Redirect اطلاعات بيشترads تبليغات
تبليغات


تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم لرن

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
يادداشت: ارائه اظهارنامه مالياتی تنها با چند کليک!
#1
شلوغي، ازدحام، رفت و آمد زياد و حجم سنگين کار؛ اينها مفاهيمي آشنا براي موديان و کارمندان مالياتي در روزهاي گرم تيرماه است، آخرين مهلت براي ارائه اظهارنامه ماليات هاي مستقيم. در واقع هر سال اين تصاوير آشنا تکرار مي شود، هر چند به لحاظ قانوني موديان پيش از تيرماه نيز براي ارائه عملکرد سال گذشته خود فرصت دارند اما به دلايل مختلف اقتصادي و فرهنگي اين کار به آخرين فرصت موکول مي‏ شود.

چند سالي است سازمان امور مالياتي کشور در پي تغيير اين وضعيت وبهبود فرايند پرداخت و دريافت ماليات است، اين مهم در قالب طرح جامع مالياتي و حرکت به سمت ماليات الکترونيک تحقق پيدا کرده است. اما قدم اول براي ارائه اظهارنامه الکترونيکي ثبت نام براي دريافت شماره اقتصادي است، موديان مالياتي براي ورود به نظام ماليات الکترونيک، نيازمند دريافت شماره اقتصادي از طريق مراجعه به سامانه عمليات الکترونيکي مالياتي و طي مراحل پيش ثبت نام و ثبت نام نهايي در اين سامانه هستند، در مرحله پيش ثبت نام در سامانه عمليات الکترونيکي مالياتي که به منظور تخصيص شماره اقتصادي و بهره مندي موديان از خدمات الکترونيکي نظام مالياتي انجام مي گيرد، اطلاعات هويتي موديان و همچنين اطلاعات مربوط به محل فعاليت و شرکا در سامانه عمليات الکترونيکي مالياتي ثبت شده و پس از اعتبار سنجي الکترونيکي و صحت سنجي ميداني و تطبيق با اطلاعات در نزد ساير پايگاه هاي اطلاعاتي کشور از جمله سازمان ثبت احوال کشور، اداره کل ثبت شرکت ها و شرکت پست، فرايند اعتبارسنجي اطلاعات صورت گرفته و نهايتاً شماره اقتصادي به مودي مالياتي ارايه مي گردد.

پس از ثبت نام نهايي در سامانه مذکور گام اول به پايان مي رسد و موديان مالياتي مي توانند با مراجعه به سامانه عمليات الکترونيکي مالياتي به نشاني TAX.GOV.IR نسبت به ارسال اظهارنامه الکترونيکي خود اقدام نمايند و از مزاياي زير بهرمند شود:

1- صرفه جويي در زمان: موديان مي توانند هر لحظه از شبانه روز نسبت به ارائه اظهار نامه و پرداخت ماليات اقدام کنند، علاوه بر اين ايستادن در صف و نوبت براي ارائه اظهارنامه و اتلاف زمان ديگر هيچ معنايي ندارد.

2- ارائه اظهارنامه و پرداخت ماليات در مکان دلخواه: با استفاده از سامانه عمليات الکترونيکي نيازي به مراجعه حضوري موديان به ادرات مالياتي نيست و تردد و رفت و آمدهاي غير ضروري کاهش مي يابد، موديان مالياتي مي توانند نسبت به صدور قبض ماليات از طريق سامانه اقدام نمايند و همزمان ماليات را با استفاده از تمامي درگاه هاي موجود از جمله اينترنت، ATM، دستگاه هاي POS و يا مراجعه به شعبه هاي بانکي پرداخت نمايند.

3- دقت در ثبت اطلاعات: اطلاعات موديان با دقت بيشتر و خطاي کمتري ثبت و انتقال داده مي شود، زيرا تمام مراحل توسط خود فرد انجام مي شود، به اين صورت که اطلاعات هويتي مودي در زمان ثبت نام براي شماره اقتصادي ذخيره شده‏ و هنگام ارائه اظهارنامه الکترونيکي به صورت خودکار در سامانه درج مي‏ شود. اطلاعات مربوط به درآمدها، هزينه ها و... نيز توسط مودي وارد مي شود، اگر در اين مرحله نيز اطلاعات کامل وارد نشود مثلاً در فيلدهايي که به رنگ قرمز با علامت مشخص شده‏ اند، اظهارنامه را نمي‏ توان ارسال کرد.

4- امکان ارتباط با سامانه عمليات الکترونيکي مالياتي و استفاده از راهنمايي هاي کارشناسان: راهنمايي هاي لازم در خصوص نحوه تکميل و ارائه اظهارنامه در سامانه درقالب فايل هاي آموزشي چندرسانه اي ارائه شده است، علاوه بر اين شماره تلفن 35087 پاسخگوي موديان در زمينه هاي سامانه ثبت نام الکترونيکي و صدور شماره اقتصادي، سامانه ارائه اظهارنامه مالياتي الکترونيکي، سامانه صدور قبض و پرداخت الکترونيکي ماليات، سامانه ارسال صورت معاملات (گزارش خريد و فروش) مي باشند.

منبع: سازمان امور مالیاتی کشور
" برای حمايـت از ما، لطفاً بر روی بنرهای تبليغاتی سايت كليك نمائيد "

" اگر کسی خوبیهای تو را فراموش کرد، تو خوب بودن را فراموش نکن... "
" ای کاش یاد بگیریم، برای خالی کردن خودمان؛ کسی را لبریز نکنیم... "
" تنها « زمان » است كه دوست داشتن را ثابت می كند، نه « زبان »... "
پاسخ
سپاس شده توسط: alisaedi ، hoda ، حسین ، sepideh


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

"تبلیغات متنی"
"درباره‌ی ما"
"امکانات وبسايت"
تالانت - آموزش حسابداری تبلیغ متنی شما در اینجا کتاب حسابداری تسعیر ارز
وبسایت فروم‌لرن در واپسین روزهای اسفند ۱۳۹۱ فعالیت خود را آغاز کرده و کلیه خدمات ارائه شده در این انجمن کاملاً رایگان می‌باشد. هدف ما کمک به پیشرفت حرفه حسابداری بوده و امیدواریم که بتوانیم با یاری خداوند متعال، همکاری اعضاء عزیز و سرمایه‌های گرانقدرمان؛ گام مؤثری جهت نیل به هدف خود برداریم.

©۱۴۰۲: تمامی حقوق برای تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم‌لرن محفوظ می‌باشد.

تــرجمـه شده توسط: Www.My-BB.Ir و iora.ir
قدرت گرفته از: MyBB, © ۲۰۰۲-۱۴۰۲ MyBB Group.
طراحی توسط: My-BB.Ir & Masoud_MI

زمان کنونی: ۱۴ خرداد ۱۴۰۲، ۰۷:۴۹ ق.ظ