Redirect اطلاعات بيشترads تبليغات
تبليغات


تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم لرن

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
متفرقه: نکات بسیار مهم طراحی سایت
#1
به جرات می توان گفت بیش از ۷۰ درصد از طراحی سایت ها اصول نکات مهم طراحی سایت را مورد توجه قرار نداده اند است. در این مقاله به نکاتی اشاره می شود که توجه به آنها در بالا بردن کیفیت سایتهای اینترنتی نقش بسزایی دارند.

- استفاده از اطلاعات منحصر به فرد در طراحی سایت

از میان معیارهای موفقیت یک طراحی سایت، داشتن مطالب و اطلاعات مفید از مهمترین این معیارها به شمار می رود. داشتن طراحی سایت ای با اطلاعات منحصر به فرد بهترین برگ برنده است. پس سعی کنید در طراحی سایت خود مطالب سودمند و غیر تکراری قرار دهید. منبـع مطلب بودن بهتر از انبار مطالب سایتهای دیگر بودن است.

- سرعت بارگذاری (load) صفحات در طراحی سایت

به معنای مقدار زمانی است که طراحی سایت یا وبلاگتان به طور کامل بارگذاری و قابل استفاده می شود سرعت بارگذاری ، از مهمترین نکات در طراحی سایت توجه به سرعت بارگذاری (load) صفحات سایت است که علی رغم این اهمیت، کمتر به آن توجه می شود. با استفاده از تکنیکهای برنامه نویسی و طراحی سایت، سرعت بارگذاری صفحات را تا حد امکان افزایش دهید. دقت داشته باشید که اکثر کاربران، تحمل زیادی ندارند


ارتباط بین صفحات سایت

اگر طراحی سایتی با بیش از یک صفحه دارید آن را طوری طراحی سایت کنید که کاربران با حداقل تعداد کلیک بتوانند به دیگر صفحات مورد نظرشان منتقل شوند. به عبارت دیگر لینک صفحات اصلی و مرتبط را در همه صفحات سایت بگنجانید.

به روز رسانی وب سایت

یکی دیگر از نکات طراحی سایت موفقیت یک طراحی سایت به روز رسانی آن است. برای حفظ بازدید کنندگان سایت خود سعی کنید سایت خود را به محلی متروکه تبدیل نکنید. حتی اگر مطلب مهمی برای ارائه کردن در سایت ندارید، با اضافه کردن یک خط نوشته به کاربران اطلاع می دهید که این سایت هنوز زنده است.

امکان جستجو در سایت

یکی دیگر از نکات مهم در طراحی سایت قرار دادن فرم جستجو در طراحی سایت است

bold کردن کلمات کلیدی و مهم در وب سایت

در مقالات و متون طولانی قرار گرفته در سایت، کلمات و عبارات کلیدی را پر رنگ کنید. با این کار به کاربران اجازه می دهید بدون مطالعهء کل مطلب، یک طرح کلی در مورد آن در ذهن خود فرض کنند.

ارتباط با سایت های مرتبط

یکی دیگر از نکات طراحی سایت شرکتی ارتباط با سایتهای مرتبط با زمینه ی فعالیت سایت خود ارتباط برقرار کنید. در چنین ارتباطاتی نتایج بسیار سودمندی برای وب سایت تان پنهان است.

ایجاد تفاوت بین لینکها و متون عادی :

با استفاده از تکنیکهای طراحی سایت، بین لینکها و متون دیگر تمایز ایجاد کنید. بدین منظور می توانید از کدهای CSS استفاده کنید در اکثر موارد به صورت پیش فرض می توان آن را تعریف کرد.


