Redirect اطلاعات بيشترads تبليغات
تبليغات


تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم لرن

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشكل: ماليات تكليفی اشخاص بعنوان مشاور و...
#1
با سلام
شرکت با افرادی جهت خدماتی همچون مشاوره بهداشت، سرویس پرسنل و... قرارداد بسته است، افراد مذکور خود بیمه شده مکان دیگر هستند، آیا لزومی جهت اعمال و رد مالیات تکلیفی برای اینگونه قراردادها وخدمات وجود دارد؟
بااحترام و تشکر
كفشِ كودك را دريا برد، او روي ساحل نوشت: درياي دزد
آنطرف مَرد كه صيد خوبي داشت، روي ساحل نوشت: درياي سخاوتمند

موج دريا آرام گفت: ازقضاوت ديگران نهراس، اگر ميخواهي دریا باشی
پاسخ
سپاس شده توسط:
#2
سلام سركار خانم مرضيه گرامي

طبق قانون كارفرما مكلف به كسر ماليات تكليفي ايشان و پرداخت آن به اداره دارايي مي باشد.

با احترام...
" برای حمايـت از ما، لطفاً بر روی بنرهای تبليغاتی سايت كليك نمائيد "

" اگر کسی خوبیهای تو را فراموش کرد، تو خوب بودن را فراموش نکن... "
" ای کاش یاد بگیریم، برای خالی کردن خودمان؛ کسی را لبریز نکنیم... "
" تنها « زمان » است كه دوست داشتن را ثابت می كند، نه « زبان »... "
پاسخ
سپاس شده توسط: marzieh ، حسین ، alipesaraklu ، amir.m
#3
باسپاس از شما دوست عزیز

آیا ماده قانونی مذکور هم مد نظرتون هست؟ راجع به بیمه مبلغ پرداختی به این افراد ماده قانونی رو مشاهده کردم اما تبصره یا ماده موضوع مالیاتی رو خیر.

حق بیمه بخش خصوصی:

بموجب بخشنامه ی مشترک فنی و درآمد از ابتدای سال 1393 , حداکثر حقوق ماهیانه مشمول کسر حق بیمه مبلغ 1،420،790 ریال(6   ماهه اول ماهانه 37.752.420ریال و5ماهه دوم ماهانه 30.445.500ریال)   تعیین  گردیده است.
بر اساس بخشنامه شماره ی 1/11 جدید درآمد منتشره توسط سازمان تأمین اجتماعی , مبلغ بازخریدی ایام مرخصی, کمک عائله مندی , هزینه سفر و فوق العاده مأموریت , حق همسر پرداختی به کارکنان در مؤسسات مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت , پاداش , پاداش افزایش تولید ( آکورد, کارانه, بهره وری ) , پاداش نهضت سواد آموزی , عیدی , بن کارگری , کمک هزینه ی مسکن و خواروبار در ایام بیماری , حق شیر و حق تضمین ( کسر صندوق) , خسارات اخراج و مزایای پایان کار ( حق سنوات ) به کارکنان و نیز حق الزحمه ی امام جماعت و حق حضور در جلسات هیأت مدیره مشمول محاسبه و کسر حق بیمه نمی باشند. همچنین کرایه حمل و نقل, تاکسی , آژانس , لودر, گریدر, تراکتور, جرثقیل, سواری , اتوبوس , مینی بوس , خرید انواع کالاها, ساخت و تعمیرات انواع وسایل , طراحی , چاپ , تبلیغات و فیلم برداری , ترخیص کالا و هزینه های گمرکی , حق الوکاله , هزینه های کارشناسی , وجوه پرداختی به وکلا و کارشناسان رسمی دادگستری و ترخیص کاران رسمی گمرک , پرداختی به مؤسسات , شرکتها, کارگاهها و واحدهای صنعتی , تولیدی , صنعتی و فنی و اشخاص حقیقی , اعم از اینکه با انعقاد قرارداد و یا بدون انعقاد قرار داد  باشند مشمول کسر حق بیمه نمی باشند. این موضوع شامل مزد، حقوق و مزایا و حق الزحمه پرداختی به افرادی که طبق مدارک ارائه شده از سوی کارفرما شاغل و یا باز نشسته کشوری , لشکری , بانکها  و سایر دستگاهها باشند نیز  می گردد.


باتشکر
كفشِ كودك را دريا برد، او روي ساحل نوشت: درياي دزد
آنطرف مَرد كه صيد خوبي داشت، روي ساحل نوشت: درياي سخاوتمند

موج دريا آرام گفت: ازقضاوت ديگران نهراس، اگر ميخواهي دریا باشی
پاسخ
سپاس شده توسط:
#4
ضمن عرض سلام مجدد خدمت شما

خواهش مي كنم دوست گرامي، فقط انجام وظيفه است.

قبل از ارائه پاسخ لازم به ذكر است كه بيمه اين اشخاص اختياري است و آنها مي توانند با ارائه يك نامه از شعبه سازمان تأمين اجتماعي خودشان به كارفرما (شركت)، مبني بر اينكه بيمه آنها رد مي شود و داراي دفترچه هستند از ردشدن بيمه در شركت دوم خودداري كنند.

