Redirect اطلاعات بيشترads تبليغات
تبليغات


تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم لرن

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرسش: بیمه و مالیات شركت‌های اينترنتی
#1
با سلام
از شرکت هایی که خدمات اینترنتی ارایه میدهند و صورتحساب 6 ماهه ارائه می دهند چگونه بایستی 5 درصد بیمه را کسر کرد اگر قرار باشه طبق قانون قسط آخر را هم به عنوان سپرده نگه داشت تا ارائه مفاصا حساب بیمه، حال که پرداخت ما به این شرکت خدماتی، قسطی نیست چه حالتی پیدا میکنه؟ طبق قانون جدید که نیازی به اخذ 3 درصد مالیات نمیباشد، درسته؟ لطفا راهنمایی بفرمایید؟ با سپاس
از دیگران شکایت نمی کنم بلکه خودم را تغییر میدهم،

چرا که کفش پوشیدن راحتتر از فرش کردن دنیاست.
پاسخ
سپاس شده توسط:
#2
سلام جناب آقاي احسان عزيز

ابتدا بابت تأخير در پاسخ از جنابعالي عذرخواهي مي‌كنم،

شما ملزم به كسر علي‌الحساب بيمه (5%) از ايشان نمي‌باشيد، همچنين لازم به ذكر است كه ماليات تكليفي موضوع ماده 104 ق.م.م نيز در قانون اصلاح ق.م.م مصوب 1394/04/31 (جديد) حذف گرديده است.

با احترام...
" برای حمايـت از ما، لطفاً بر روی بنرهای تبليغاتی سايت كليك نمائيد "

" اگر کسی خوبیهای تو را فراموش کرد، تو خوب بودن را فراموش نکن... "
" ای کاش یاد بگیریم، برای خالی کردن خودمان؛ کسی را لبریز نکنیم... "
" تنها « زمان » است كه دوست داشتن را ثابت می كند، نه « زبان »... "
پاسخ
سپاس شده توسط: EHSAN.B ، رحیمی پور ، alipesaraklu
#3
با سپاس از پاسخ شما دوست و همکار عزیز
شرکت اینترنتی فوق الذکر از ما نامه ی قرارداد خطاب به اداره بیمه خواسته بود و ما هم جواب نامه رو با ذکر مبلغ قرارداد براشون فرستادیم. حال اگر فرضا این شرکت بیمه خود را پرداخت نکرده باشد و بهردلیلی به اداره بیمه بدهی داشته باشد آیا شرکت ما بعنوان خدمات گیرنده(کارفرما) طبق ماده 38 قانون تامین اجتماعی مسوولیتی در قبال پرداخت حق بیمه شرکت مذکور (معادل 5 درصد قرارداد) ندارد؟ اینکه فرمودید ملزم نمیباشید بر اساس بخشنامه یا ماده قانونی است؟ اگه توضیح دهید ممنون میشم.
از دیگران شکایت نمی کنم بلکه خودم را تغییر میدهم،

چرا که کفش پوشیدن راحتتر از فرش کردن دنیاست.
پاسخ
سپاس شده توسط:
#4
ضمن عرض سلام مجدد خدمت شما

ابتدا بابت تأخير در پاسخ از جنابعالي عذرخواهي مي‌كنم،

آيا شما با اين شركت قرارداد مقاطعه كاري منعقد نموده‌ايد يا اينكه صرفاً جهت مصرف خود از شركت مزبور خدمات اينترنتي دريافت مي‌كنيد؟

با احترام...
" برای حمايـت از ما، لطفاً بر روی بنرهای تبليغاتی سايت كليك نمائيد "

" اگر کسی خوبیهای تو را فراموش کرد، تو خوب بودن را فراموش نکن... "
" ای کاش یاد بگیریم، برای خالی کردن خودمان؛ کسی را لبریز نکنیم... "
" تنها « زمان » است كه دوست داشتن را ثابت می كند، نه « زبان »... "
پاسخ
سپاس شده توسط: EHSAN.B ، sepideh
#5
با سلام
 خواهش میکنم از پاسخهای شما و دوستان سپاسگزارم.
قرار داد مقاطعه کاری که خیر نداریم. اما قراردادی هست که طبق اون، اونها خدمات اینترنت و IP استاتیک شرکت رو تامین می کنند. اما با این وجود از ما نامه ای برای اداره بیمه خواسته بودند. با سپاس
از دیگران شکایت نمی کنم بلکه خودم را تغییر میدهم،

چرا که کفش پوشیدن راحتتر از فرش کردن دنیاست.
پاسخ
سپاس شده توسط:
#6
سلام و عرض ادب خدمت شما

خواهش مي‌كنم، انجام وظيفه بود.