برگرفته شده از پایگاه دانش شرکت طراحی سایت تهران سایت دیزاین
پاسخ
سپاس شده توسط: tajhizarman
#2
•    نام دامنه مناسب
قانون طلائی در این مورد این است که می گوید "کاری کنید که در ذهن بازدیدکننده خود باقی بمانید". یکی از راههای عمل به این قانون طلائی استفاده از نامهای مناسب برای وب سایت است. اسم سایت شما می تواند نام کسب و کار شما باشد یا نام فعالیتی باشد که شما انجام می دهید. هیچگاه از اسامی طولانی و جمله ها برای ثبت نام سایت خود استفاده نکنید. علاوه بر این اگر می خواهید به هر دلیلی نام دامنه خود را عوض کنید، برای اینکه رتبه قبلی سایت را از دست ندهید بهتر است از سرویس ارسال نام سایت قبلی استفاده کرده و نام قدیم را به آدرس جدید منتقل نمایید.
•    صفحات وب پویا
اگر محتوای سایت شما از روی یک بانک اطلاعات بزرگ ساخته می شود، احتمالا دیده اید که بخش هایی از سایت شما در موتورهای جستجو ثبت نشده و قابل جستجو نیستند و باید به نوعی موتورهای جستجو را مجاب کرد که این صفحات را ثبت کنند. یک راه استفاده از لینک صفحات مورد نظر(صفحات پویا) در صفحات ثابت است. البته باز هم در این روش محتوای اطلاعات به احتمال زیاد قابل جستجو نیستند. اگر می خواهید محتوای اطلاعات را هم قابل جستجو کنید، راه حل آن منتشر کردن دوره ای اطلاعاتی است که تغییر نمی کنند. این اطلاعات را در صفحات ثابت منتشر کنید. نمونه این نوع صفحات، صفحات وبلاگ هستند که اطلاعات اصلی در یک بانک اطلاعاتی است و در دوره های زمانی خاصی در سایت ثبت می شوند.
•    سایز وب سایت
اندازه یک سایت اثر بسیار زیادی در رنکینگ آن سایت در موتورهای جستجو دارد. اگر شما در سایت تان تعداد کمی صفحه وب دارید و رقیب شما تعداد زیادتری صفحه نسبت به سایت شما دارد، به احتمال بسیار زیاد سایت شما رتبه کمتری از سایت رقیب خواهد داشت. در بسیاری از موارد امکان پذیر نیست که شما صفحات زیادی را در مورد کسب و کار خودتان در سایت قرار دهید. در این مورد شما بایستی به ارائه محتوای رایگان در وب سایت تان فکر کنید. با اضافه نمودن محتوای رایگان علاوه بر اینکه مورد علاقه موتورهای جستجو قرار می گیرید، باعث رضایت بازدیدکنندگان شده و باعث مراجعه مجدد آنها به سایت شما می شود.
•    حجیم سایت های مبتنی بر صفحات گرافیکی


•    سایت هایی که از اجزای گرافیکی(فلش) به مقدار زیاد استفاده می کنند، علاوه بر اینکه زمان مورد نیاز برای باز شدن سایت را افزایش می دهند، موتورهای جستجو نمی توانند محتوای عکسها را ایندکس کنند. هرچند گوگل این امکان را اضافه کرده است اما این مورد در بیشتر موتورهای جستجو امکان پذیر نیست.
•    اطلاعات خود را بروز نمائید
علاوه بر اینکه سایت هایی که تاریخ بروز رسانی آنها مربوط به چند سال پیش است از نظر بازدیدکننده اعتبار چندانی ندارد، موتورهای جستجو هم به این نکته حساس بوده و اینگونه صفحات را با کمترین رتبه در نظر می گیرد. سایتهائی که مرتبا بروز می شوند و صفحاتی که دوره بروز رسانی آنها کوتاه می باشد، در کسب رتبه بهتر موتورهای جستجو موفق تر هستند.
•    استفاده از قالب برای ساخت سایت
سعی کنید اصلا از قالب در ساخت سایت خودتان استفاده نکنید. حتی اگر مشتری شما از شما درخواست نمود، سعی کنید او را در این زمینه توجیه کنید. تعدادی از مرورگرهای اینترنتی، قالب های آماده را پشتیبانی نمی کنند و بنابراین سایت شما توسط این مرورگرها دیده نمی شوند. ذخیره کردن آدرس سایتی که با قالب طراحی شده نیز بسیار مشکل می باشد.
آگاهی از مواردی که در بالا ذکر شد برای تمامی طراحان سایت و مدیران آنها الزامی است. اگر شما اقدام به ساخت سایت نمائید و موارد ذکر شده در آن رعایت نشده باشند، در حقیقت برای دارنده سایت مشکل ایجاد کرده اید. اکثر بازدیدکننده های یک سایت خوب از طریق موتورهای جستجو سایت مورد نظر خود را می یابند و علاوه بر این بازدیدکنندگانی که از طریق موتورهای جستجو به سایتی مراجعه می کنند، به احتمال بسیار زیاد از مشتریان واقعی سایت هستند. این امر نیز بزرگترین دلیل بالا رفتن رنکینگ آن وب سایت در موتورهای جستجو می باشد.
منبع : طراحی سایت صفرویک
پاسخ
سپاس شده توسط: tajhizarman
#3
مطلب خوبی بود تشکر


