Redirect اطلاعات بيشترads تبليغات
تبليغات

تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم لرن

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راهکارهای جامع و یکپارچه مالی سانیران
یک نرم افزار کامل و بی عیب در همه ابعاد.
واقعا اگه کسی دنبال یک نرم افزار یکپارچه مالی بی نقص در همه ابعاد است ، حتی بعد قیمت ، این نرم افزار رو پیشنهاد می کنم.
یک نرم افزار خوب می تونه حسابداری صحیح رو هم به یک نفر یاد بده.
پاسخ
سپاس شده توسط:
با سلام

البته اگر این نرم افزار توسط افراد خبره کدینگ شده باشد فقط شخص میتواند با انتخاب هر کدی نسبت به صدور سند

اقدام نماید ولی هیچ سیستم نرم افزاری نمیتواند حسابداری را به کسی بیاموزد

امروزه یک دانشجو بعد از 4 سال سر کله زدن با اساتید و کتابهای مرجع از دانشگاه تحت عنوان کارشناس حسابداری

به علت کمی اطلاع از سیستم حرفه ای حسابداری باید چند سال کارآموزی نماید تا شاید بتواند یک کمک حسابدار شود

چطور یک نرم افزار صامت با تمام راهنمائیهای ارائه شده میتواند حسابداری صحیح را به یک نفر یاد بدهد.

لطفا قدری با احتیاط باشید .

با احترام
پاسخ
سپاس شده توسط: Masoud_MI ، alipesaraklu ، حسین
با تشکر از شما دوست عزیز
به استحضار می رساند در دنیای امروزی عملا استفاده از حسابداری کلاسیک گره ای از مشکلات هیچ سازمانی باز نخواهد نمود ، ولی نرم افزارها متناسب با نیاز سازمانها و شرکتها تغییر پیدا نموده و به روز آوری می گردند. همچنین در نرم افزارها انجام یک فرآیند از ابتدا تا انتها شبیه سازی شده و کاربر بی تجربه رادر این فرآیند هدایت می نماید. منظور اینجانب نیز از حسابداری همین گونه فرآیند های راهگشا می باشد و نه صرفا بدهکار یا بستانکار کردن حسابها!!!!!
پاسخ
سپاس شده توسط:
با سلام

چقدر خوب ،‌ پس لازم است فقط يك مورد از شبيه سازي ، فرضا اين ثبت را ، با گزينه هاي پيشنهادي

نرم افزار شما را براي ساير دوستان نشان دهيد .

شركت بازرگاني آلفا در سه ماهه چهارم سال گذشته اقدام به فروش 2 دستگاه چيلر جذبي به  شركت توليدي بتا

به مبلغ 750.000.000  نمود.

و همزمان با ارسال كالا فاكتور رسمي فروش صادر كه 50% وجه آن بصورت نقد و مابقي را طي يك فقره چك

به تاريخ 1393/02/26 دريافت نمايد .

در 1393/05/02  شركت توليدي يك دستگاه چيلر را به دليل تغيير سيستم سرمايشي مازاد تشخيص داد

و با توجه به توافق با فروشنده نسبت به برگشت آن اقدام نمود .

خواهشمند نسبت به ثبت اسناد لازم در سال گذشته و سال جاري با توجه به گزينه هاي پيشنهادي سيستم

شبيه سازي شده اقدام فرمائيد .

با تشكر
پاسخ
سپاس شده توسط: Masoud_MI
با سلام مجدد
ظاهرا دوستان هنوز در فضای بدهکار و بستانکار کردن حسابها هستند . در حالی اینجانب از اثربخشی نتایج حاصل از فرآیند عملیات حسابداری خدمتتان صحبت می کنم. منظور بنده، زدن گریزی به مطالب حسابداری مدیریت و کنترل منابع و مصارف و نهایتا صرف و صلاح سازمان است و این چیزی که مدیران هر سازمان دنبال آن هستند نه این که چیلر را کجا و چگونه ثبت و ضبط کنند. حال از شما دوست عزیز می خواهم بپرسم چگونه با حسابداری کلاسیک می توانند به این سوال جواب بدهند:

چگونه می توان با استفاده از cbs یک پروژه ،انحرافات هزینه ای و زمانی هر مرکز فعالیت را متناسب با actual Cost و نیز Earned Value در سطح هر مرکز فعالیت بدست آورد .؟
پاسخ
سپاس شده توسط:
با سلام

در گفتار قبلی بنده در اندازه ای که ظاهر شدید (یک نرم افزار کامل و بی عیب در همه ابعاد.

واقعا اگه کسی دنبال یک نرم افزار یکپارچه مالی بی نقص در همه ابعاد است ، حتی بعد قیمت ، این نرم افزار رو پیشنهاد می کنم.

