Redirect اطلاعات بيشترads تبليغات
تبليغات


تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم لرن

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرسش: تفاوت پایه سنوات و مزایای پایان خدمت (حق سنوات)
#1
با سلام
میخواستم بدونم فرق پایه سنوات و ذخیره سنوات که در اخر سال برای کارگران میگیرن چیه؟
با تشکر
برمقصد خود تمرکز کنید،نه بر موانعی که سر راهتان قرار دارند.
حرکت،تلاش و استقامت کنید .تا به مقصد مطلوب خود برسید.
پاسخ
سپاس شده توسط:
#2
سلام دوست گرامي

خواهشمند است در اين خصوص تايپيك‌ زير را مطالعه نمائيد:

پرسش: پایه سنوات

اگر متوجه پاسخ خود نشديد در ادامه موضوع مذكور سوالتان را مطرح نمائيد.

با احترام...
" برای حمايـت از ما، لطفاً بر روی بنرهای تبليغاتی سايت كليك نمائيد "

" اگر کسی خوبیهای تو را فراموش کرد، تو خوب بودن را فراموش نکن... "
" ای کاش یاد بگیریم، برای خالی کردن خودمان؛ کسی را لبریز نکنیم... "
" تنها « زمان » است كه دوست داشتن را ثابت می كند، نه « زبان »... "
پاسخ
سپاس شده توسط: رحیمی پور ، hoda
#3
با تشکر از پاسخ شما من متوجه نشدم اگه میشه یه جواب خلاصه و مختصری خودتون بدید
با تشکر
برمقصد خود تمرکز کنید،نه بر موانعی که سر راهتان قرار دارند.
حرکت،تلاش و استقامت کنید .تا به مقصد مطلوب خود برسید.
پاسخ
سپاس شده توسط:
#4
با سلام

مطابق بخشنامه حداقل حقوق اداره کار سال 1394، بایستی كارگران در سال جدید دارای یكسال سابقه كار (در محل خدمت فعلی) شده باشند و یا یكسال از دریافت آخرین پایه سنواتی آنان گذشته باشد تا به آنان "پایه سنوات" (روزانه 10.000 ریال) تعلق بگیرد. در صورتی که کارگاه دارای طرح طبقه بندی مشاغل باشد این مبلغ به تناسب 20 گروه شغلی؛ کمی بیشتر خواهد شد.

ولیکن "مزایای پایان خدمت (حق سنوات)" مطابق ماده 24 قانون کار، برای هر سال سابقه معادل یک ماه آخرین حقوق می باشد که رفرنس قانونی آن به شرح ذیل است:

ماده 24- در صورت خاتمه قرارداد كار، كار معین یا مدت موقت، كارفرما مكلف است به كارگری كه مطابق قرارداد، یكسال یا بیشتر، به كار اشتغال داشته است برای هر سال سابقه، اعم از متوالی یا متناوب براساس آخرین حقوق مبلغی معادل یكماه حقوق به عنوان مزایای پایان كار به وی پرداخت نماید.

تبصره- كارفرمایان موظفند به كارگران با قرارداد مدت موقت به نسبت کارکرد، مزایای پایان خدمت را به مأخذ هرسال یک ماه آخرین مزد پرداخت نمایند.

با احترام...
" برای حمايـت از ما، لطفاً بر روی بنرهای تبليغاتی سايت كليك نمائيد "

" اگر کسی خوبیهای تو را فراموش کرد، تو خوب بودن را فراموش نکن... "
" ای کاش یاد بگیریم، برای خالی کردن خودمان؛ کسی را لبریز نکنیم... "
" تنها « زمان » است كه دوست داشتن را ثابت می كند، نه « زبان »... "
پاسخ
سپاس شده توسط: حسین ، رحیمی پور ، sepideh ، ياسي ، hoda ، hadi2069
#5
با سلام و تبریک سال نو به همه شما دوستان

 یعنی ما هر ماه یک پایه سنوات برای کارگران به مبلغ ماهیانه300000ریال در نظر بگیریم و به حقوقشان اضافه کنیم و اخر هر سال هم  معادل یک حقوق به عنوان سنوات ؟ بعد پایه سنوات و ذخیره ان مشمول بیمه هم میشوند؟
برمقصد خود تمرکز کنید،نه بر موانعی که سر راهتان قرار دارند.
حرکت،تلاش و استقامت کنید .تا به مقصد مطلوب خود برسید.
پاسخ
سپاس شده توسط:
#6
سلام دوست گرامي

سال نو بر شما نيز مبارك


(۰۹ فروردین ۱۳۹۵، ۱۱:۳۳ ق.ظ)رحیمی پور نوشته: یعنی ما هر ماه یک پایه سنوات برای کارگران به مبلغ ماهیانه300000ریال در نظر بگیریم و به حقوقشان اضافه کنیم و اخر هر سال هم  معادل یک حقوق به عنوان سنوات ؟

در مورد پايه سنوات، براي همه كارگران خير؛ فقط براي كارگراني كه ذكر شده است. در مورد مزاياي پايان خدمت فرمايش جنابعالي صحيح است.