تعرفه طراحی سایت


همانطوری که می دانید طراحی سایت پروسه ای مشارکتی است که بین مشتری و شرکت طراحی سایت طی می شود. این پروسه برمبنای نیازهای مشتری به جلو می رود به همین دلیل در وهله اول نمی توان تعرفه ثابتی به منظور آن مشخص کرد، چرا که نیازهای مشتریها با هم یکسان نیست. در مواقعی که سایت در بسته ای معین عرضه می شود شرکت های مختلف تعرفه های مشخصی را برای این کار تعیین می کنند. اما این بسته های معین در اغلب موارد دارای نرم افزارهای غیرضروری هستند که نیازهای مشتری را برآورده نمی کنند، پس برای بهینه و به صرفه شدن طراحی سایت لازم است که مشتری خواسته های خود را از طراحی سایت قبل از هر کاری مشخص نماید و آنها را در قالب نوشته ای درختی آماده کند و بعد آنها را با طراح سایت در میان بگذارد.شیوه کار شرکت طراحی سایت وب کندو اینگونه است که ابتدا نیازهای مشتری را مورد ارزیابی قرار می دهد و سپس با توجه به آن نیازها، مناسب ترین شیوه را برای طراحی سایت به مشتری توصیه می کند.

با این رویکرد هزینه طراحی سایت بر مبنای شیوه توصیه شده متفاوت خواهد بود. در حالت کلی می توان دو شیوه طراحی سایت را به مشتری پیشنهاد داد:

اولین شیوه، بهره گیری از نرم افزارهای آماده است که بالتبع  هزینه عملیاتی این کار نیز کمتر خواهد بود ولی این شیوه دارای عیب های اساسی است که بر مزیت هزینه کم آن غلبه می کنند؛ از معایب این شیوه می توان به: امنیت کم، هزینه بالای تغییرات بعدی، نبود انعطاف پذیری بیشتر، شبیه شدن به بقیه وبسایت ها، نبود سازگاری بیشتر با موتور های جستجوگر و غیره اشاره نمود.

دومین شیوه، اجرای طراحی سایت به صورت اختصاصی است که در این شیوه هزینه اجرایی مرحله ابتدایی سایت بالاتر است ولی تغییرات آینده سایت با هزینه حداقلی روبروست و همچنین عیبهای شیوه اول را نیز ندارد.

بعضی از نکته هایی که در تعرفه طراحی سایت در نظر گرفته می شود به این صورت می باشد:

- تعرفه بالا بردن رنگینگ سایت در موتورهای جستجو بر مبنای زمینه فعالیت و نحوه اجرای سایت مشخص می شود.

- قابلیت اضافه کردن ابزارهای دیگر در همه وب سایت های ارائه شده وجود دارد.

