينه ها ثبت بشه
پاسخ
سپاس شده توسط: ونوس ، Masoud_MI ، asena ، parisa68 ، alisaedi ، محسن باقری
#3
مرسی دوست عزیز - قیمتش 800/000 هزار تومان - باید تو دارایی نامشهود ببرم یا هزینه ؟
اگه بر فرض قیمتش زیاد باشه و باید تو دارایی نامشهود ببرم آیا باید براش استهلاک در نظر بگیرم و به چه شکل ؟
ممنون
پاسخ
سپاس شده توسط: محسن باقری
#4
سلام دوستان

ضمن تشکر از پاسخ سرکار خانم پرتو گرامی، و همچنین عرض خیر مقدم خدمت سرکار خانم ونوس گرامی؛

شما می توانید این نرم افزار را در سرفصل داراییهای نامشهود، نرم افزارها ثبت کنید و طبق تبصره 2 ماده 150 قانون مالیات های مستقیم، هزينه های نرم افزاری خود را حداكثر تا ۵ سال مستهلک كنید.

با احترام...
" برای حمايـت از ما، لطفاً بر روی بنرهای تبليغاتی سايت كليك نمائيد "

" اگر کسی خوبیهای تو را فراموش کرد، تو خوب بودن را فراموش نکن... "
" ای کاش یاد بگیریم، برای خالی کردن خودمان؛ کسی را لبریز نکنیم... "
" تنها « زمان » است كه دوست داشتن را ثابت می كند، نه « زبان »... "
پاسخ
سپاس شده توسط: حسین ، ونوس ، asena ، parisa68 ، جعفری ، alisaedi ، محسن باقری
#5
سلام دوستان
نرم افزارها رو با قیمت های پایین مستقیما هزینه می کنن ولی اگه نخواین هم می توانید تو سرفصل دارایی های نا مشهود - نرم افزار ....بیاورید و 5 ساله مستهلک کنید
پاسخ
سپاس شده توسط: Masoud_MI ، ونوس ، asena ، parisa68 ، حسین ، جعفری ، alisaedi ، محسن باقری
#6
سلام آیا هزینه پشتیبانی نرم افزار هم جزء بهای تمام شده آن باید ثبت گردد؟ یا به عنوان هزینه؟
پاسخ
سپاس شده توسط: جعفری ، محسن باقری
#7
(۱۶ آذر ۱۳۹۴، ۰۸:۲۶ ب.ظ)parisa68 نوشته: سلام آیا هزینه پشتیبانی نرم افزار هم جزء بهای تمام شده آن باید ثبت گردد؟ یا به عنوان هزینه؟

سلام سركار خانم پريسا گرامي

در صورتي كه اين هزينه كم اهميت است مي‌توانيد در حساب كل "هزینه های اداری و تشكیلاتی" و معین "هزینه ارتقاء و پشتیبانی نرم‌افزار" ثبت نمائيد.

با احترام...
" برای حمايـت از ما، لطفاً بر روی بنرهای تبليغاتی سايت كليك نمائيد "

" اگر کسی خوبیهای تو را فراموش کرد، تو خوب بودن را فراموش نکن... "
" ای کاش یاد بگیریم، برای خالی کردن خودمان؛ کسی را لبریز نکنیم... "
" تنها « زمان » است كه دوست داشتن را ثابت می كند، نه « زبان »... "
پاسخ
سپاس شده توسط: حسین ، hoda ، parisa68 ، جعفری ، alisaedi ، محسن باقری ، mah-sa-di


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

"تبلیغات متنی"
"درباره‌ی ما"
"امکانات وبسايت"
تالانت - آموزش حسابداری تبلیغ متنی شما در اینجا کتاب حسابداری تسعیر ارز
وبسایت فروم‌لرن در واپسین روزهای اسفند ۱۳۹۱ فعالیت خود را آغاز کرده و کلیه خدمات ارائه شده در این انجمن کاملاً رایگان می‌باشد. هدف ما کمک به پیشرفت حرفه حسابداری بوده و امیدواریم که بتوانیم با یاری خداوند متعال، همکاری اعضاء عزیز و سرمایه‌های گرانقدرمان؛ گام مؤثری جهت نیل به هدف خود برداریم.

©۱۴۰۳: تمامی حقوق برای تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم‌لرن محفوظ می‌باشد.

تــرجمـه شده توسط: Www.My-BB.Ir و iora.ir
قدرت گرفته از: MyBB, © ۲۰۰۲-۱۴۰۳ MyBB Group.
طراحی توسط: My-BB.Ir & Masoud_MI

زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۱۱:۰۵ ق.ظ