Redirect اطلاعات بيشترads تبليغات
تبليغات


تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم لرن

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرسش: تبصره 3 ماده 147
#1
باسلام
 موضوع تطابق خرج چک با تبصره فوق هست
آیا اگر چک دریافت شده از مشتری بابت (بابت طلبمون ) را به  طلبکارمون (بابت بدهیمون ) ارائه بدهیم با تبصره فوق مغایرت دارد؟ و بنوعی غیر قانونی هست؟
با تشکر
 براساس تبصره ۳ ماده ۱۴۷ قانون مالیات‌های مستقیم مصوب ۱۳۹۴/۰۴/۳۱ ، پذیرش هزینه‌های پرداختی قابل قبول مالیاتی که به‌شیوه تهاتری انجام نشود، از مبلغ پنجاه میلیون ریال به بالا منوط به پرداخت یا تسویه وجه آن از طریق سیستم بانکی خواهد بود.
كفشِ كودك را دريا برد، او روي ساحل نوشت: درياي دزد
آنطرف مَرد كه صيد خوبي داشت، روي ساحل نوشت: درياي سخاوتمند

موج دريا آرام گفت: ازقضاوت ديگران نهراس، اگر ميخواهي دریا باشی
پاسخ
سپاس شده توسط:
#2
سلام سركار خانم مرضيه گرامي

اين تبصره در مورد موضوع شما صدق نمي‌كند، شما هزينه‌هاي خود را از طريق تهاتر پرداخت نموديد وليكن تبصره فوق درمورد پرداخت به شيوه‌ غيرتهاتري مي‌باشد.

با احترام...
" برای حمايـت از ما، لطفاً بر روی بنرهای تبليغاتی سايت كليك نمائيد "

" اگر کسی خوبیهای تو را فراموش کرد، تو خوب بودن را فراموش نکن... "
" ای کاش یاد بگیریم، برای خالی کردن خودمان؛ کسی را لبریز نکنیم... "
" تنها « زمان » است كه دوست داشتن را ثابت می كند، نه « زبان »... "
پاسخ
سپاس شده توسط: حسین ، sepideh
#3
خرج اسناد دریافتنی، مصداق پرداخت تهاتری است. شما در ازای خریدی که انجام می‌دهید اوراق بهادار و اسناد تجاری خود که از دیگران دریافت کرده‌اید را واگذار می‌کنید فلذا با توجه به اینکه این پرداخت پرداخت تهاتری است لذا در دایره شمول تبصره موضوع بحث قرار نمی‌گیرد. برای درک بهتر منظور بنده فرض بفرمایید به جای خرج چک، سهام خود در شرکت دیگری را واگذار می‌کنید، فرض کنید محصول می‌دهید، فرض کنید کمد ارائه می‌کنید. این نوع پرداخت، از انواع پرداخت‌های تهاتری هستند.
"میثم مهدی نیا"
كفشِ كودك را دريا برد، او روي ساحل نوشت: درياي دزد
آنطرف مَرد كه صيد خوبي داشت، روي ساحل نوشت: درياي سخاوتمند

موج دريا آرام گفت: ازقضاوت ديگران نهراس، اگر ميخواهي دریا باشی
پاسخ
سپاس شده توسط:
#4
سلام سركار خانم مرضيه گرامي

بنده نيز كه همين پاسخ را به شما ارائه كرده ام، آيا اين نقل قول جنابعالي دليل خاصي دارد يا صرفاً جهت تأييد صحبت بنده بود؟


(۰۷ شهریور ۱۳۹۵، ۰۷:۴۲ ق.ظ)Masoud_MI نوشته: این تبصره در مورد موضوع شما صدق نمی‌كند، شما هزینه‌های خود را از طریق تهاتر پرداخت نمودید ولیكن تبصره فوق درمورد پرداخت به شیوه‌ غیرتهاتری می‌باشد.

(۱۵ شهریور ۱۳۹۵، ۱۱:۲۱ ب.ظ)marzieh نوشته: خرج اسناد دریافتنی، مصداق پرداخت تهاتری است. شما در ازای خریدی که انجام می‌دهید اوراق بهادار و اسناد تجاری خود که از دیگران دریافت کرده‌اید را واگذار می‌کنید فلذا با توجه به اینکه این پرداخت پرداخت تهاتری است لذا در دایره شمول تبصره موضوع بحث قرار نمی‌گیرد.

با احترام...
" برای حمايـت از ما، لطفاً بر روی بنرهای تبليغاتی سايت كليك نمائيد "

" اگر کسی خوبیهای تو را فراموش کرد، تو خوب بودن را فراموش نکن... "
" ای کاش یاد بگیریم، برای خالی کردن خودمان؛ کسی را لبریز نکنیم... "
" تنها « زمان » است كه دوست داشتن را ثابت می كند، نه « زبان »... "
پاسخ
سپاس شده توسط: sepideh ، معین


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

"تبلیغات متنی"
"درباره‌ی ما"
"امکانات وبسايت"
تالانت - آموزش حسابداری تبلیغ متنی شما در اینجا کتاب حسابداری تسعیر ارز
وبسایت فروم‌لرن در واپسین روزهای اسفند ۱۳۹۱ فعالیت خود را آغاز کرده و کلیه خدمات ارائه شده در این انجمن کاملاً رایگان می‌باشد. هدف ما کمک به پیشرفت حرفه حسابداری بوده و امیدواریم که بتوانیم با یاری خداوند متعال، همکاری اعضاء عزیز و سرمایه‌های گرانقدرمان؛ گام مؤثری جهت نیل به هدف خود برداریم.

©۱۴۰۲: تمامی حقوق برای تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم‌لرن محفوظ می‌باشد.

تــرجمـه شده توسط: Www.My-BB.Ir و iora.ir
قدرت گرفته از: MyBB, © ۲۰۰۲-۱۴۰۲ MyBB Group.
طراحی توسط: My-BB.Ir & Masoud_MI

زمان کنونی: ۰۲ اسفند ۱۴۰۲، ۰۸:۳۹ ق.ظ