- ثبت سايت ها در موتورهاي جستجوگر و طراحی سایت به روش بهینه سازی سایت فرندلی، کاملا رايگان می باشد.

- سايتهای ارائه شده مطابق با درخواست مشتری طراحی و اجرا می شود و قالب سایت با سفارش مشتری طراحی می گردد.

می توانید برای گزینش مناسب ترین و بهترین شیوه طراحی سایت با شرکت طراحی سایت وب کندو مشورت کنید و پرسش های خود را از همکاران ما بپرسید.

اگر می خواهید رنگینگ سایت تان را در موتور جستجوی گوگل افزایش دهید و ترافیک هدفمندی برای وب سایت تان فراهم کنید از مشاوران ما در این زمینه کمک بگیرید.

منبعطراحی سایت وب کندو
پاسخ
سپاس شده توسط: tajhizarman
#4
سایت باید بسیار سبک و مرتب و همچنین برای موبایل بهینه سازی بشه. از استفاده از پلاگینهای سنگین خودداری بشه. همچنین pop-up قرار ندین تو سایت از تبلیغات بنری کم استفاده کنید. سایت نباید کلکسیون تبلیغات باشه!!!!!! نحوه چیدمان صفحه و تبلیغات خیلی مهمه. باید طوری بچینید صفحه رو که چشم مخاطب با باز کردن صفحه به محتوا بخوره نه تبلیغات.
پاسخ
سپاس شده توسط:
#5
ممنون.مطلب خوب و متفاوتی بود

دلایل موفقیت سایت شما

هر فرد یا شرکتی پس از طراحی یا ساخت سایت اختصاصی خود در درجه‌ی اول تنها یک هدف در سر دارد و آن هم موفقیت سایت است. قطعا برای شما هم پیش آمده است که پس از مشاهده‌ی یک سایت، برایتان خوش‌آیند بوده و به دفعات متعدد و در زمان‌های مختلف از همان سایت بازدید کرده‌اید ولی برخی سایت‌ها هم بوده‌اند که اولین مشاهده‌ی شما همان آخرین مشاهده بوده و دیگر به سایت بازنگشته‌اید. افراد سلایق و معیارهای مختلفی دارند و نمی‌توان به طور قطعی درباره‌ی خوب یا بد بودن یک سایت نظر داد. با این حال عواملی وجود دارند که در بین بسیاری از کاربران مشترک هستند و ما در این مقاله‌ها معیارهای کلی برای بالا بودن کیفیت یک سایت که در نهایت منجر به موفقیت سایت می‌شوند را بیان خواهیم کرد.
کابران در نگاه اول چه رفتاری دارند؟

کابران پس از ورود به سایت شما ابتدا فقط ظاهر آن را مشاهده می‌کنند و مطلبی نمی‌خوانند و سپس به دنبال مطالب مفید و مورد نظر خود می‌گردند و در صورت مورد پسند بودن در سایت باقی می‌مانند.

عوامل موفقیت وب‌سایت:

1- قبل از طراحی سایت هدف خود را تعیین کنید:

بسیاری از افراد یا صاحبان شرکت‌ها بدون تعیین هدف اقدام به راه‌اندازی سایت می‌کنند. در صورتیکه که بی‌هدف بودن اولین و بزرگترین اشتباه در طراحی سایت است. مدیران سایت‌ها باید درک صحیحی از هدف طراحی سایت داشته باشند تا بتوانند برنامه‌ریزی صحیحی برای طراحی سایت از نظر دسته‌بندی مطالب، انتخاب رنگ مناسب، چگونگی مدیریت سایت، انتشار مطالب و نحوه‌ی انتقال پیام به کاربران داشته باشند. تمامی این موارد باید بگونه‌ای برنامه‌ریزی شوند که هدف را به راحتی به کاربران انتقال داده و دست‌یافتنی باشد. بنابراین در انتخاب هدف و انتقال آن به کاربران هنرمندانه عمل کنید یعنی وب‌سایت شما و هدفتان باید یک مسیر را طی کنند تا رضایت و اعتماد کاربران و مشتریان را به دست آورید.

