Redirect اطلاعات بيشترads تبليغات
تبليغات

تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم لرن

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشكل: ثبت درآمد
ما یک شرکت خدمات اینترنت هستیم و به خاطر اینکه درامد نقدی از مشتریان مطالبه میشود  و مبلغشون خیلی خورده بعد ما هفته ای درآمد شرکت رو جمع و به خاطر اینکه در کارای بانکی دچار مشکل نشیم و معطل نشیم   از حساب شخصی که به نام مدیر عامل پول ها رو به حساب بانکی شرکت حواله میکنیم
 حالا به نظر شما این کار ایراد نداره
 بعدشم چطور میشه که مدیر عامل با این شرایط یه دفعه یه پولی به شرکت واریز کنه؟
برمقصد خود تمرکز کنید،نه بر موانعی که سر راهتان قرار دارند.
حرکت،تلاش و استقامت کنید .تا به مقصد مطلوب خود برسید.
پاسخ
سپاس شده توسط:
سلام

من خیلی متوجه متن شما نشدم فقط اینکه در روش حسابداری تعهدی مبنا دریافت وجه نیست و هنگام صدورصورتحساب باید سند درامد صادر شود در موردحساب مدیرعامل توجه داشته باشید کل درامدهای خود را به حساب شرکت واریز کنیدبهتر است چون حساب مدیرعامل جدای از شخصیت حسابداری شرکت است و نیز برای کنترل و خیلی کارهای دیگر امکان خطا و مشکلات زیاد است. سعی کنید بین حساب شرکت و مدیر عامل رقمهای درشت و یکجا بصورت قرض و بازگشت مبلغ ثبت بزنید و پرداخت و دریافتهای مرتبط با عملیات شرکت در حساب شرکت گردش پیدا کند
واردات تلفن همراه
انتخاب شاپ
پاسخ
سپاس شده توسط: Masoud_MI ، رحیمی پور
درامد زمان وقوع خاصی ندارد و من با توجه به زمان دریافت وجه کمی جلوتر از ان درامد را ثبت میکنم
 چون درامد ما به صورت مبلغای ریز و جزء دریافت میشه  الان پولی که به حساب شرکت واریز شده رو که نمیشه همین طوری بیخود گذاشت باید تحت عنوان یه حساب ثبت بخوره  
 میشه تحت عنوان پیش دریافت درامد به بانک شرکت بزنم
 ولی درامد های ما به صورت جز ءو این مبلغ نسبت به اون زیاده من نمیدونم باید چیکار کنم که ارزش افزودهام به خاطر این درامد اینقدر زیاد نشه
پاسخ
سپاس شده توسط:
سلام دوست گرامي

ضمن تشكر از پاسخ استاد احساني عزيز،

(۰۸ مهر ۱۳۹۳، ۱۰:۴۲ ق.ظ)امیدها نوشته: ما یک شرکت خدمات اینترنت هستیم و به خاطر اینکه درامد نقدی از مشتریان مطالبه میشود  و مبلغشون خیلی خورده بعد ما هفته ای درآمد شرکت رو جمع و به خاطر اینکه در کارای بانکی دچار مشکل نشیم و معطل نشیم  از حساب شخصی که به نام مدیر عامل پول ها رو به حساب بانکی شرکت حواله میکنیم
 حالا به نظر شما این کار ایراد نداره
 بعدشم چطور میشه که مدیر عامل با این شرایط یه دفعه یه پولی به شرکت واریز کنه؟

من كه متوجه صحبت هاي جنابعالي نشدم، آيا منظور شما اين است كه مشتريان شما وجوه را به حساب مديرعامل واريز مي كنند و بعد ايشان مبالغ را به حساب شركت واريز مي‌كند؟ و دليل اينكه مي فرمائيد در كارهاي بانكي دچار مشكل نشويد هم اصلا مشخص نمي باشد. بهتر است كه مشتريان شما وجوه را به حساب شركت واريز نمايند تا اين مشكلات كمبود نقدينگي بابت پرداخت هزينه ها هم براي شما پيش نيايد.

