Redirect اطلاعات بيشترads تبليغات
تبليغات

تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم لرن

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تعریف اصطلاحات حسابداری
سلام
من برنامه نویس هستم و به تازگی به گروهی اضافه شدم که نرم افزارهای مالی می نویسند
در اینترنت سرچ کردم اما تعریف خیلی از اصطلاحات تخصصی حسابداری وجود نداشت .امیدوارم شما عزیزان به بنده برای اشنایی بیشتر با حسابداری کمک کنید
ممنون میشم اگر اصطلاحات زیر را تعریف کنید:
1-گزارش فوی والانت
2-گزارش نمونه 67
3-گزارش 67/2
4-سند تعدیل
5- تزار تلفیقی
6-گر.ه تلفیقی
7-سند روزانه TR
8- تودیع سپرده
باتشکر
پاسخ
سپاس شده توسط:
سلام و عرض ادب خدمت شما

ابتدا از طرف كليه اعضاي فروم لرن خدمت شما خيرمقدم عرض مي كنم، به سايت خودتان خوش آمديد!

بنده مواردي را كه آگاهي دارم براي شما توضيح مي دهم و اميدوارم كه مابقي اصطلاحات را دوستان ديگري كه اطلاع دارند پاسخگو باشند. البته فكر مي كنم موارد 1 إلي 3 را بايستي با همكاران خود مطرح نمائيد چراكه احتمالاً اصطلاحاتي است كه برنامه نويسان يا حتي الامكان همكاران شما بكار مي برند.

سند تعدیل: طبق اصل تحقق درآمدها و هزينه ها، معمولاً در پايان دوره مالي براي تعيين سود و زيان شركت، يكسري اصلاحات بايستي در حسابها انجام شود كه اصطلاحاً به آنها تعديلات گفته مي شود و سندي كه بابت اصلاح حساب است؛ سند تعديلي نام دارد. البته ممكن است در سال بعد نيز به دليل وجود اشتباهات سال مالي قبل نياز به اصلاح حسابها باشد كه اين موارد را با نام تعديلات سنواتي مي شناسيم. درصورت نياز بفرمائيد تا چندمورد از اين تعديلات رو براي شما ذكر كنم.

تراز تلفيقي: تلفيق به معناي فرايند تعديل و تركيب اطلاعات صورتهاي مالي جداگانه يك واحد تجاري اصلي و صورتهاي مالي واحدهاي تجاري فرعي آن به منظور تهيه صورتهاي مالي تلفيقي است كه اطلاعات مالي گروه را به عنوان شخصيت اقتصادي واحد ارائه مي كند. طبق استاندارد حسابداري شماره 18،‌ تراز تلفيقي (صورتهاي مالي تلفيقي) صورتهاي مالي يك گروه است كه آن گروه به عنوان يك شخصيت اقتصادي واحد محسوب مي شود.

گروه تلفيقي: واحد تجاري اصلي و كليه واحدهاي تجاري فرعي آن را اصطلاحاً گروه مي نامند.

سند روزانه: کلیه فعالیتهای مالی یک مؤسسه، بايستي روزانه در دفتری بنام دفتر روزنامه ثبت شود. اين سند حاوي اطلاعاتي نظير: شماره سند، تاریخ معامله، نام حساب بدهكار و بستانكار به همراه كد آنها، شرح سند، مبلغ، جمع، نام و امضاي مجاز، اسناد و مدارك مثبته و... مي باشد.

توديع سپرده: توديع به معناي واگذاري است و سپرده انواع متفاوتي دارد كه عبارتند از: سپرده شرکت در مناقصه و مزایده، سپرده های گمرکی، سپرده ضمانتنامه های بانکی، سپرده حسن انجام كار و... .

با احترام...
" برای حمايـت از ما، لطفاً بر روی بنرهای تبليغاتی سايت كليك نمائيد "

" اگر کسی خوبیهای تو را فراموش کرد، تو خوب بودن را فراموش نکن... "
" ای کاش یاد بگیریم، برای خالی کردن خودمان؛ کسی را لبریز نکنیم... "
" تنها « زمان » است كه دوست داشتن را ثابت می كند، نه « زبان »... "
پاسخ
سپاس شده توسط: marzieh ، En_MK ، حسین

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

"تبلیغات متنی"
"درباره‌ی ما"
"امکانات وبسايت"
تالانت - آموزش حسابداری تبلیغ متنی شما در اینجا کتاب حسابداری تسعیر ارز
وبسایت فروم‌لرن در واپسین روزهای اسفند ۱۳۹۱ فعالیت خود را آغاز کرده و کلیه خدمات ارائه شده در این انجمن کاملاً رایگان می‌باشد. هدف ما کمک به پیشرفت حرفه حسابداری بوده و امیدواریم که بتوانیم با یاری خداوند متعال، همکاری اعضاء عزیز و سرمایه‌های گرانقدرمان؛ گام مؤثری جهت نیل به هدف خود برداریم.

©۱۴۰۳: تمامی حقوق برای تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم‌لرن محفوظ می‌باشد.

تــرجمـه شده توسط: Www.My-BB.Ir و iora.ir
قدرت گرفته از: MyBB, © ۲۰۰۲-۱۴۰۳ MyBB Group.
طراحی توسط: My-BB.Ir & Masoud_MI

زمان کنونی: ۰۶ مرداد ۱۴۰۳، ۰۴:۳۷ ق.ظ