(۰۹ فروردین ۱۳۹۵، ۱۱:۳۳ ق.ظ)رحیمی پور نوشته: بعد پایه سنوات و ذخیره ان مشمول بیمه هم میشوند؟

پايه سنوات مشمول و مزاياي پايان خدمت غيرمشمول (بيمه) مي‌باشد.

پرسش: موارد مشمول و غیرمشمول بیمه و مالیات


با احترام...
" برای حمايـت از ما، لطفاً بر روی بنرهای تبليغاتی سايت كليك نمائيد "

" اگر کسی خوبیهای تو را فراموش کرد، تو خوب بودن را فراموش نکن... "
" ای کاش یاد بگیریم، برای خالی کردن خودمان؛ کسی را لبریز نکنیم... "
" تنها « زمان » است كه دوست داشتن را ثابت می كند، نه « زبان »... "
پاسخ
سپاس شده توسط: رحیمی پور ، sepideh ، ياسي
#7
سلام دوستان
يه راهنمايي مي خواستم ؛ ايا پايه سنوات براساس ميزان سابقه كاري كارگر نيز افزايش مي يابد؟
مثلا اگر 2 كارگر داشته باشي هر دو از گروه شغلي 1 ، اولي با 1 سال سابقه كاركرد و دومي با 5 سال سابقه كاركرد هر دو ماهيانه 300000 ريال پايه سنوات دريافت مي كنن؟
ممنونم
نگران آينده نباش 
چون خدا زودتر از تو آنجاست...
پاسخ
سپاس شده توسط:
#8
(۲۰ خرداد ۱۳۹۵، ۱۱:۴۳ ق.ظ)ياسي نوشته: یه راهنمایی می خواستم ؛ ایا پایه سنوات براساس میزان سابقه كاری كارگر نیز افزایش می یابد؟
مثلا اگر 2 كارگر داشته باشی هر دو از گروه شغلی 1 ، اولی با 1 سال سابقه كاركرد و دومی با 5 سال سابقه كاركرد هر دو ماهیانه 300000 ریال پایه سنوات دریافت می كنن؟

سلام دوست گرامي


پاسخ سوال شما در ارسال‌هاي شماره 3 و 4 تايپيك ارجاعي (پرسش: پایه سنوات) ارائه گرديده است.

همچنين مي‌توانيد در اين خصوص تايپيك زير را نيز مشاهده نمائيد:

اطلاعيه: جدول احتساب مزد سنوات تا پایان سال ۱۳۹۴


با احترام...
" برای حمايـت از ما، لطفاً بر روی بنرهای تبليغاتی سايت كليك نمائيد "

" اگر کسی خوبیهای تو را فراموش کرد، تو خوب بودن را فراموش نکن... "
" ای کاش یاد بگیریم، برای خالی کردن خودمان؛ کسی را لبریز نکنیم... "
" تنها « زمان » است كه دوست داشتن را ثابت می كند، نه « زبان »... "
پاسخ
سپاس شده توسط: ياسي ، hadi2069


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

"تبلیغات متنی"
"درباره‌ی ما"
"امکانات وبسايت"
تالانت - آموزش حسابداری تبلیغ متنی شما در اینجا کتاب حسابداری تسعیر ارز
وبسایت فروم‌لرن در واپسین روزهای اسفند ۱۳۹۱ فعالیت خود را آغاز کرده و کلیه خدمات ارائه شده در این انجمن کاملاً رایگان می‌باشد. هدف ما کمک به پیشرفت حرفه حسابداری بوده و امیدواریم که بتوانیم با یاری خداوند متعال، همکاری اعضاء عزیز و سرمایه‌های گرانقدرمان؛ گام مؤثری جهت نیل به هدف خود برداریم.

©۱۴۰۲: تمامی حقوق برای تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم‌لرن محفوظ می‌باشد.

تــرجمـه شده توسط: Www.My-BB.Ir و iora.ir
قدرت گرفته از: MyBB, © ۲۰۰۲-۱۴۰۲ MyBB Group.
طراحی توسط: My-BB.Ir & Masoud_MI

زمان کنونی: ۰۳ اسفند ۱۴۰۲، ۰۱:۳۴ ق.ظ