Redirect اطلاعات بيشترads تبليغات
تبليغات


تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم لرن

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرسش: ذخیره سنوات
#1
با سلام
ذخیره سنوات پرسنلی به مبلغ 400تشخیص داده شد(سنوات آخر قرار داد پرداخت شده و مالیات محاسبه نشد)
ثبت زیر زده شد
 هزینه بازخرید 400
 ح پرداختنی شخص12
                         ح دریافتنی شخص12
                         ذخیره بازخرید400

مدیر فرمودند 500 تومن در 2قصد پرداخت شود

سوال: مابه التفاوت (100) به چه حسابی برده شود بهتر هست؟
با تشکر
كفشِ كودك را دريا برد، او روي ساحل نوشت: درياي دزد
آنطرف مَرد كه صيد خوبي داشت، روي ساحل نوشت: درياي سخاوتمند

موج دريا آرام گفت: ازقضاوت ديگران نهراس، اگر ميخواهي دریا باشی
پاسخ
سپاس شده توسط:
#2
سلام.اين مابه التفاوت براي چي بوده ؟ پاداش يا جبران عدم پرداخت نقدي ؟
پاسخ
سپاس شده توسط:
#3
سلام
اول از همه تهاتر ح پرداختنی با دریافتنی چی بوده ؟
بعد باید معافیت سالیانه شخص و میزان دریافتی اون شخص رو مشخص کنید واگر قرارداد اون به اتمام نرسیده باشه بر اساس معافیت های مذکور مالیات محاسبه می شد . واختلاف رو می تونید در قالب پاداش بهره وری لحاظ کنید تا مشمول بیمه و مالیات نشه ودر غیر این صورت یه سایر ح پرداختنی شرکا ببرید
موفق باشید
پاسخ
سپاس شده توسط: Masoud_MI
#4
نقل قول:این مابه التفاوت برای چی بوده ؟ پاداش یا جبران عدم پرداخت نقدی ؟
با عرض  سلام و سپاس
مدیر عامل تمایل داشتن مبلغ بیشتری به ایشون پرداخت شود بنابراین پاداش در نظر گرفتم



نقل قول:اول از همه تهاتر ح پرداختنی با دریافتنی چی بوده ؟
بعد باید معافیت سالیانه شخص و میزان دریافتی اون شخص رو مشخص کنید واگر قرارداد اون به اتمام نرسیده باشه بر اساس معافیت های مذکور مالیات محاسبه می شد . واختلاف رو می تونید در قالب پاداش بهره وری لحاظ کنید تا مشمول بیمه و مالیات نشه ودر غیر این صورت یه سایر ح پرداختنی شرکا ببرید 
موفق باشید

ببخشید کامل ننوشتم، به عنوان مانده وام ومانده حقوق پرداختنی پرسنل در نظر بگیرید که تصادفا" به یک میزان شده
قرارداد کاری ایشون به پایان رسیده وقصد برگشت ندارند. بنابراین آیا سنوات ایشان بطور کلی نباید از مالیات معاف باشه؟

از لطف و توجه دوستان ممنونم
كفشِ كودك را دريا برد، او روي ساحل نوشت: درياي دزد
آنطرف مَرد كه صيد خوبي داشت، روي ساحل نوشت: درياي سخاوتمند

موج دريا آرام گفت: ازقضاوت ديگران نهراس، اگر ميخواهي دریا باشی
پاسخ
سپاس شده توسط:
#5
(۲۲ آبان ۱۳۹۳، ۱۲:۴۷ ب.ظ)marzieh نوشته: ببخشید کامل ننوشتم، به عنوان مانده وام ومانده حقوق پرداختنی پرسنل در نظر بگیرید که تصادفا" به یک میزان شده
قرارداد کاری ایشون به پایان رسیده وقصد برگشت ندارند. بنابراین آیا سنوات ایشان بطور کلی نباید از مالیات معاف باشه؟

با سلام . دقیقا همین طوره که میفرمائید. در صورتی که پرسنل در پایان قرارداد شرکت را ترک نمایند طبق ماده 91 قانون مالیات های مستقیم  ، مزایای پایان خدمت و خسارت اخراج و مرخصی استفاده نشده، از پرداخت مالیات معاف است.

با احترام..
خدایا تو را شکر - نه به خاطر دادهات و ندادهات - بلکه تو را شکر، به خاطر اینکه تو خدای منی و من بنده تو - تو را شکر به خاطر اینکه خدا تویی و خدایی فقط سزاوار توست
پاسخ
سپاس شده توسط: Masoud_MI ، marzieh


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

"تبلیغات متنی"
"درباره‌ی ما"
"امکانات وبسايت"
تالانت - آموزش حسابداری تبلیغ متنی شما در اینجا کتاب حسابداری تسعیر ارز
وبسایت فروم‌لرن در واپسین روزهای اسفند ۱۳۹۱ فعالیت خود را آغاز کرده و کلیه خدمات ارائه شده در این انجمن کاملاً رایگان می‌باشد. هدف ما کمک به پیشرفت حرفه حسابداری بوده و امیدواریم که بتوانیم با یاری خداوند متعال، همکاری اعضاء عزیز و سرمایه‌های گرانقدرمان؛ گام مؤثری جهت نیل به هدف خود برداریم.

©۱۴۰۱: تمامی حقوق برای تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم‌لرن محفوظ می‌باشد.

تــرجمـه شده توسط: Www.My-BB.Ir و iora.ir
قدرت گرفته از: MyBB, © ۲۰۰۲-۱۴۰۱ MyBB Group.
طراحی توسط: My-BB.Ir & Masoud_MI

زمان کنونی: ۲۵ مرداد ۱۴۰۱، ۰۵:۲۷ ق.ظ