یک نرم افزار خوب می تونه حسابداری صحیح رو هم به یک نفر یاد بده. )

بنده هم قلمی زدم 

در بخش اول دیده شده حاضر نشدید حتی قسمتی از  آنچه فرمودید (همچنین در نرم افزارها انجام یک فرآیند از ابتدا تا انتها شبیه سازی شده و کاربر بی تجربه رادر این فرآیند هدایت می نماید. منظور اینجانب نیز از حسابداری همین گونه فرآیند های راهگشا می باشد و نه صرفا بدهکار یا بستانکار کردن حسابها!!!!! )
و بنده عرض کردم یک فرآیند در یک نمونه مثالی شرح بفرمائید تا همگان با این نوع رهکار نرم افزار آشنا شوند که حضرت عالی بعد از مدتها مورد دیگری را میفرمائید.

خوب در مورد جدید بحث میکنیم در خصوص حسابداری مدیریت اگر نظرتان نسبتهای مالی باشد امروزه یکی از آیتمهای نرم افزارهای به حساب میآید که با توجه به دیتا بیسهای نرم افزار با یک کلیلک وضعیت یک بنگاه اقتصادی را نشان میدهد.
اگر هم باز فراتر فکر میکنید که مدیریت مالی در خصوص یک بنگاه اقتصادی چه نظریاتی مثمر ثمری بتواند ارائه نماید امروز نه بنگاه اقتصادی و نه مدیر مالی و نه اقتصاد روشن و شفافی وجود دارد که در حالت توسعه اقتصادی بتواند نظر بدهد چه برسد به نرم افزار.

یک سیستم حسابداری چه کنترلی از منابع و مصارف میتواند داشته باشد چون تا دریافتی و پرداختی صورت نگیرد و کابر در سیستم ثبت ننماید
سیستم چه تحلیلی میتواند ارائه نماید.

اما اگر منظور تان گزارش منابع و مصارف باشد باز خیلی از نرم افزارها این کار را انجام میدهند برای مثال همین نرم افزار که بنده 13 سال است دارم باهاش کار میکنم به اسم مالیران .
 که هرزمان که اراده کنی یک گزارش کامل از منابع و مصارف یک شرکت اعم از تولیدی یا خدماتی وووو به شما ارائه میدهد.

و اما (چگونه می توان با استفاده از cbs یک پروژه ،انحرافات هزینه ای و زمانی هر مرکز فعالیت را متناسب با actual Cost و نیز Earned Value در سطح هر مرکز فعالیت بدست آورد .؟ )

یعنی میفرمایید نرم افزار مورد نظر شما  در برنامه ریزی و کنترل پروژه و مدیریت هزینه و مدیریت ارزش حاصله مبتواند گزارشات مدیریتی ارائه نماید
اینها که چند واژه متداول روز هستند که شما زحمت کلمات لاتینش را کشیده اید.

نه ، بنده حتی در مقام یک خریدار تا الان در خصوص این نرم افزار رعایت احتیاط برای تصمیم گیری مینمایم
با احترام
پاسخ
سپاس شده توسط: Masoud_MI
با سلام مجدد
ظاهرا همانطور که من متوجه شدم ، شما وقت زیادی را در این گفتگوها صرف می کنید که انتظار دارید پس از اظهار نظر جنابعالی بلافاصله جوابی دریافت نمائید. اما بنده دارای این ویژگی نیستم.
در خصوص شبیه سازی یک مثال می زنم. شما در صورتی که بنا به دلائلی مجبور به ارزیابی مجدد اموال شرکت شوید . استاندارد های این موضوع را به تفصیل آگاه هستید؟ و یا اساسا مطمئن هستید که هر حرکت در این خصوص که انجام می دهید مطابق استاندارد حسابداری است یا خیر؟
اگر جواب مثبت است پس روی صحبت من با شما نیست ، روی صحبتم با حسابدارانی است که اطلاعات جامعی در این خصوص ندارند و تا کنون نیز ثبتی بابت این موضوع را ندیده باشند. در این حالت نرم افزار می تواند به عنوان یک نمونه در دسترس ایشان قرار گیرد . (شبیه سازی و یاد دهی ثبت حسابداری این فرآیند)
و اما حسابداری مدیریت و منابع و مصارف باید به استخضار برسانم . این که منابع و مصارف را نیروی انسانی می بایست انجام دهد و نه نرم افزار که امری واضح و بدیهی است و در اکثر نرم افزار ها این قبیل گزارشات دیده می شود . اما این که چه استفاده ای از این گزارشات می شود ، نرم افزار می تواند به عنوان یک ابزار ، اثر بخشی آنرا تعیین نماید .
و در خصوص نرم افزاری که بتواند از مبانی CBS در انحرافات هزینه ای و زمانی استفاده کند بسیار مایل می باشم که یک نمونه را پیشنهاد دهید ، چرا که بشدت دنیال مشابه آن هستم. ولی از تعجب جنابعالی در وجود این چنین نرم افزارهایی بعید می دانم.
و نهایتا در خصوص بند آخر توضیحتان ، به نظر من هم عقلانی است که هنگام خرید یک نرم افزار به تمام جوانب آن دقت نمود . توصیه من هم انجام چنین کاری است و از این حیث ، کار عجیبی را انجام نداده اید!!!!
پاسخ
سپاس شده توسط:
سلام بر شما

