Redirect اطلاعات بيشترads تبليغات
تبليغات


تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم لرن

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرسش: هزینه های پارتیشن بندی
#1
دوستان سلام
هزینه هایی که بابت پارتیشت بندی و ساخت دکور ها صورت می گیرد جز دارایی های ثابت منظور میگردد یا هزینه ها؟
در صورتی که ساختمان اجاره ای باشد و در صورت بازکردن آنها بهم می ریزند و نکته دیگر اینکه هزینه نصب هم جزء همین اقلام می باشد.
ممنون
پاسخ
سپاس شده توسط:
#2
سلام دوست گرامی

اگر مبلغی که بابت ساخت دکوراسیون پرداخت می‌کنید با اهمیت است، بایستی بهای تمام شده آن تحت سرفصل اثاثیه و منصوبات ثبت و سالانه مستهلک گردد، در غیر اینصورت هزینه می‌باشد.

ذکر این نکته ضروری است که مطابق ماده ۱۲ مقررات و ضوابط اجرایی هزینه استهلاک دارایی‌ها (موضوع مقررات ماده ۱۴۹ اصلاحی ق.م.م مصوب ۳۱-۰۴-۱۳۹۴)، چنانچه قيمت تمام شده يك دارايي تحصيل يا ايجاد شده كمتر از ده درصد حد نصاب معاملات كوچك موضوع قانون برگزاري مناقصات در آن سال باشد، در سال تحصيل يا ايجاد قابل استهلاك خواهند بود (به بیان ساده، در همان سال ۱۰۰٪ به هزینه می‌رود).

با احترام...
" برای حمايـت از ما، لطفاً بر روی بنرهای تبليغاتی سايت كليك نمائيد "

" اگر کسی خوبیهای تو را فراموش کرد، تو خوب بودن را فراموش نکن... "
" ای کاش یاد بگیریم، برای خالی کردن خودمان؛ کسی را لبریز نکنیم... "
" تنها « زمان » است كه دوست داشتن را ثابت می كند، نه « زبان »... "
پاسخ
سپاس شده توسط: حسین


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

"تبلیغات متنی"
"درباره‌ی ما"
"امکانات وبسايت"
تالانت - آموزش حسابداری تبلیغ متنی شما در اینجا کتاب حسابداری تسعیر ارز
وبسایت فروم‌لرن در واپسین روزهای اسفند ۱۳۹۱ فعالیت خود را آغاز کرده و کلیه خدمات ارائه شده در این انجمن کاملاً رایگان می‌باشد. هدف ما کمک به پیشرفت حرفه حسابداری بوده و امیدواریم که بتوانیم با یاری خداوند متعال، همکاری اعضاء عزیز و سرمایه‌های گرانقدرمان؛ گام مؤثری جهت نیل به هدف خود برداریم.

©۱۴۰۰: تمامی حقوق برای تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم‌لرن محفوظ می‌باشد.

تــرجمـه شده توسط: Www.My-BB.Ir و iora.ir
قدرت گرفته از: MyBB, © ۲۰۰۲-۱۴۰۰ MyBB Group.
طراحی توسط: My-BB.Ir & Masoud_MI

زمان کنونی: ۱۱ مرداد ۱۴۰۰، ۰۴:۲۳ ق.ظ