به موجب رأي 58 مورخ 1376/5/25 هيئت عمومي ديوان عدالت اداري؛ پيمانكاراني كه براي انجام مفاد قرارداد از كارگر استفاده نمي‌كنند؛ از شمول ماده 38 قانون تأمين اجتماعي خارج‌اند، وليكن در غير اينصورت مي‌بايست از ايشان علي‌الحساب بيمه كسر نمائيد.

لطفاً بفرمائيد كه پيمانكار شما از كارگر استفاده مي‌كند يا خير؟ تا بتوانيم پاسخ سوال اصلي جنابعالي را ارائه نمائيم.

با احترام...
" برای حمايـت از ما، لطفاً بر روی بنرهای تبليغاتی سايت كليك نمائيد "

" اگر کسی خوبیهای تو را فراموش کرد، تو خوب بودن را فراموش نکن... "
" ای کاش یاد بگیریم، برای خالی کردن خودمان؛ کسی را لبریز نکنیم... "
" تنها « زمان » است كه دوست داشتن را ثابت می كند، نه « زبان »... "
پاسخ
سپاس شده توسط: EHSAN.B ، حسین
#7
با سلام و سپاس از توجه شما دوست و همکار گرامی
در واقع هیچ پرسنلی از شرکت خدمات دهنده ی اینترنت در شرکت ما حضور ندارد. از این دست شرکتهای خدمات دهنده ی اینترنت مثل پارس آنلاین، شاتل و امثالهم بسیار هستند و طبق قرار داد کتبی خدمات پهنای باند در اختیار مصرف کننده قرار می دهند. اما اینکه این شرکتها نامه بیمه درخواست نموده اند چیزی است که باعث این ابهام برای بنده شده است. حال آیا باید 5 درصد بیمه را کسر کرد یا خیر؟ با سپاس
از دیگران شکایت نمی کنم بلکه خودم را تغییر میدهم،

چرا که کفش پوشیدن راحتتر از فرش کردن دنیاست.
پاسخ
سپاس شده توسط:
#8
سلام جناب آقاي احسان عزيز


در اين خصوص نظر شما را به بخشنامه 14/3 درآمد جلب مي‌كنم:

بخشنامه 14/3 نوشته: پیرو بخشنامه ۱۴ جدید درآمد در خصوص چگونگی محاسبه حق‌بیمه قراردادهای انفورماتیکی (موضوع بند ه از بخش سوم فصل دوم بخشنامه مزبور) و با توجه به گسترش فعالیت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور و در نتیجه انعقاد قراردادهای پیمانکاری در این زمینه، نحوه شناسائی و محاسبه حق بیمه قراردادهای مذکور به شرح ذیل تعیین و مقرر می‌گردد:


الف) نحوه شناسائی قراردادهای فناوری اطلاعات و ارتباطات:

شناخت قراردادهای فناوری اطلاعات و ارتباطات با مطابقت شرح قرارداد با یکی از موضوعات زیر انجام می‌شود:

۱- تولید، مونتاژ، اجاره، فروش، آزمایش، تعمیر، نگهداری، پشتیبانی و خدمات پس از فروش سخت افزارها و تجهیزات شبکه‌ها، وب‌گاه‌ها و نرم‌افزارها و ... .

۲- طراحی، نصب، پیاده سازی، راه اندازی و پشتیبانی آموزش شبکه‌ها و پایگاه‌های اطلاع‌رسانی اینترنت (LAN , WAN) و فضاهای رایانه ای (Site) و به هنگام سازی اطلاعات موجود در وب‌گاه‌ها.

۳- ارائه مشاوره و انجام نظارت بر طراحی و اجرای شبکه‌ها، فضاهای رایانه ای، خرید، تحویل گیری و نگهداری سخت افزارها.

