Redirect اطلاعات بيشترads تبليغات
تبليغات


تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم لرن

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرسش: كسر اقساط وام مسكن از درآمد مشمول ماليات
#1
سلام
معافیت مالیات حقوق افرادی که اقساط بانک مسکن دارند هنوز هم قابل اجرا هست؟
پاسخ
سپاس شده توسط:
#2
سلام جناب آقاي خضلي گرامي

اشخاصي که وام خود را در طول برنامه سوم توسعه، يعني از سال 1379 تا 1383 اخذ کرده‌اند و در حال حاضر نيز اقساط آن را باز پرداخت مي‌کنند، مشمول اين معافيت مي‌باشند. وليکن اشخاصي که وام خود را بعد از برنامه سوم توسعه، يعني سال 1384 و به بعد، اخذ کرده‌اند؛ مشمول اين معافيت نمي‌باشند.



شماره: 10451-1931-211
تاريخ: 02-06-1384

نظر به اينکه با اتمام دوره پنج ساله قانون برنامه سوم براي ادارات امور مالياتي و ذيحسابي‌ها درخصوص کسر اقساط ماهيانه تسهيلات اعتباري مسکن دريافتي از بانکها توسط متقاضياني که از ابتداي سال 1379 لغايت پايان سال 1383 اقدام به خريد يا احداث واحدهاي مسکوني با مساحت مفيد حداکثر 120 متر نموده اند ابهاماتي بروز کرده است لذا يادآور مي‌گردد، با توجه به صراحت ماده 3 آئين نامه اجرائي بند الف ماده 139 قانون موصوف موضوع مصوبه شماره 54563/ت 24104هـ مورخ 30-11-1379 هيات محترم وزيران؛ کسر اقساط ماهيانه تسهيلات اعتباري مذکور در طول دوره بازپرداخت وام از درآمد مشمول ماليات دريافت کنندگان تسهيلات فوق الذکر بلامانع مي‌باشد.

با احترام...
" برای حمايـت از ما، لطفاً بر روی بنرهای تبليغاتی سايت كليك نمائيد "

" اگر کسی خوبیهای تو را فراموش کرد، تو خوب بودن را فراموش نکن... "
" ای کاش یاد بگیریم، برای خالی کردن خودمان؛ کسی را لبریز نکنیم... "
" تنها « زمان » است كه دوست داشتن را ثابت می كند، نه « زبان »... "
پاسخ
سپاس شده توسط: حسین ، hoda


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

"تبلیغات متنی"
"درباره‌ی ما"
"امکانات وبسايت"
تالانت - آموزش حسابداری تبلیغ متنی شما در اینجا کتاب حسابداری تسعیر ارز
وبسایت فروم‌لرن در واپسین روزهای اسفند ۱۳۹۱ فعالیت خود را آغاز کرده و کلیه خدمات ارائه شده در این انجمن کاملاً رایگان می‌باشد. هدف ما کمک به پیشرفت حرفه حسابداری بوده و امیدواریم که بتوانیم با یاری خداوند متعال، همکاری اعضاء عزیز و سرمایه‌های گرانقدرمان؛ گام مؤثری جهت نیل به هدف خود برداریم.

©۱۴۰۰: تمامی حقوق برای تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم‌لرن محفوظ می‌باشد.

تــرجمـه شده توسط: Www.My-BB.Ir و iora.ir
قدرت گرفته از: MyBB, © ۲۰۰۲-۱۴۰۰ MyBB Group.
طراحی توسط: My-BB.Ir & Masoud_MI

زمان کنونی: ۰۳ تير ۱۴۰۰، ۱۰:۱۵ ق.ظ