Redirect اطلاعات بيشترads تبليغات
تبليغات

تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم لرن

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرسش: اطلاعات کلی در رابطه با بخش حسابداری فروش
با سلام خدمت همکاران و دوستان خوبم
به عنوان یک عضو کوچک سایت به کمکتون احتیاج دارم. در حال تهیه پاورپوینت در رابطه با بخش حسابداری فروش هستم.
تقریبا تمام انجمن های این سایت رو سر زدم و استفاده خوبی بردم. از جمله فایل اکسل چارت بخش مالی که خیلی به دردم خورد.
شرح وظایف بخش حسابداری فروش رو و اهمیت این بخش برای مدیریت و همچنین اینکه این بخش کجای سازمان قرار میگیره و با کیا در ارتباطه رو دارم جمع آوری میکنم. سطح علمی یک حسابدار فروش تا چه حدی باید باشه و با چه چیزایی آشنا باشه و کلا از این موارد...
حال به ذهنم رسید که یه منـبع اطلاعاتی خوب (این تالار گفتگو و اعضای با تجربه ای همچون مدیر سایت) رو دارم که میتونن کمکم کنند. اگه هر کدوم از دوستان فایلی، متنی،تجربه ای و توصیه ای و یا هر چیزی که به نظرش به درد این پاورپوینت بخوره رو در اختیارم بذاره ممنون میشم و کمک بزرگی کرده. امیدوارم بتونم یه فایل کاملی رو آماده کنم تا هم خودم استفاده کنم و هم در اختیار بقیه همکاران خوبم بزارم.
با سپاس
برای کشتی های بی حرکت موج‎ها تصمیم می‎گیرند.
پاسخ
سپاس شده توسط:
سلام جناب آقای ساعدی عزیز

ابتدا بابت تأخیر در پاسخ از شما عذرخواهی می کنم و از حسن نیت شما به سایت خودتان سپاسگزارم.

حسابداری فروش جزئی از مدیریت مالی شرکت می باشد. این بخش با سایر بخش ها مانند حسابداری مالی، انبار، حسابداری بازرگانی، حسابداری بودجه، مدیریت مالی و ... در ارتباط است. یک حسابدار فروش بسته به فروش داخلی و خارجی باید علاوه بر حسابداری فروش، بایستی با آئین نامه های داخلی و خارجی شرکت، نحوه انجام معاملات داخلی و خارجی، امور گمرکی، قوانین و مقررات متفرقه (مخصوصاً قراردادها) و ... حداقل آشنایی نسبی داشته باشد.

برخی وظایف حسابداری فروش عبارتند از: رسیدگی اسناد هزینه ای و سرمایه ای، دستور پرداختهای تسویه حساب و رسیدگی به تراز ماهانه و سالانه، تجزیه و تحلیل صورتهای مالی مربوط به فروش، تنظیم صورت حساب فروش، کنترل قیمت فروش محصول، برنامه ریزی واحد فروش، تهیه و تنظیم قراردادهای فروش، گزارشات کلی فروش، گزارشات جزئی (مانند نوسانات فروش و ...) و...

این ها یک سری موارد کلی بود که الآن حضور ذهن داشتم، اگر مطلبی در این رابطه بصورت فایل راهنما پیدا کردم در ادامه قرار می دهم. امیدوارم سایر دوستان و اساتید عزیز نیز ما را راهنمایی کنند.

با احترام...
" برای حمايـت از ما، لطفاً بر روی بنرهای تبليغاتی سايت كليك نمائيد "

" اگر کسی خوبیهای تو را فراموش کرد، تو خوب بودن را فراموش نکن... "
" ای کاش یاد بگیریم، برای خالی کردن خودمان؛ کسی را لبریز نکنیم... "
" تنها « زمان » است كه دوست داشتن را ثابت می كند، نه « زبان »... "
پاسخ
سپاس شده توسط: رحیمی پور ، alipesaraklu ، parisa68 ، hoda ، sepideh ، حسین ، alisaedi
متشکرم مسعود عزیز. مطالب بسیار ارزشمندی بود
در حال تهیه پاورپوینت هستم. به محض آماده شدن، جهت استفاده دوستان در این سایت قرار خواهم داد
برای کشتی های بی حرکت موج‎ها تصمیم می‎گیرند.
پاسخ
سپاس شده توسط: Masoud_MI ، جعفری

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

"تبلیغات متنی"
"درباره‌ی ما"
"امکانات وبسايت"
تالانت - آموزش حسابداری تبلیغ متنی شما در اینجا کتاب حسابداری تسعیر ارز
وبسایت فروم‌لرن در واپسین روزهای اسفند ۱۳۹۱ فعالیت خود را آغاز کرده و کلیه خدمات ارائه شده در این انجمن کاملاً رایگان می‌باشد. هدف ما کمک به پیشرفت حرفه حسابداری بوده و امیدواریم که بتوانیم با یاری خداوند متعال، همکاری اعضاء عزیز و سرمایه‌های گرانقدرمان؛ گام مؤثری جهت نیل به هدف خود برداریم.

©۱۴۰۰: تمامی حقوق برای تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم‌لرن محفوظ می‌باشد.

تــرجمـه شده توسط: Www.My-BB.Ir و iora.ir
قدرت گرفته از: MyBB, © ۲۰۰۲-۱۴۰۰ MyBB Group.
طراحی توسط: My-BB.Ir & Masoud_MI

زمان کنونی: ۲۹ خرداد ۱۴۰۰، ۰۸:۵۵ ب.ظ