Redirect اطلاعات بيشترads تبليغات
تبليغات


تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم لرن

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خبر: نقش حسابداران در شرايط رفع تحريم‌ها بررسی می شود
#1
رئيس شوراي عالي انجمن حسابداران خبره ايران گفت: در صورت بهره گيري از مكانيزم‌هاي كنترلي حسابداري و گزارش‌هاي ارزشمند حسابداري و حسابرسي شاهد سوء‌استفاده‌هاي عظيم مالي و حيف و ميل منابع مالي نخواهيم بود.
 
ابوالقاسم فخاريان در آستانه برپايي «سمينار تحولات پيش روي حرفه حسابداري و مالي در دوره گذار به محيط كسب و كار بين‌المللي» كه 10 ارديبهشت ماه امسال در پژوهشگاه صنعت نفت تهران برگزار مي‌شود با اعلام اين مطلب گفت: هر چند حسابداري و حسابرسي به عنوان دو حوزه پراهميت در زمينه تحكيم كنترل‌هاي مديريتي، گزارشگري و تقويت نقش نظارتي در بنگاه‌هاي اقتصادي كشورهاي پيشرفته مطرح است، اما اين مهم تاكنون كمتر در كشور ما مورد توجه قرار گرفته است.
 
   وي با اشاره به اينكه بازارهاي سرمايه و مالي قبل از هرچيز آينه و روايتگر رونق يا ركود اقتصادي كشور است، تصريح كرد: سودآوري و رشد بنگاه‌هاي اقتصادي كه خود به عوامل و عناصر گوناگوني بستگي دارد، به‌طور مستقيم بر شرايط بازارهاي سرمايه و مالي تاثيرات همه جانبه به‌جا مي‌گذارد. 
 
فخاريان گفت: اگر برداشتن تحريم‌ها را به مفهوم وسيع گشودن درهاي رابطه و توسعه مناسبات اقتصادي با ساير كشورها بدانيم، بايد آثار و نتايج اوليه‌اي همچون سهولت واردات مواد و قطعات مورد نياز صنايع، افزايش فروش نفت و توسعه صادرات غيرنفتي، گسترش مناسبات بازرگاني و اقتصادي با كشورها و در نتيجه حركت به سوي خروج از بحران و رشد اقتصادي را در بر داشته باشد.
 
وي ادامه داد: با توجه به پيچيدگي‌هاي مرتبط با رفع كامل تحريم‌ها از يكسو و مشكلات اقتصادي انباشته شده سال‌هاي اخير، تاثيرات ياد شده در كوتاه‌مدت- مثلا يكساله - قابل ملاحظه نخواهد بود، ولي با فرض تداوم روند برداشتن كامل تحريم‌ها و اتخاذ تدابير اقتصادي خردورزانه به‌منظور رونق بخشيدن فضاي كسب و كار، بايد ازآثار مثبت گسترده‌تري برخوردار باشيم.
 
رئيس شوراي عالي انجمن حسابداران خبره ايران اظهار کرد: برگزاري «سمينارتحولات پيش روي حرفه حسابداري و مالي در دوره گذار به محيط كسب و كار بين‌المللي»، نمونه و مصداقي از پاسخگويي انجمن حسابداران خبره ايران به تحولات اقتصادي جامعه است. 
 
وي ادامه داد: اين انجمن خود را موظف مي‌بيند تا به سهم خود در مسير اين تحول، نقش حرفه حسابداري را تبيين كرده به انتظارات جامعه اقتصادي و مديريتي كشور پاسخ گويد. به‌اين منظور طي سميناري كه در پيش داريم، ضمن تحليل اقتصادي كه در خصوص آثار و نتايج برداشتن تحريم‌ها، توسط صاحب‌نظران اقتصادي كشور به عمل مي‌آيد، نقش و وظايفي كه در شرايط جديد بر عهده حرفه حسابداري و مالي ايران قرار دارد، توسط استادان و متخصصان حسابداري و مالي كشور تشريح مي‌شود. 
 
فخاريان افزود: مضمون و محتواي مقالات و مطالبي كه در سمينار ارائه مي‌شود از يك‌طرف رهنمودهاي لازم را به اهل حرفه به‌منظور پاسخگويي به نيازهاي بنگاه‌هاي اقتصادي و بازار سرمايه مي‌دهد و از سوي ديگر زمينه‌هاي ارتباط متخصصان حرفه حسابداري با مراجع اقتصادي و حرفه‌اي جهان را از لحاظ مدل و محتواي گزارشگري فراهم مي‌سازد.

منبع: دنیای اقتصاد
" برای حمايـت از ما، لطفاً بر روی بنرهای تبليغاتی سايت كليك نمائيد "

" اگر کسی خوبیهای تو را فراموش کرد، تو خوب بودن را فراموش نکن... "
" ای کاش یاد بگیریم، برای خالی کردن خودمان؛ کسی را لبریز نکنیم... "
" تنها « زمان » است كه دوست داشتن را ثابت می كند، نه « زبان »... "
پاسخ
سپاس شده توسط: حسین


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

"تبلیغات متنی"
"درباره‌ی ما"
"امکانات وبسايت"
تالانت - آموزش حسابداری تبلیغ متنی شما در اینجا کتاب حسابداری تسعیر ارز
وبسایت فروم‌لرن در واپسین روزهای اسفند ۱۳۹۱ فعالیت خود را آغاز کرده و کلیه خدمات ارائه شده در این انجمن کاملاً رایگان می‌باشد. هدف ما کمک به پیشرفت حرفه حسابداری بوده و امیدواریم که بتوانیم با یاری خداوند متعال، همکاری اعضاء عزیز و سرمایه‌های گرانقدرمان؛ گام مؤثری جهت نیل به هدف خود برداریم.

©۱۴۰۳: تمامی حقوق برای تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم‌لرن محفوظ می‌باشد.

تــرجمـه شده توسط: Www.My-BB.Ir و iora.ir
قدرت گرفته از: MyBB, © ۲۰۰۲-۱۴۰۳ MyBB Group.
طراحی توسط: My-BB.Ir & Masoud_MI

زمان کنونی: ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۰۵:۰۱ ق.ظ