Redirect اطلاعات بيشترads تبليغات
تبليغات


تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم لرن

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشكل: اصلاح اظهارنامه عملکرد
#1
با سلام خدمت همه دوستان
در صورتی که در اظهارنامه عملکرد اشتباهی رخ داده باشد طبق تبصره ماده 226 ق.م.م ، میتوان تا یک ماه پس از مهلت قانونی اقدام به اصلاح نمود. اقدامات لازم برای این کار چیست ؟
آیا با توجه به ارائه الکترونیکی اظهارنامه باید حضورا برای اصلاح اقدام کرد یا باز هم به صورت الکترونیکی؟
ممنون میشم راهنمایی بفرمائید.

با تشکر
خدایا تو را شکر - نه به خاطر دادهات و ندادهات - بلکه تو را شکر، به خاطر اینکه تو خدای منی و من بنده تو - تو را شکر به خاطر اینکه خدا تویی و خدایی فقط سزاوار توست
پاسخ
سپاس شده توسط:
#2
(۲۵ مرداد ۱۳۹۵، ۰۹:۴۰ ق.ظ)alipesaraklu نوشته: با سلام خدمت همه دوستان
در صورتی که در اظهارنامه عملکرد اشتباهی رخ داده باشد طبق تبصره ماده 226 ق.م.م ، میتوان تا یک ماه پس از مهلت قانونی اقدام به اصلاح نمود. اقدامات لازم برای این کار چیست ؟
آیا با توجه به ارائه الکترونیکی اظهارنامه باید حضورا برای اصلاح اقدام کرد یا باز هم به صورت الکترونیکی؟
ممنون میشم راهنمایی بفرمائید.

با تشکر

سلام و عرض ادب

تا اونجایی که میدونم پرسیدم از طریق الکترونیکی ،قسمت اظهارنامه اصلاحی باید اصلاح کرد.

امیدوارم اساتید بزرگوار بیشتر راهنمایی کنند.

بااحترام.

*هوا بس ناجوانمردانه سرد است*
پاسخ
سپاس شده توسط: رحیمی پور ، Masoud_MI ، حسین ، alipesaraklu ، parisa68
#3
(۲۵ مرداد ۱۳۹۵، ۱۱:۰۳ ق.ظ)sepideh نوشته: سلام و عرض ادب

تا اونجایی که میدونم پرسیدم از طریق الکترونیکی ،قسمت اظهارنامه اصلاحی باید اصلاح کرد.

امیدوارم اساتید بزرگوار بیشتر راهنمایی کنند.

باشکر

 با سلام
 درسته من یه بار اصلاح کردم به همین شکل است که دوستمان گقته
برمقصد خود تمرکز کنید،نه بر موانعی که سر راهتان قرار دارند.
حرکت،تلاش و استقامت کنید .تا به مقصد مطلوب خود برسید.
پاسخ
سپاس شده توسط: Masoud_MI ، alipesaraklu ، parisa68 ، sepideh
#4
ضمن تشکر از دوستان بزرگوار
تا چه حد میتوان اظهارنامه را اصلاح کرد؟
آیا میتوان مبلغ  گردش اظهارنامه را تغییر داد؟
آیا این تغییر میتواند شامل تمامی سرفصل های ترازنامه گردد؟
خدایا تو را شکر - نه به خاطر دادهات و ندادهات - بلکه تو را شکر، به خاطر اینکه تو خدای منی و من بنده تو - تو را شکر به خاطر اینکه خدا تویی و خدایی فقط سزاوار توست
پاسخ
سپاس شده توسط:
#5
(۲۷ مرداد ۱۳۹۵، ۱۰:۰۳ ق.ظ)alipesaraklu نوشته: ضمن تشکر از دوستان بزرگوار
تا چه حد میتوان اظهارنامه را اصلاح کرد؟
آیا میتوان مبلغ  گردش اظهارنامه را تغییر داد؟
آیا این تغییر میتواند شامل تمامی سرفصل های ترازنامه گردد؟

 با عرض سلام دوباره
من خودم مبلغ حساب بانکم رو در اضهار نامه اصلاح کردم .فکر کنم همه رو میشه تغییر داد.ولی فکر میکنم تا یک ماه بیشتر وقت اصلاح نیست
برمقصد خود تمرکز کنید،نه بر موانعی که سر راهتان قرار دارند.
حرکت،تلاش و استقامت کنید .تا به مقصد مطلوب خود برسید.
پاسخ
سپاس شده توسط:
#6
(۲۷ مرداد ۱۳۹۵، ۱۰:۰۳ ق.ظ)alipesaraklu نوشته: تا چه حد میتوان اظهارنامه را اصلاح کرد؟
آیا میتوان مبلغ  گردش اظهارنامه را تغییر داد؟
آیا این تغییر میتواند شامل تمامی سرفصل های ترازنامه گردد؟

سلام جناب آقاي پسركلو عزيز

درصورتي كه مبلغ گردش اظهارنامه در اثر اصلاح اشتباهات تغيير كند، مشكلي وجود نخواد داشت؛ حال اين تغيير مي‌تواند ناشي از اصلاح يك يا چند حساب باشد. وليكن اگر مميز تشخيص دهد كه اصلاح اظهارنامه به منظور سوء صورت گرفته باشد، هرگونه امكاني وجود خواهد داشت.

اميدوارم اگر پاسخ بنده اشتباه است، دوستان و اساتيد عزيز اظهارنظر نمايند.

