Redirect اطلاعات بيشترads تبليغات
تبليغات


تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم لرن

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرسش: معافیت مالیاتی مواد 132 و 138
#1
با سلام
آیا کارخانجاتی که در شهرک صنعتی اطراف تهران قرار دارند طبق ماده 132 ق.م.م معاف از مالیات هستند ؟
شرایط استفاده از معافیت مالیاتی طبق تبصره3 ماده 138 چه می باشد ؟
پاسخ
سپاس شده توسط:
#2
سلام دوست عزيز

ابتدا از طرف كلیه اعضای فروم‌لرن خدمت شما خیر مقدم عرض می‌كنم، به سایت خودتان خوش آمدید!

در خصوص معافيت ماده 132، خواهشمند است تايپيك زير را مطالعه نمائيد كه كليه شرايط استفاده از معافيت اين ماده بيان گرديده است:

پرسش: مالیات شرکت تعاونی


همچنين در مورد معافيت مالياتي موضوع تبصره 3 ماده 138 ق.م.م نيز، صراحتاً در خود ماده قيد گرديده است:

نقل قول:ماده ۱۳۸ – آن قسمت از سود ابرازي شركت هاي تعاوني و خصوصي كه براي توسعه و بازسازي و نوسازي يا تكميل واحدهاي موجود صنعتي و معدني خود يا ايجاد واحدهاي جديد صنعتي يا معدني در آن سال مصرف گردد از ۵۰ درصد ماليات متعلق موضوع ماده ۱۰۵ اين قانون معاف خواهد بود مشروط بر اين كه قبلا اجازه توسعه يا تكميل يا ايجاد واحد صنعتي و يا معدني جديد در قالب طرح سرمايه گذاري معين از وزارتخانه ذيربط تحصيل شده باشد. در صورتي كه هزينه اجراي طرح يا طرح هاي يادشده در هر سال مازاد بر سود ابرازي همان سال باشد و يا از هزينه طرح سرمايه گذاري كمتر باشد شركت مي تواند از معافيت مذكور در محاسبه ماليات سود ابرازي سال هاي بعد حداكثر به مدت سه سال و به ميزان مازاد مذكور و يا باقي مانده هزينه اجراي كامل طرح بهره مند شود.

تبصره ۳– كارخانه هاي واقع در محدوده آبريز تهران كه تعداد كاركنان آن ها كمتر از ۵۰ نفر نباشند درصورتي كه تاسيسات خود را كلاً به خارج از شعاع ۱۲۰ كيلومتري مركز تهران انتقال دهند، براساس ضوابطي كه از طرف وزارت امور اقتصادي و دارائي و وزارت ذيربط حسب مورد برقرار مي‌شود تا ده سال از تاريخ بهره برداري در محل جديد از پرداخت ماليات بردرآمد ناشي از فعاليت صنعتي مربوط معاف خواهند بود.

شما در كدام قسمت از اين ماده ابهام داريد؟


با احترام...
" برای حمايـت از ما، لطفاً بر روی بنرهای تبليغاتی سايت كليك نمائيد "

" اگر کسی خوبیهای تو را فراموش کرد، تو خوب بودن را فراموش نکن... "
" ای کاش یاد بگیریم، برای خالی کردن خودمان؛ کسی را لبریز نکنیم... "
" تنها « زمان » است كه دوست داشتن را ثابت می كند، نه « زبان »... "
پاسخ
سپاس شده توسط: حسین
#3
باسلام مجدد
بنده هم خیلی خوشحالم که در جمع دوستان هم حرفه قرار دارم .
ابهامی که بنده در ماده 132 و 138 دارم این است که آیا عملاً اجرا هم می شود ؟
چون در بعضی از سایتها خواندم که علیرغم وجود قانون در عمل اجرا نمی شود و شرکتهای مربوطه به دردسر افتاده اند .
پاسخ
سپاس شده توسط:
#4
ضمن عرض سلام مجدد خدمت جنابعالي

بله، نه تنها اين مواد؛ بلكه تمام مواد ق.م.م درصورتي كه شرايط مزبور در قانون را داشته باشد قابليت اجرائي دارد.

البته بنده تا بحال شخصاً تجربه استفاده از اين معافيت را نداشته ام.

با احترام...
" برای حمايـت از ما، لطفاً بر روی بنرهای تبليغاتی سايت كليك نمائيد "

" اگر کسی خوبیهای تو را فراموش کرد، تو خوب بودن را فراموش نکن... "
" ای کاش یاد بگیریم، برای خالی کردن خودمان؛ کسی را لبریز نکنیم... "
" تنها « زمان » است كه دوست داشتن را ثابت می كند، نه « زبان »... "
پاسخ
سپاس شده توسط: بهمن


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

"تبلیغات متنی"
"درباره‌ی ما"
"امکانات وبسايت"
تالانت - آموزش حسابداری تبلیغ متنی شما در اینجا کتاب حسابداری تسعیر ارز
وبسایت فروم‌لرن در واپسین روزهای اسفند ۱۳۹۱ فعالیت خود را آغاز کرده و کلیه خدمات ارائه شده در این انجمن کاملاً رایگان می‌باشد. هدف ما کمک به پیشرفت حرفه حسابداری بوده و امیدواریم که بتوانیم با یاری خداوند متعال، همکاری اعضاء عزیز و سرمایه‌های گرانقدرمان؛ گام مؤثری جهت نیل به هدف خود برداریم.

©۱۴۰۲: تمامی حقوق برای تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم‌لرن محفوظ می‌باشد.

تــرجمـه شده توسط: Www.My-BB.Ir و iora.ir
قدرت گرفته از: MyBB, © ۲۰۰۲-۱۴۰۲ MyBB Group.
طراحی توسط: My-BB.Ir & Masoud_MI

زمان کنونی: ۱۴ اسفند ۱۴۰۲، ۰۸:۴۸ ب.ظ