Redirect اطلاعات بيشترads تبليغات
تبليغات


تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم لرن

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرسش: زیان کاهش ارزش کالا
#1
باسلام , زیان کاهش ارزش یک قلم خرید موجودی کالا چطوری ارائه میشه؟
پاسخ
سپاس شده توسط:
#2
(۰۱ آذر ۱۳۹۳، ۰۴:۴۰ ب.ظ)حیاتی نوشته: باسلام , زیان کاهش ارزش یک قلم خرید موجودی کالا چطوری ارائه میشه؟

با سلام و کسب اجازه از اساتید بزرگوار.
اصولا زیان کاهش ارزش یک موجودی ، در پایان سال مالی شناسایی میشود. دلیل شناسایی این زیان نیز طبق بند 5 استاندارد حسابداری شماره 8 بیان شده است.
موجودي مواد و كالا، به بهاي تمام شده اندازه گيري مي شود. چنانچه نتوان به طور معقول انتظار داشت كه براي بازيافت اين دارايي ، درآمدهاي آتي كافي وجود داشته باشد (مثلاً درنتيجه خراب شدن ، نابابي يا كاهش در ميزان تقاضا )، مبالغ غير قابل بازيافت به عنوان هزينه كاهش ارزش موجودي مواد و كالا به سود و زيان منظور مي شود. از اينرو، موجودي مواد و كالا به اقل بهاي تمام شده و خالص ارزش فروش انعكاس مي يابد.
در ضمن در بند 46 همین استاندارد آمده است که :
مبلغ دفتر ي موجود ي موا د و كالاي فروخته شده بايد در دور ه اي كه درآمد مربو ط شناسايي مي گردد، به عنوان هزينه شناسايي شو د. مبلغ كاهش ارزش موجودي مواد و كالا ناشي از اعما ل قاعده ” اقل بهاي تمام شده و خالص ارزش فروش“ و كليه زيانهاي مرتبط با موجودي مواد و كالا را بايد در دوره كاهش ارزش يا وقوع زيانهاي مربوط به عنوان هزينه شناسايي كرد. در مورد موجوديهايي كه در دوره قبل به مبلغي كمتر از بهاي تمام شده ارزيابي شده است و در دوره جاري به دليل افزايش درخالص ارزش فروش ، به مبلغ بيشتري ارزيابي گردد، هرگونه افزايشي از اين بابت در دوره جاري بايد به عنوان درآمد يا كاهش هزينه دوره جاري (حداكثر تا حد جبران كاهش قبلي ) شناسايي شود.
خدایا تو را شکر - نه به خاطر دادهات و ندادهات - بلکه تو را شکر، به خاطر اینکه تو خدای منی و من بنده تو - تو را شکر به خاطر اینکه خدا تویی و خدایی فقط سزاوار توست
پاسخ
سپاس شده توسط: حسین ، Masoud_MI


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

"تبلیغات متنی"
"درباره‌ی ما"
"امکانات وبسايت"
تالانت - آموزش حسابداری تبلیغ متنی شما در اینجا کتاب حسابداری تسعیر ارز
وبسایت فروم‌لرن در واپسین روزهای اسفند ۱۳۹۱ فعالیت خود را آغاز کرده و کلیه خدمات ارائه شده در این انجمن کاملاً رایگان می‌باشد. هدف ما کمک به پیشرفت حرفه حسابداری بوده و امیدواریم که بتوانیم با یاری خداوند متعال، همکاری اعضاء عزیز و سرمایه‌های گرانقدرمان؛ گام مؤثری جهت نیل به هدف خود برداریم.

©۱۴۰۳: تمامی حقوق برای تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم‌لرن محفوظ می‌باشد.

تــرجمـه شده توسط: Www.My-BB.Ir و iora.ir
قدرت گرفته از: MyBB, © ۲۰۰۲-۱۴۰۳ MyBB Group.
طراحی توسط: My-BB.Ir & Masoud_MI

زمان کنونی: ۳۱ تير ۱۴۰۳، ۰۹:۱۸ ق.ظ