2- وضوح و شفافیت در راه انتخاب شده:

پس از انتخاب هدف باید بتوانید آن را به وضوح به کاربران انتقال دهید. گاها طراحی‌های پیچیده و گرافیک‌های شلوغ سبب سر در گمی کاربران در سایت می‌شود نه تنها کاربران نمی‌توانند هدف سایت را متوجه شوند بلکه به دلیل صرف انرژی و خستگی سایت را ترک می‌کند هر چند که شما کاملا با هدف و برنامه سایت را ایجاد کرده‌اید. همانطور که در مورد قبلی بیان شد باید بتوانید به درستی هدف خود را به کاربر برسانید. پس همواره نظم و زیبایی و در عین حال سادگی و عدم شلوغی را در سایت خود رعایت نمایید. برای مثال یک سایت شرکتی نیاز به شناساندن نام و محصولات و خدمات خود به کاربران دارد و همچنین باید درباره‌ی تفاوت محصولات و خدمات خود نسبت به شرکت‌های مشابه برای کاربران توضیحاتی قرار دهد تا زمینه‌ی اعتماد کاربران را فراهم نماید.

3- کارایی و قابل استفاده بودن سایت برای کاربران:

سایت‌ها پس از طراحی باید برای کاربران قابل استفاده باشند حتی ظاهر و گرافیک عالی سایت نمی‌توانند جای کارایی و قابل استفاده بودن سایت را بگیرند. فرض کنید شما یک سایت فروشگاهی دارید که در آن انواع لباس و کفش زنانه و مردانه و … را بفروش می‌رسانید. برای اینکه سایت شما برای مشتری‌های مختلف با سنین متفاوت کارایی داشته باشد باید دسته‌بندی‌های مختلف و منظم ، سبد خرید، نمایش پرطرفدارترین محصولات و فیلترهای قیمت و …،تصاویر مناسب و واضح از کالا قسمت تخفیف یا هدیه در زمان‌هایی خاص از سال و امکان جستجوی محصولات و قیمت کالا و همچنین روند ارسال و پیگیری سفارش برای مشتریان داشته باشد.

4- در دسترس بودن سایت:

در دسترس بودن سایت به این معناست که هر کاربری با هر دستگاه و سیستم عامل و هر مرورگری قادر به استفاده از سایت باشد. بعضی از سایت‌ها کاربران را محدود به استفاده از برخی مرورگرها یا برخی سیستم ‌عامل‌ها می‌کنند که این موارد در دسترس بودن سایت را به شدت مورد تخریب قرار می‌دهد و موجب کاهش بازدیدکننده می‌شوند. در اکثر موارد قابلیت استفاده بودن سایت و دسترسی آن در کنار یکدیگر قرار داشته و شاید به جای هم استفاده شوند ولی این دو مورد از یکدیگر جدا هستند ولی در هم تنیده‌اند. توجه داشته باشید که یک سایت با قابلیت دسترسی بالا به کاربران خود امکان انتخاب خواهد داد.

5- اهمیت دادن به کاربران و تمرکز بر روی آنها:

یک سایت زمانی می‌تواند ادعای موفقیت داشته باشد که رضایت و اعتماد کاربرانش را به عنوان پشتوانه داشته باشد. پس همواره رضایت کاربران باید به عنوان یک اصل اساسی مورد توجه مدیران سایت باشد و کاربران را مورد توجه قرار دهند. پس همه‌ی موارد مربوط به سایت از جمله گرافیک و ظاهر محتواها دسترسی و کارایی سایت همگی باید در جهت برآوردن نیازهای کاربران و جلب رضایت آنها باشد. بنابراین مدیران وب‌سایت‌ها قبل از اینکه به فکر این باشند که چه چیزی از سایت بدست می‌آورند باید به این بیندیشد که کاربر قرار است چه چیزی از سایت بدست بیاورد و سپس اقدام به برنامه ریزی نمایند.