نگارش اوليه شما نظر بنده را جلب نمود چون از سال 1372 با چند شركت در خصوص مشاوره مالي در برنامه نو.يسي
نرم افزارها همكاري داشته ام و به زير و بم و قاعده كلي آنها آشنائي نسبي دارم .
و از همين گفتگوها چه در فضاي عمومي جامعه تحصيلي و چه مجازي از دوستان كسب علم كرده ام.

شما در خصوص نرم افزار مورد نظرتان فرموديد بنده خواستم بيشتر بدانم كه سر از cbs ، actual Cost ،Earned Value
درآورديم .

بحثي نيست ولي تجربه 30 ساله بنده در خصوص ارتباط انسان و نرم افزار مالي هنوز ابهاماتي وجود دارد كه نرم افزار هاي مدعي همچون همكاران سيستم فرضا در خصوص بهاي تمام شده به جاي درمان پذيري نرسيده اند.
واگر بخواهيد چنين نرم افزاري را تهيه نمائيد بايد كارشناسان مربوطه فقط در خصوص خط توليد شما در محل كارخانه شما حاضر شوند و در يك شرايط مطلوب و غير قابل تغيير بتوانند مشكل شما را حل نمايند و اگر خط توليد شما بخواهد محصول ديگري را توليد نمايد باز دوباره ارسال كارشناس و داستان هزينه بري اجباري كه همين نسخه براي شركت مشابه و با محصول مشابه افاقه نخواهد كرد.

از اينكه وقت شما را گرفتم پوزش ميطلبم
پاسخ
سپاس شده توسط: Masoud_MI ، alipesaraklu ، siavosh
با عرض سلام مجدد
از این در خصوص موضوع بحث به مسائل حاشیه ای کشیده شدیم از جنابعالی و کلیه دوستان عذر خواهی می کنم . ولی با توجه به آگاهی از بسیاری از مشکلات در نرم افزار های موجود در بازار ،خواستم موضوعات بحث حداقل راهنمائی به دوستان جهت خرید نرم افزار باشد. همانطور که می دانید ،نرم افزار بدون عیب و ایراد در بازار وجود ندارد ولی برخی نرم افزار ها با وجود ایراد، حد اقل دارای یک soution یا راهکار از قبل طراحی شده مناسب می باشند ،بنده حدود 13 سال به عنوان مشاور و پشتیبان نرم افزار همکاران سیستم فعالیت دارم و به کلیه ساختار این نرم افزار تسلط کافی دارم .این نرم افزار علی رغم وجود برخی مشکلات دارای تحلیلی روان ، بدون باگ و کاملا انعطاف پذیر می باشد.ولی در بازار نمونه هایی هم پیدا میشوند که علی رغم نداشتن اسم و رسم، بسیاری از نیاز های کاربران را مرتفع نموده و نیز دارای قیمت بسیار پائین تر از نرم افزار های معروف هم رده خود می باشند .
با عرض احترام
پاسخ
سپاس شده توسط: Akbarzadeh

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

"تبلیغات متنی"
"درباره‌ی ما"
"امکانات وبسايت"
تالانت - آموزش حسابداری تبلیغ متنی شما در اینجا کتاب حسابداری تسعیر ارز
وبسایت فروم‌لرن در واپسین روزهای اسفند ۱۳۹۱ فعالیت خود را آغاز کرده و کلیه خدمات ارائه شده در این انجمن کاملاً رایگان می‌باشد. هدف ما کمک به پیشرفت حرفه حسابداری بوده و امیدواریم که بتوانیم با یاری خداوند متعال، همکاری اعضاء عزیز و سرمایه‌های گرانقدرمان؛ گام مؤثری جهت نیل به هدف خود برداریم.

©۱۴۰۳: تمامی حقوق برای تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم‌لرن محفوظ می‌باشد.

تــرجمـه شده توسط: Www.My-BB.Ir و iora.ir
قدرت گرفته از: MyBB, © ۲۰۰۲-۱۴۰۳ MyBB Group.
طراحی توسط: My-BB.Ir & Masoud_MI

زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳، ۰۶:۵۰ ب.ظ