و اما در مورد ماليات نيز مي توانيد ماده 104 قانون مالياتهاي مستقيم را مطالعه بفرمائيد.

با احترام...
" برای حمايـت از ما، لطفاً بر روی بنرهای تبليغاتی سايت كليك نمائيد "

" اگر کسی خوبیهای تو را فراموش کرد، تو خوب بودن را فراموش نکن... "
" ای کاش یاد بگیریم، برای خالی کردن خودمان؛ کسی را لبریز نکنیم... "
" تنها « زمان » است كه دوست داشتن را ثابت می كند، نه « زبان »... "
پاسخ
سپاس شده توسط: alipesaraklu ، حسین ، amir.m
#5
سلام و عرض ادب
ما با یه وکیل سر پرونده ای قرار داد بستیم و دو مبلغ یکی به عنوان حق الوکاله و دیگری به عنوان حق المشاوره . خواستم بدونم این دو مبلغ تو صورتحساب هر دو مشمول ماده 86 ق م م میشه و باید 10% هر کدوم و کسر کنیم از صورتحساب. علی الخصوص حق الوکاله مد نظرمه چون صراحتا تو قانون چیزی نگفته . ممنونم پیشاپیش
پاسخ
سپاس شده توسط:
#6
(۲۴ آذر ۱۳۹۶، ۰۴:۵۸ ب.ظ)RezaKasra نوشته: ما با یه وکیل سر پرونده ای قرار داد بستیم و دو مبلغ یکی به عنوان حق الوکاله و دیگری به عنوان حق المشاوره . خواستم بدونم این دو مبلغ تو صورتحساب هر دو مشمول ماده 86 ق م م میشه و باید 10% هر کدوم و کسر کنیم از صورتحساب. علی الخصوص حق الوکاله مد نظرمه چون صراحتا تو قانون چیزی نگفته . ممنونم پیشاپیش

سلام جناب آقای کسری عزیز

مطابق تبصره‌ ۱ ماده ۸۶ ق.م.م، جنابعالی موظف به کسر ۱۰٪ مالیات مقطوع از کلیه پرداخت‌ها به وکیل خود بابت هر دو قرارداد هستید. قانون نمی‌تواند نوع و اسم تک‌تک قراردادها را ذکر کند و نص صریح قانون در برگیرنده این موارد می‌باشد.

(۲۶ تير ۱۳۹۶، ۰۹:۳۲ ب.ظ)Masoud_MI نوشته: تبصره ۱: در مورد پرداخت‌هایی که از طرف غیر از پرداخت‌کننده اصلی حقوق به اشخاص حقیقی به عمل می‌آید، پرداخت‌کنندگان این قبیل وجوه مکلفند هنگام هرگونه پرداخت، مالیات متعلقه را با رعایت معافیت‌های قانونی مربوط به حقوق به جز معافیت موضوع ماده ۸۴ این قانون، به نرخ مقطوع ۱۰ درصد محاسبه، کسر و حداکثر تا پایان ماه بعد با صورتی حاوی نام و نشانی دریافت‌کنندگان و میزان آن به اداره امور مالیاتی محل پرداخت کنند و در صورت تخلف، مسئول پرداخت مالیات و جریمه‌های متعلق خواهند بود.

با احترام...
" برای حمايـت از ما، لطفاً بر روی بنرهای تبليغاتی سايت كليك نمائيد "

" اگر کسی خوبیهای تو را فراموش کرد، تو خوب بودن را فراموش نکن... "
" ای کاش یاد بگیریم، برای خالی کردن خودمان؛ کسی را لبریز نکنیم... "
" تنها « زمان » است كه دوست داشتن را ثابت می كند، نه « زبان »... "
پاسخ
سپاس شده توسط: رحیمی پور ، alipesaraklu ، حسین ، amir.m


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

"تبلیغات متنی"
"درباره‌ی ما"
"امکانات وبسايت"
تالانت - آموزش حسابداری تبلیغ متنی شما در اینجا کتاب حسابداری تسعیر ارز
وبسایت فروم‌لرن در واپسین روزهای اسفند ۱۳۹۱ فعالیت خود را آغاز کرده و کلیه خدمات ارائه شده در این انجمن کاملاً رایگان می‌باشد. هدف ما کمک به پیشرفت حرفه حسابداری بوده و امیدواریم که بتوانیم با یاری خداوند متعال، همکاری اعضاء عزیز و سرمایه‌های گرانقدرمان؛ گام مؤثری جهت نیل به هدف خود برداریم.

©۱۴۰۰: تمامی حقوق برای تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم‌لرن محفوظ می‌باشد.

تــرجمـه شده توسط: Www.My-BB.Ir و iora.ir
قدرت گرفته از: MyBB, © ۲۰۰۲-۱۴۰۰ MyBB Group.
طراحی توسط: My-BB.Ir & Masoud_MI

زمان کنونی: ۰۲ تير ۱۴۰۰، ۱۲:۲۹ ق.ظ