Redirect اطلاعات بيشترads تبليغات
تبليغات


تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم لرن

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرسش: پرداخت حق اولاد در مرخصی زایمان
#1
سلام
آیا در مدت زمان مرخصی زایمان (6 ماه) حق اولادبرای آن 6 ماه باید محاسبه و  پرداخت شود؟
پاسخ
سپاس شده توسط:
#2
سلام دوست گرامی

اول اینکه مدت مرخصی زایمان از 6 ماه به 9 ماه افزایش یافته است، ضمناً درصورتی که بيمه‌شده‌ حداقل‌ سابقه‌ پرداخت‌ حق‌ بيمه‌ 720 روزكار را داشته‌ باشد، بله به ایشان تعلق می گیرد.

با احترام...
" برای حمايـت از ما، لطفاً بر روی بنرهای تبليغاتی سايت كليك نمائيد "

" اگر کسی خوبیهای تو را فراموش کرد، تو خوب بودن را فراموش نکن... "
" ای کاش یاد بگیریم، برای خالی کردن خودمان؛ کسی را لبریز نکنیم... "
" تنها « زمان » است كه دوست داشتن را ثابت می كند، نه « زبان »... "
پاسخ
سپاس شده توسط: حسین ، asena ، hadi2069
#3
اگر بعد از 9 ماه دیگر تمایلی به کار کردن نداشته باشن ،فقط باید سنوات ، عیدی و باز خرید مرخصی رو پرداخت کرد ، که در هیچکدام از موارد فوق حق اولاد محاسبه نمیشود.
و بعد از 9 ماه اگه مشغول بکار بشن هر ماه رو حقوقشون حق اولاد نیز پرداخت میشود.
پاسخ
سپاس شده توسط:
#4
ببخشید متوجه منظور شما نشدم، شخص چه بعد از آن تمایل به کار کردن داشته باشد، چه نداشته باشد؛ از آنجا که این مدت جزء کارکرد وی محسوب می شود می بایست کلیه مزایا توسط کارفرما به ایشان پرداخت گردد و فقط حقوق و دستمزد پایه وی توسط سازمان تأمین اجتماعی پرداخت می شود.

با احترام...
" برای حمايـت از ما، لطفاً بر روی بنرهای تبليغاتی سايت كليك نمائيد "

" اگر کسی خوبیهای تو را فراموش کرد، تو خوب بودن را فراموش نکن... "
" ای کاش یاد بگیریم، برای خالی کردن خودمان؛ کسی را لبریز نکنیم... "
" تنها « زمان » است كه دوست داشتن را ثابت می كند، نه « زبان »... "
پاسخ
سپاس شده توسط: asena
#5
یعنی باید حق بن و مسکن و حق اولاد پرداخت شود؟؟
مگه در زمان مرخصی نیستن؟
پاسخ
سپاس شده توسط:
#6
بله می بایست پرداخت شود.

(۲۴ فروردین ۱۳۹۴، ۰۷:۴۹ ب.ظ)Masoud_MI نوشته: حسب ماده 74 و تبصره 1 و 2 ماده 76 قانون کار، مدت مرخصی استعلاجی که به تأیید سازمان تأمین اجتماعی می رسد جزء سابقه کار کارگر محسوب می شود و به موجب مقررات قانون تأمین اجتماعی، پرداخت غرامت دستمزد کارگران بیمه شده در ایام مرخصی استعلاجی به عهده سازمان تأمین اجتماعی است که بر اساس ضوابط و به میزان مقرر در آن قانون پرداخت می گردد. ضمناً در ایام مذکور مزایایی از قبیل حق اولاد، بن کارگری، سنوات خدمت، عیدی و مرخصی استحقاقی به کارگر تعلق گرفته و توسط کارفرما باید پرداخت شود.

با احترام...
" برای حمايـت از ما، لطفاً بر روی بنرهای تبليغاتی سايت كليك نمائيد "

" اگر کسی خوبیهای تو را فراموش کرد، تو خوب بودن را فراموش نکن... "
" ای کاش یاد بگیریم، برای خالی کردن خودمان؛ کسی را لبریز نکنیم... "
" تنها « زمان » است كه دوست داشتن را ثابت می كند، نه « زبان »... "
پاسخ
سپاس شده توسط: حسین ، asena


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

"تبلیغات متنی"
"درباره‌ی ما"
"امکانات وبسايت"
تالانت - آموزش حسابداری تبلیغ متنی شما در اینجا کتاب حسابداری تسعیر ارز
وبسایت فروم‌لرن در واپسین روزهای اسفند ۱۳۹۱ فعالیت خود را آغاز کرده و کلیه خدمات ارائه شده در این انجمن کاملاً رایگان می‌باشد. هدف ما کمک به پیشرفت حرفه حسابداری بوده و امیدواریم که بتوانیم با یاری خداوند متعال، همکاری اعضاء عزیز و سرمایه‌های گرانقدرمان؛ گام مؤثری جهت نیل به هدف خود برداریم.

©۱۴۰۰: تمامی حقوق برای تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم‌لرن محفوظ می‌باشد.

تــرجمـه شده توسط: Www.My-BB.Ir و iora.ir
قدرت گرفته از: MyBB, © ۲۰۰۲-۱۴۰۰ MyBB Group.
طراحی توسط: My-BB.Ir & Masoud_MI

زمان کنونی: ۲۹ خرداد ۱۴۰۰، ۰۸:۳۶ ب.ظ