6- چگونگی جابجایی بین محتوا و هدایت کاربران در سایت:

نحوه‌ی جابجایی و هدایت کاربران در سایت با دسترسی و کارایی سایت رابطه‌ی مستقیم دارد. منوی‌ اصلی سایت نقش بسیار مهمی در جابجایی صحیح کاربران دارد. شما می‌توانید قسمت‌های مهم سایت خود را در منوی اصلی و همچنین فوتر سایت قرار دهید. علاوه بر این برای نمایش آخرین مطالب سایت یا پر بازدیدترین محتواها از منو‌های سمت راست یا چپ استفاده کنید. استفاده از صفحات راهنمای سایت، صفحه‌ی درباره‌ی ما، دسته بندی‌های صحیح بسیار مهم هستند. بعبارتی کاربران در هر صفحه‌ای که باشند باید بتوانند با حداکثر سه کلیک به محتوای مورد نظر خود دسترسی داشته باشند و همچنین در مطالب سایت خود لینک‌های مربوط به محتواهای مرتبط را داخل یا انتهای نوشته قرار دهید که این فرصت بسیار خوبی است که شما علاوه بر کمک به کاربر و رفع نیاز آنها، بازدیدکنندگان را به صفحات مهم سایت خود هدایت کنید و از این طریق تغییر خوبی در رتبه داشته باشید و به موفقیت سایت خود نزدیک شوید.

7- ظاهر و طراحی سایت:

ظاهر سایت آخرین عامل ولی یکی از مهمترین دلایل موفقیت سایت است. طراحی سایت باید متناسب با زمینه‌ی فعالیت و کاربران هدف شما باشند. از روانشناسی رنگ‌ها برای انتخاب رنگ مناسب استفاده کنید. و سعی کنید ظاهری ساده ولی جذاب داشته باشید و از تکنولوژی‌های روز استفاده کنید. ظاهری که برای برآوردن نیازهای کاربران و کارایی و دسترسی مناسب طراحی شده باشد و در عین حال خسته کننده یا گیج کننده نباشد قطعا به اهداف خود نزدیک تر خواهد شد.

رعایت این 7 مورد در سایت، می‌تواند تاثیر به سزایی بر رضایت کاربران و نزدیک‌ شدن به اهداف و موفقیت سایت داشته باشد. امیدواریم این مقاله راهنمای مناسبی برای افرادی باشد که تصمیم به طراحی سایت نموده‌اند.

منبع: سایت ساز زرین
پاسخ
سپاس شده توسط: signco


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

"تبلیغات متنی"
"درباره‌ی ما"
"امکانات وبسايت"
تالانت - آموزش حسابداری تبلیغ متنی شما در اینجا کتاب حسابداری تسعیر ارز
وبسایت فروم‌لرن در واپسین روزهای اسفند ۱۳۹۱ فعالیت خود را آغاز کرده و کلیه خدمات ارائه شده در این انجمن کاملاً رایگان می‌باشد. هدف ما کمک به پیشرفت حرفه حسابداری بوده و امیدواریم که بتوانیم با یاری خداوند متعال، همکاری اعضاء عزیز و سرمایه‌های گرانقدرمان؛ گام مؤثری جهت نیل به هدف خود برداریم.

©۱۴۰۲: تمامی حقوق برای تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم‌لرن محفوظ می‌باشد.

تــرجمـه شده توسط: Www.My-BB.Ir و iora.ir
قدرت گرفته از: MyBB, © ۲۰۰۲-۱۴۰۲ MyBB Group.
طراحی توسط: My-BB.Ir & Masoud_MI

زمان کنونی: ۰۳ اسفند ۱۴۰۲، ۰۱:۰۵ ق.ظ