۴- تهیه طرح‌های جامع فناوری اطلاعات، طرحهای توجیهی (فنی – اقتصادی) کسب و کار، شناخت، طراحی، تدوین، بهینه‌سازی و اصلاح روش‌ها، سیستم‌ها و ساختارهای سازمانی.

۵- شناخت، تحلیل، طراحی، ساخت و مستندسازی سیستم‌های نرم افزاری کاربرد تجاری و کاربرد خاص و نصب، راه اندازی، آموزش و پیاده سازی و پشتیبانی سیستمها و روشهای دستی و سیستم‌های نرم افزاری.

۶- تولید و ارائه پشتیبانی در زمینه‌های مختلف نرم‌افزاری، راهبری و عملیاتی سیستم‌ها، سایت‌ها، بانک‌های اطلاعاتی، سیستم‌های عامل و نرم‌افزارهای پایه (شامل شناخت وضع موجود، تجزیه و تحلیل، طراحی، برنامه نویسی، فروش، پیاده‌سازی، نصب، آزمایش، پشتیبانی و آموزش آن‌ها).

۷- ارائه مشاوره و انجام نظارت بر طراحی، خرید و اجرای طرح‌های سخت افزار، نرم‌افزاری، انتخاب پیمانکار، انتخاب محصولات نرم‌افزاری و سخت افزاری و تحویل گیری محصولات و همچنین ارائه خدمات RFP.

۸- ارائه خدمات رایانه ای شامل اجاره سخت افزار، نرم افزار، فضاهای رایانه ای، تولید محتوای الکترونیکی.

۹- مشاوره خرید، نصب و راه اندازی و برنامه ریزی جهت آموزش نیروی انسانی و ارائه خدمات فنی در این زمینه.

۱۰- تأمین و ارائه خدمات Internet ISP و آموزش در زمینه‌های مختلف فناوری اطلاعات.

۱۱- جمع آوری، پالایش و تغذیه اطلاعات و ارائه خدمات مرتبط با اطلاعات (Data Entry) (ورود، اصلاح، پردازش، بازسازی، ویرایش و داده آمایی).


ب) نحوه محاسبه حق بیمه قراردادهای فناوری اطلاعات و ارتباطات:

اشخاص حقوقی:

۱- در مواردی که پیمانکار مذکور دارای دفاتر و اسناد قانونی باشد، در این صورت می باید از محاسبه و مطالبه حق بیمه قرارداد آنها بر اساس مأخذ مندرج در بخشنامه ۱۴ جدید درآمد خودداری و با وصول حق بیمه ماهیانه کارکنان آنان بر اساس گزارش بازرسی از دفاتر آنها مفاصاحساب قرارداد صادر گردد، چنانچه پیمانکار لیست و حق بیمه کارکنان خود را بطور ماهیانه ارسال و پرداخت نموده باشد، در صورت ارائه تعهد‌نامه منضم به بخشنامه ۱۴/۲جدید درآمد مبنی بر ارائه دفاتر و اسناد قانونی جهت حسابرسی می‌باید مفاصاحساب قرارداد صادر گردد.

۲- در مورد پیمانکارانی که لیست و حق بیمه کارکنان خود را نداده اند باید در اسرع وقت از دفاتر آنان حسابرسی و بر مبنای آن حق بیمه وصول و سپس مفاصاحساب صادر گردد.

۳- در مواردی که پیمانکار مذکور فاقد دفاتر قانونی بوده و یا از ارائه دفاتر خودداری نماید ضرورتی به استعلام درصد مکانیکی و غیرمکانیکی کارکرد از واگذارنده کار نبوده و قراردادهای مربوطه از نظر سازمان، مکانیکی محسوب و حق بیمه آنها باید طبق ماده دوم مصوبه ۷۰/۱۰/۲۴ شورایعالی تأمین اجتماعی به مأخذ ۷ درصد به اضافه بیمه‌بیکاری مربوطه محاسبه و وصول و سپس مفاصاحساب قرارداد صادر گردد. بدیهی است چنانچه پیمانکار وجهی بابت حق بیمه پرداخت نموده باشد، باید از بدهی که به ترتیب فوق محاسبه می‌گردد؛ کسر شود.