(۰۸ مهر ۱۳۹۳، ۰۲:۲۴ ب.ظ)امیدها نوشته: درامد زمان وقوع خاصی ندارد و من با توجه به زمان دریافت وجه کمی جلوتر از ان درامد را ثبت میکنم
 چون درامد ما به صورت مبلغای ریز و جزء دریافت میشه  الان پولی که به حساب شرکت واریز شده رو که نمیشه همین طوری بیخود گذاشت باید تحت عنوان یه حساب ثبت بخوره  
 میشه تحت عنوان پیش دریافت درامد به بانک شرکت بزنم
 ولی درامد های ما به صورت جز ءو این مبلغ نسبت به اون زیاده من نمیدونم باید چیکار کنم که ارزش افزودهام به خاطر این درامد اینقدر زیاد نشه

و اما اينكه مي فرمائيد درآمد زمان وقوع خاصي ندارد اشتباه است. شما بايستي درآمد را در زمان وقوع شناسايي كنيد و مبالغي را كه قبل از ارائه خدمات دريافت مي كنيد به حساب پيش دريافت درآمد ببريد.

قسمت قرمز رنگ رو هم متوجه نشدم.

با احترام...
" برای حمايـت از ما، لطفاً بر روی بنرهای تبليغاتی سايت كليك نمائيد "

" اگر کسی خوبیهای تو را فراموش کرد، تو خوب بودن را فراموش نکن... "
" ای کاش یاد بگیریم، برای خالی کردن خودمان؛ کسی را لبریز نکنیم... "
" تنها « زمان » است كه دوست داشتن را ثابت می كند، نه « زبان »... "
پاسخ
سپاس شده توسط: رحیمی پور
باتشکر از جناب معدلی. لطف میکنید بفرمائید خدمات یا کالائی که عرضه میکنید چی هست؟ در واقع شما چی میفروشید؟
واردات تلفن همراه
انتخاب شاپ
پاسخ
(۰۸ مهر ۱۳۹۳، ۰۳:۴۲ ب.ظ)amirehsani نوشته: باتشکر از جناب معدلی. لطف میکنید بفرمائید خدمات یا کالائی که عرضه میکنید چی هست؟ در واقع شما چی میفروشید؟

ما adslاینترنت
ما از شرکتهای بزرگتر به صورت کلی میخریم و به صورت جزء به مشترک ها یعنی مردم میفروشیم.
پاسخ
سپاس شده توسط:
(۰۸ مهر ۱۳۹۳، ۰۳:۲۱ ب.ظ)Masoud_MI نوشته:
سلام دوست گرامی

ضمن تشكر از پاسخ استاد احسانی عزیز،

من كه متوجه صحبت های جنابعالی نشدم، آیا منظور شما این است كه مشتریان شما وجوه را به حساب مدیرعامل واریز می كنند و بعد ایشان مبالغ را به حساب شركت واریز می‌كند؟ اگر جواب شما مثبت است كه كار شما كاملا اشتباه است و غیرقانونی می باشد، و دلیل اینكه می فرمائید در كارهای بانكی دچار مشكل نشوید هم اصلا مشخص نمی باشد. بهتر است كه مشتریان شما وجوه را به حساب شركت واریز نمایند تا این مشكلات كمبود نقدینگی بابت پرداخت هزینه ها هم برای شما پیش نیاید.

و اما اینكه می فرمائید درآمد زمان وقوع خاصی ندارد اشتباه است. شما بایستی درآمد را در زمان وقوع شناسایی كنید و مبالغی را كه قبل از ارائه خدمات دریافت می كنید به حساب پیش دریافت درآمد ببرید.

با احترام...

منظورم اینه که درامد ما حاصل از فروش اینترنت به مشترکین خرد یعنی مردمه
 و ما هر چند وقت یک بار مجموع دریافتی هامونو جمع و از طریق حساب مدیر عامل یه بانک شرکت حواله میکنیم تقریبه هر 2 هفته یک بار  ولی از قبل ثبت درامد را به صورن نسیه میزنیم
حالا این بار که این مشکل پیش اومده این مبلغ  طی 2 حواله به بانک شرکت واریز شده میشه یا پیش دریافت بزنم یا به عنوان قرض از مدیر عامل اونو ثبت بزنم و از حساب جاری مدیر عامل کمش کنم که ثبت درامد نخوره و بعدا مثلا 2 ماه بعد به مدیر عامل اونو پس بدم
پاسخ
سپاس شده توسط:
سلام

