Redirect اطلاعات بيشترads تبليغات
تبليغات


تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم لرن

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرسش: نحوه محاسبه استهلاک قالبها
#1
با سلام خدمت دوستان عزیز

کارخانه ما دارای یکسری قالبهای پلاستیک سازی از قبیل سطل و قوطی پلاستیکی و یکسری قالبهای پرس ورق فلزی به ارزش حدود 500000000 تومان میباشد. بنده طی مطالعه جدول استهلاکات ماده 151 ق م م متوجه شدم که هزينه قالبها ازتاريخ شروع در حساب هزينه بهره‌برداري  پذيرفته مي شود. حالا سوال بنده اینجاست که آیا این کار منطقی است که قالبهای موجود با این ارزش 100% به حساب هزینه گرفت؟
پاسخ
سپاس شده توسط:
#2
سلام و عرض ادب خدمت شما

تنها ماشين‌آلات قالب‌سازي صنايع پلاستيكي بصورت 100% به هزينه بهره‌برداري برده مي‌شود، وليكن ماشين آلات قالب‌سازي صنايع فلزي ده ساله و به روش مستقيم مستهلك مي‌گردد.

با احترام...
" برای حمايـت از ما، لطفاً بر روی بنرهای تبليغاتی سايت كليك نمائيد "

" اگر کسی خوبیهای تو را فراموش کرد، تو خوب بودن را فراموش نکن... "
" ای کاش یاد بگیریم، برای خالی کردن خودمان؛ کسی را لبریز نکنیم... "
" تنها « زمان » است كه دوست داشتن را ثابت می كند، نه « زبان »... "
پاسخ
سپاس شده توسط: hoda ، parisa68
#3
از جنابعالی معذرت میخوام منظورم خود قالبها بود نه ماشین آلات ساخت قالبها.
پاسخ
سپاس شده توسط:
#4
خواهش مي‌كنم دوست عزيز

به هر حال ما مكلف به رعايت قوانين مالياتي مي‌باشيم و شما نيز مي‌بايست كليه اين اقلام را مي‌بايست بصورت 100% در هزينه بهره‌برداري منظور نمائيد.

با احترام...
" برای حمايـت از ما، لطفاً بر روی بنرهای تبليغاتی سايت كليك نمائيد "

" اگر کسی خوبیهای تو را فراموش کرد، تو خوب بودن را فراموش نکن... "
" ای کاش یاد بگیریم، برای خالی کردن خودمان؛ کسی را لبریز نکنیم... "
" تنها « زمان » است كه دوست داشتن را ثابت می كند، نه « زبان »... "
پاسخ
سپاس شده توسط:
#5
(۲۰ بهمن ۱۳۹۴، ۱۲:۰۳ ب.ظ)قاسم عهدی نوشته: با سلام خدمت دوستان عزیز

کارخانه ما دارای یکسری قالبهای پلاستیک سازی از قبیل سطل و قوطی پلاستیکی و یکسری قالبهای پرس ورق فلزی به ارزش حدود 500000000 تومان میباشد. بنده طی مطالعه جدول استهلاکات ماده 151 ق م م متوجه شدم که هزینه قالبها ازتاریخ شروع در حساب هزینه بهره‌برداری  پذیرفته می شود. حالا سوال بنده اینجاست که آیا این کار منطقی است که قالبهای موجود با این ارزش 100% به حساب هزینه گرفت؟

باسلام
براي رعايت كنترل هاي داخلي مي توانيد تا زمان وجود فيزيكي به ارزش دفتري 1 ريال در دفاتر نمايش دهيد. موفق باشيد
پاسخ
سپاس شده توسط:


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

"تبلیغات متنی"
"درباره‌ی ما"
"امکانات وبسايت"
تالانت - آموزش حسابداری تبلیغ متنی شما در اینجا کتاب حسابداری تسعیر ارز
وبسایت فروم‌لرن در واپسین روزهای اسفند ۱۳۹۱ فعالیت خود را آغاز کرده و کلیه خدمات ارائه شده در این انجمن کاملاً رایگان می‌باشد. هدف ما کمک به پیشرفت حرفه حسابداری بوده و امیدواریم که بتوانیم با یاری خداوند متعال، همکاری اعضاء عزیز و سرمایه‌های گرانقدرمان؛ گام مؤثری جهت نیل به هدف خود برداریم.

©۱۴۰۲: تمامی حقوق برای تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم‌لرن محفوظ می‌باشد.

تــرجمـه شده توسط: Www.My-BB.Ir و iora.ir
قدرت گرفته از: MyBB, © ۲۰۰۲-۱۴۰۲ MyBB Group.
طراحی توسط: My-BB.Ir & Masoud_MI

زمان کنونی: ۰۲ اسفند ۱۴۰۲، ۰۹:۰۶ ق.ظ