Redirect اطلاعات بيشترads تبليغات
تبليغات


تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم لرن

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرسش: ذخیره مرخصی کارکنان
#1
Smile 
سلام دوستان
با توجه به روزهای پایانی سال و ثبت های اصلاحی پایان سال....

ثبت حسابدای ذخیره مرخصی کارکنان چگونه است؟(ثبت زیر درست می باشد؟)

هزینه مرخصی استفاده نشده/تفضیل دوایر                         ****
                             
                         ذخیره مرخصی استفاده نشده/تفضیل کارکنان       ****  
******
طبق قانون کار ذخیر این مرخصی 9 روز می باشد.
آیا امکان داره بیشتر از 9 روز برای کارکنان ذخیره کرد؟
آیا مبلغ هر روز مرخصی براساس حقوق پایه/30(مزد روزانه) حساب می شود؟
و سوال آخر اینکه اگه برای کارمندی این ذخیره لحاظ شود، ایشان می تواند از ذخیره سالهای قبل خود مرخصی بگیرد؟(بیشتر از سی روز در سال جاری)؟
ممنون

    Smile
پاسخ
سپاس شده توسط:
#2
سلام دوست عزیز


(۱۴ اسفند ۱۳۹۵، ۰۱:۵۸ ب.ظ)rasoolz313 نوشته: ثبت حسابدای ذخیره مرخصی کارکنان چگونه است؟(ثبت زیر درست می باشد؟)

هزینه مرخصی استفاده نشده/تفضیل دوایر                         ****                        
                        ذخیره مرخصی استفاده نشده/تفضیل کارکنان       ****  

ثبت حسابداری شما صحیح می‌باشد.


(۱۴ اسفند ۱۳۹۵، ۰۱:۵۸ ب.ظ)rasoolz313 نوشته: آیا امکان داره بیشتر از 9 روز برای کارکنان ذخیره کرد؟

مطابق ماده ۶۶ قانون کار، کارگر نمی‌تواند بیش از ۹ روز از مرخصی سالانه خود را ذخیره کند.


(۱۴ اسفند ۱۳۹۵، ۰۱:۵۸ ب.ظ)rasoolz313 نوشته: آیا مبلغ هر روز مرخصی براساس حقوق پایه/30(مزد روزانه) حساب می شود؟

با توجه به پرسش و پاسخ‌های درج شده در اداره کار، بیان گردیده است که "در قراردادهای کار با مدت موقت که در خاتمه قرارداد بین طرفین تسویه حساب قطعی به عمل آمده و مطالبات کارگر من جمله سنوات خدمت به وی پرداخت می‌گردد، در این زمینه باید حق‌السعی کلیه مرخصی‌های استحقاقی استفاده نشده او نیز محاسبه و تأدیه شود".

همچنین با توجه به ماده ۳۴ قانون کار، "کلیه دریافت‌هاي قانونی که کارگر به اعتبار قرارداد کار اعم از مزد یا حقوق، کمک‌عائله‌مندي، هزینه‌هاي مسکن، خوابار، ایاب و ذهاب، مزایاي غیرنقدي، پاداش‌ افزایش تولید، سود سالانه و نظایر آنها دریافت می‌نماید را حق‌السعی می‌نامند".

با عنایت به موارد مذکور می‌توان گفت که بازخرید ایام مرخصی به شرح ذیل محاسبه می‌گردد:

بازخرید ایام مرخصی = ساعات مرخصی استحقاقی استفاده نشده * ( ۲۲۰ / حق السعی )


(۱۴ اسفند ۱۳۹۵، ۰۱:۵۸ ب.ظ)rasoolz313 نوشته: و سوال آخر اینکه اگه برای کارمندی این ذخیره لحاظ شود، ایشان می تواند از ذخیره سالهای قبل خود مرخصی بگیرد؟(بیشتر از سی روز در سال جاری)؟

بله، ایشان می‌توانند با توافق کارفرما از مرخصی ذخیره شده خود در سال/ سال‌های قبل استفاده نماید.


با احترام...
" برای حمايـت از ما، لطفاً بر روی بنرهای تبليغاتی سايت كليك نمائيد "

" اگر کسی خوبیهای تو را فراموش کرد، تو خوب بودن را فراموش نکن... "
" ای کاش یاد بگیریم، برای خالی کردن خودمان؛ کسی را لبریز نکنیم... "
" تنها « زمان » است كه دوست داشتن را ثابت می كند، نه « زبان »... "
پاسخ
سپاس شده توسط: حسین ، rasoolz313 ، رحیمی پور ، sepideh ، hoda


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

"تبلیغات متنی"
"درباره‌ی ما"
"امکانات وبسايت"
تالانت - آموزش حسابداری تبلیغ متنی شما در اینجا کتاب حسابداری تسعیر ارز
وبسایت فروم‌لرن در واپسین روزهای اسفند ۱۳۹۱ فعالیت خود را آغاز کرده و کلیه خدمات ارائه شده در این انجمن کاملاً رایگان می‌باشد. هدف ما کمک به پیشرفت حرفه حسابداری بوده و امیدواریم که بتوانیم با یاری خداوند متعال، همکاری اعضاء عزیز و سرمایه‌های گرانقدرمان؛ گام مؤثری جهت نیل به هدف خود برداریم.

©۱۴۰۰: تمامی حقوق برای تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم‌لرن محفوظ می‌باشد.

تــرجمـه شده توسط: Www.My-BB.Ir و iora.ir
قدرت گرفته از: MyBB, © ۲۰۰۲-۱۴۰۰ MyBB Group.
طراحی توسط: My-BB.Ir & Masoud_MI

زمان کنونی: ۱۱ مرداد ۱۴۰۰، ۰۴:۰۵ ق.ظ