Redirect اطلاعات بيشترads تبليغات
تبليغات


تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم لرن

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خبر: تعیین دستمزد ۹۵ محرمانه شد؟
#1
نماینده کارگران در شورای عالی کار از حذف بخشی از کارگران در جلسات تعیین بسته مزد سال ۹۵ مشمولان قانون کار انتقاد کرد.

فرامرز توفیقی درباره احتمال تصمیم گیری شورای عالی کار برای بسته حقوق و دستمزد سال آینده مشمولان قانون کار بدون حضور نمایندگان کارگری و حواشی به وجود آمده در این زمینه گفت: این تئوری از سال پیش و بعد از موفقیت تیم مذاکره کننده کارگری برای افزایش دستمزد بیش از نرخ تورم کلید خورد.

در آن زمان معلوم بود کارفرمایان اعم از دولتی ها و خصوصی ها از اینکه میانگین دریافتی کارگران افزایش یافته دلخورند و علاوه بر آن از اینکه بعد از سالیان سال که از فرمولی تلفیقی برای سایر سطوح استفاده می‌کردند و سعی در عقب نگاه داشتن مزدی سایر سطوح به واسطه کاهش میانگین پرداختی کارفرمایان داشتند و این بار مجبور شدند که تمامی سطوح را یکسان ببینند در آخرین لحظات رفتار حذفی را پیشه ساختند که با مقاومت نمایندگان اصلی کارگران مواجه شده و نپذیرفتند بدون حضور مشاورین (اعم از شورائی، مجمع و انجمن صنفی) نسبت به ادامه جلسه همراهی نمایند.

زمزمه هایی در سال قبل نیز مبنی بر حضور فقط اعضای اصلی شنیده می‌شد ولی با مقاومت اعضای اصلی روبرو شدند تا اینکه امسال با تشکیل اولین جلسات معلوم بود مقرر گشته تا روال جدیدی برقرار گردد روالی که بارها از سوی وزارت کار شنیده می‌شد که به دلیل افزایش دستمزد سال قبل وزارت کار از سوی سایر وزارتخانه‌ها تحت فشار قرار گرفته و امسال باید تمهیداتی می‌اندیشیدند.

برگزاری جلسات کمیته دستمزد و جدی گرفتنش از سوی نمایندگان کارگران امیدی در دل کارگران روشن کرده بود اما با ادامه کار کمیته و عدم همکاری مناسب کارفرمایان و زمزمه آنها مبنی بر اینکه قرار نیست از این جلسات چیزی بیرون بیاید و عدم اعلام موضع رسمی وزارت کار در زمینه سبد معیشت و اکتفا کردن تنها اینکه ما محاسبه کرده‌ایم و داریم و هیچگاه علیرغم درخواست رئیس گروه کارگری مبنی بر اعلام، این محاسبات را ارائه نکردند معلوم بود میلی از سوی دو ضلع دیگر برای عملی نمودن این درخواست حقه کارگران وجود ندارد.

تا اینکه در جلسه آخر موضع هر دو ضلع تغییر یافت و معلوم بود برای رسیدن به هدف خود راه ورود به جلسه شورای عالی کار را برای مشاورین (هر سه تشکل) و اعضاء کمیته دستمزد را خواهند بست تا بتوانند مطامع کارفرمایان را اجابت کنند. حال وزارت کار با رد اصل آزادی تشکلات و استقلال آنها، خود برای تشکلات تعیین تکلیف نموده‌اند.

منبع: تازه هاي حسابداري
" برای حمايـت از ما، لطفاً بر روی بنرهای تبليغاتی سايت كليك نمائيد "

" اگر کسی خوبیهای تو را فراموش کرد، تو خوب بودن را فراموش نکن... "
" ای کاش یاد بگیریم، برای خالی کردن خودمان؛ کسی را لبریز نکنیم... "
" تنها « زمان » است كه دوست داشتن را ثابت می كند، نه « زبان »... "
پاسخ
سپاس شده توسط: sepideh


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

"تبلیغات متنی"
"درباره‌ی ما"
"امکانات وبسايت"
تالانت - آموزش حسابداری تبلیغ متنی شما در اینجا کتاب حسابداری تسعیر ارز
وبسایت فروم‌لرن در واپسین روزهای اسفند ۱۳۹۱ فعالیت خود را آغاز کرده و کلیه خدمات ارائه شده در این انجمن کاملاً رایگان می‌باشد. هدف ما کمک به پیشرفت حرفه حسابداری بوده و امیدواریم که بتوانیم با یاری خداوند متعال، همکاری اعضاء عزیز و سرمایه‌های گرانقدرمان؛ گام مؤثری جهت نیل به هدف خود برداریم.

©۱۴۰۲: تمامی حقوق برای تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم‌لرن محفوظ می‌باشد.

تــرجمـه شده توسط: Www.My-BB.Ir و iora.ir
قدرت گرفته از: MyBB, © ۲۰۰۲-۱۴۰۲ MyBB Group.
طراحی توسط: My-BB.Ir & Masoud_MI

زمان کنونی: ۰۲ اسفند ۱۴۰۲، ۰۹:۰۸ ق.ظ