مشترکی که فرم پر میکند مثلا" برای یکماه - سه ماه - شش ماه و یکسال اگر شما کل وجه را اول قرارداد دریافت میکنید بابت سرویس باید درآمد سال جاری و زمانی که در سال آتی افتاده شناسائی و سند صادر کنید فرض کنید یک مشتری اول بهمن اشتراک 3 ماهه گرفته و مبلغ 90 هزارتومان هم قرارداد بسته که شما طبق این قرارداد ثبت ذیل را انجام خواهید داد:

بدهکاران تجاری     900هزار ریال

پیش دریافت درآمد 300هزار ریال
               درآمد                   600هزارریال
حالا چه ایشان کل وجه را آلان داده یا طی دوره داده یا بصورت سند یا چک یا هرچیز دیگری آخر دوره پرداخت کنید شما باید سند را بر اساس قراردادتنظیم کنید نه بر اساس وجه دریافتی.
واردات تلفن همراه
انتخاب شاپ
پاسخ
(۰۹ مهر ۱۳۹۳، ۱۲:۵۸ ب.ظ)amirehsani نوشته: سلام

مشترکی که فرم پر میکند مثلا" برای یکماه - سه ماه - شش ماه و یکسال اگر شما کل وجه را اول قرارداد دریافت میکنید بابت سرویس باید درآمد سال جاری و زمانی که در سال آتی افتاده شناسائی و سند صادر کنید فرض کنید یک مشتری اول بهمن اشتراک 3 ماهه گرفته و مبلغ 90 هزارتومان هم قرارداد بسته که شما طبق این قرارداد ثبت ذیل را انجام خواهید داد:

بدهکاران تجاری     900هزار ریال

پیش دریافت درآمد 300هزار ریال
               درآمد                  600هزارریال
حالا چه ایشان کل وجه را آلان داده یا طی دوره داده یا بصورت سند یا چک یا هرچیز دیگری آخر دوره پرداخت کنید شما باید سند را بر اساس قراردادتنظیم کنید نه بر اساس وجه دریافتی.
سلام
باتشکر از راهنمایی های شما
من از اول تا اخر شهریور4 تا واریزی به حساب شرکت داشتم به ترتیب به مبلغای35000000و29000000و31000000و57000000ریال
 حالا میخواستم ببینم اگه به عنوان پیش دریافت نمیشه ثبت بزنم  چون مبلغ شارژهای که مشتریان ما میزنن کمه   و کمتر کسی شارژ سالیانه میزنه اکثرا ماهیانه و به مبلغ 12000 تومن و  میشه این چهار واریز رو به عنوان قرض از مدیر عامل ثبت بزنم و بعدا  به مدیر عامل پس بدیم.
پاسخ
سپاس شده توسط:
درحسابداری هر ثبتی درجای خودش باید انجام بشه و این مبالغ رو باید بحساب جاری مدیرعامل بزنی و مبالغی هم که مشترکین به حساب ایشان ریختن نیز به بدهکاری ایشان منظور کنید.
واردات تلفن همراه
انتخاب شاپ
پاسخ
سپاس شده توسط: حسین ، رحیمی پور

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

"تبلیغات متنی"
"درباره‌ی ما"
"امکانات وبسايت"
تالانت - آموزش حسابداری تبلیغ متنی شما در اینجا کتاب حسابداری تسعیر ارز
وبسایت فروم‌لرن در واپسین روزهای اسفند ۱۳۹۱ فعالیت خود را آغاز کرده و کلیه خدمات ارائه شده در این انجمن کاملاً رایگان می‌باشد. هدف ما کمک به پیشرفت حرفه حسابداری بوده و امیدواریم که بتوانیم با یاری خداوند متعال، همکاری اعضاء عزیز و سرمایه‌های گرانقدرمان؛ گام مؤثری جهت نیل به هدف خود برداریم.

©۱۴۰۳: تمامی حقوق برای تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم‌لرن محفوظ می‌باشد.

تــرجمـه شده توسط: Www.My-BB.Ir و iora.ir
قدرت گرفته از: MyBB, © ۲۰۰۲-۱۴۰۳ MyBB Group.
طراحی توسط: My-BB.Ir & Masoud_MI

زمان کنونی: ۰۱ مرداد ۱۴۰۳، ۰۶:۴۰ ق.ظ