اشخاص حقیقی

۱- در مواردی‌که پیمانکار، کار موضوع قرارداد را رأسا و به تنهایی انجام دهد و بطور کلی از نیروی انسانی دیگر استفاده ننماید، مشمول ماده ۳۸ قانون تأمین اجتماعی نخواهد بود و واگذارنده کار (کارفرما) می‌باید بدون اخذ مفاصاحساب این سازمان با وی تسویه حساب کند.

۲- در مواردیکه پیمانکار برای انجام کار، از نیروی انسانی دیگر نیز استفاده نماید، می‌باید حق بیمه کارکنان قرارداد به مأخذ ۷ درصد ناخالص کارکرد محاسبه و باضافه بیمه بیکاری مربوطه وصول و سپس مفاصاحساب قرارداد صادر گردد.

مسئول حسن اجرای این دستور اداری مدیران کل، معاونین بیمه ای، رئیس و کارشناسان ارشد درآمد استان و رئیس، معاون بیمه ای و مسئولین درآمد شعب می‌باشند.


با احترام...
" برای حمايـت از ما، لطفاً بر روی بنرهای تبليغاتی سايت كليك نمائيد "

" اگر کسی خوبیهای تو را فراموش کرد، تو خوب بودن را فراموش نکن... "
" ای کاش یاد بگیریم، برای خالی کردن خودمان؛ کسی را لبریز نکنیم... "
" تنها « زمان » است كه دوست داشتن را ثابت می كند، نه « زبان »... "
پاسخ
سپاس شده توسط: EHSAN.B ، sepideh ، حسین ، hadi2069
#9
جناب افشین عزیز بسیار سپاسگزار از توجه و پاسخگویی شما
با توجه به اینکه این بخشنامه بیشتر از دید پیمانکار به موضوع میپردازد. برداشت بنده اینست که در مورد خدمات دهندگان حقوقی( موضوع بند 10 فوق که مرتبط با مورد ما میشود،) کارفرما موظف به کسر حق بیمه نمیباشد. آیا برداشت بنده درسته؟ لطفا توضیح بفرمایید؟ با سپاس
از دیگران شکایت نمی کنم بلکه خودم را تغییر میدهم،

چرا که کفش پوشیدن راحتتر از فرش کردن دنیاست.
پاسخ
سپاس شده توسط:
#10
خواهش مي‌كنم دوست عزيز، انجام وظيفه است.

به نظر بنده شما جهت اطمينان اقدام به كسر علي‌الحساب بيمه نموده و زمان ارائه مفاصاحساب، اين مبالغ را به ايشان عودت دهيد.

با احترام...
" برای حمايـت از ما، لطفاً بر روی بنرهای تبليغاتی سايت كليك نمائيد "

" اگر کسی خوبیهای تو را فراموش کرد، تو خوب بودن را فراموش نکن... "
" ای کاش یاد بگیریم، برای خالی کردن خودمان؛ کسی را لبریز نکنیم... "
" تنها « زمان » است كه دوست داشتن را ثابت می كند، نه « زبان »... "
پاسخ
سپاس شده توسط: EHSAN.B


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

"تبلیغات متنی"
"درباره‌ی ما"
"امکانات وبسايت"
تالانت - آموزش حسابداری تبلیغ متنی شما در اینجا کتاب حسابداری تسعیر ارز
وبسایت فروم‌لرن در واپسین روزهای اسفند ۱۳۹۱ فعالیت خود را آغاز کرده و کلیه خدمات ارائه شده در این انجمن کاملاً رایگان می‌باشد. هدف ما کمک به پیشرفت حرفه حسابداری بوده و امیدواریم که بتوانیم با یاری خداوند متعال، همکاری اعضاء عزیز و سرمایه‌های گرانقدرمان؛ گام مؤثری جهت نیل به هدف خود برداریم.

©۱۴۰۳: تمامی حقوق برای تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم‌لرن محفوظ می‌باشد.

تــرجمـه شده توسط: Www.My-BB.Ir و iora.ir
قدرت گرفته از: MyBB, © ۲۰۰۲-۱۴۰۳ MyBB Group.
طراحی توسط: My-BB.Ir & Masoud_MI

زمان کنونی: ۰۵ تير ۱۴۰۳، ۰۱:۲۸ ق.ظ