با احترام...
" برای حمايـت از ما، لطفاً بر روی بنرهای تبليغاتی سايت كليك نمائيد "

" اگر کسی خوبیهای تو را فراموش کرد، تو خوب بودن را فراموش نکن... "
" ای کاش یاد بگیریم، برای خالی کردن خودمان؛ کسی را لبریز نکنیم... "
" تنها « زمان » است كه دوست داشتن را ثابت می كند، نه « زبان »... "
پاسخ
سپاس شده توسط: Akbarzadeh ، رحیمی پور ، حسین ، alipesaraklu ، sepideh
#7
با عرض سلام
جناب اقای معدلی متاسفانه من در سال گذشته خریدهایی داشتم که مستقیم به محل پروژه ارسال میشده و فقط مبلغ پایه رو به حسابداری اعلام کردند و چون مبلغ خرید ها به طور کلی هم تسویه نشده بودند متاسفانه فقط به همون مبلغ پایه در اظهارنامه عملکرد محاسبه و ثبت شدند
در حال حاضر اصل فاکتور ها وصول شده و حسابداری تازه متوجه شده که کل فاکتورها رسمی و دارای مبالغ ارزش افزوده بودندکه این ارزش افزوده در هیچ کجا محاسبه نشده است
مبلغ خرید قابل توجه و مبلغ ارزش افزوده هم قابل توجه است
در حال حاضر بهتره که اظهارنامه اصلاحی ثبت شود و اعتبار ارزش افزوده در حسابهای دریافتنی و همینطور در حسابهای پرداختنی لحاظ شود ؟ اگر این اظهارنامه اصلاحیه ثبت شود ایا موجب رد دفاتر نمیشود؟
و اگر اصلاحیه ثبت نشود آیا میتوان این مبلغ اعتبار را در سال 96 لحاظ کرد و چگونه؟
ممنون میشم جناب معدلی و سایر اساتید راهنمایی بفرمایید تا در فرصت باقیمانده نسبت به اصلاح احتمالی اقدام شود
متشکرم
پاسخ
سپاس شده توسط:
#8
توضیحات اضافه:
مبلغ خرید 4/500/000/000/000 ریال  مبلغ ارزش افزوده 405/000/000/000 ریال
ثبتی که باید انجام میشد :
 خرید 4/5 بد
ح دریافتنی ارزش افزوده 405 بد
حسابهای پرداختنی 4/905 بس

ثبتی که اتفاق افتاده و بر اساس اون اظهارنامه عملکرد تنظیم شده :
خرید 4/5 بد
بستانکاران 4/5 بس

و کل این فاکتور خرید ها در اظهارنامه ارزش افزوده فصول مرتبط ثبت نشده و باید اصلاح شود
پاسخ
سپاس شده توسط:
#9
(۲۹ مرداد ۱۳۹۶، ۰۱:۲۶ ب.ظ)الهه فرهادی نسب نوشته: توضیحات اضافه:
مبلغ خرید 4/500/000/000/000 ریال  مبلغ ارزش افزوده 405/000/000/000 ریال
ثبتی که باید انجام میشد :
 خرید 4/5 بد
ح دریافتنی ارزش افزوده 405 بد
حسابهای پرداختنی 4/905 بس

ثبتی که اتفاق افتاده و بر اساس اون اظهارنامه عملکرد تنظیم شده :
خرید 4/5 بد
بستانکاران 4/5 بس

و کل این فاکتور خرید ها در اظهارنامه ارزش افزوده فصول مرتبط ثبت نشده و باید اصلاح شود

سلام
خانم فرهادی عزیز ، این خرید مربوط به چه فصلی از سال 95 بوده است ؟؟
پاسخ
سپاس شده توسط:
#10
(۳۰ مرداد ۱۳۹۶، ۰۸:۳۹ ق.ظ)barkat نوشته: سلام
خانم فرهادی عزیز ، این خرید مربوط به چه فصلی از سال 95 بوده است ؟؟

سلام
بهار و تابستان و پاییز 95
البته به دلیل اینکه هیچکدام از خرید ها و درامدهای پروزه در اظهارنامه ارزش افزوده و معاملات فصلی ارائه نشده می بایست کل فصول اصلاحیه بخورن
پاسخ
سپاس شده توسط:


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

"تبلیغات متنی"
"درباره‌ی ما"
"امکانات وبسايت"
تالانت - آموزش حسابداری تبلیغ متنی شما در اینجا کتاب حسابداری تسعیر ارز
وبسایت فروم‌لرن در واپسین روزهای اسفند ۱۳۹۱ فعالیت خود را آغاز کرده و کلیه خدمات ارائه شده در این انجمن کاملاً رایگان می‌باشد. هدف ما کمک به پیشرفت حرفه حسابداری بوده و امیدواریم که بتوانیم با یاری خداوند متعال، همکاری اعضاء عزیز و سرمایه‌های گرانقدرمان؛ گام مؤثری جهت نیل به هدف خود برداریم.

©۱۴۰۲: تمامی حقوق برای تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم‌لرن محفوظ می‌باشد.

تــرجمـه شده توسط: Www.My-BB.Ir و iora.ir
قدرت گرفته از: MyBB, © ۲۰۰۲-۱۴۰۲ MyBB Group.
طراحی توسط: My-BB.Ir & Masoud_MI

زمان کنونی: ۰۳ اسفند ۱۴۰۲، ۰۲:۵۱ ق.ظ