Redirect اطلاعات بيشترads تبليغات
تبليغات

تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم لرن

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرسش: حسابرسی دوره های مالی
با سلام
بنده یک مغازه موبایل و خدمات به طور شراکت دارم که کلیه خرید و فروش و ... در یک نرم افزار حسابداری(هلو-شرکت طرفه نگار) ثبت گردیده است.حال برای تفکیک کردن سهم هر یک از شرکا و مستقل شدن از یکدیگر نیاز به محاسبه میزان سود واقعی در این ۹ سال کسب و کار دارم.

ابتدا میزان برداشت هر شخص مشخص می باشد. ولی در طی دوره آورده هایی انجام پذیرفته و اموالی اضافه شده که تا پایان دوره مالی مستهلک گشته است.
طی صحبت با یک حسابرس پرینت کلیه خرید و فروشهای دوره ،هزینه،اموال،برداشت و ... لازم میباشد که هم زمانگیر و تعداد پرینت بالایی میبرد.این کلیات رو نوشتم تا به سوالاتی که مطرح میشود جواب بدهم.

لطفا راهنمایی بفرمایید برای حسابرسی نیاز به جمع کل کدام حسابها می باشد و روال کلی رو توضیح بفرمایید.
پاسخ
سپاس شده توسط:
سلام دوست عزیز

ابتدا از طرف كلیه اعضای فروم‌لرن خدمت شما خیر مقدم عرض می‌كنم، به سایت خودتان خوش آمدید!

ذکر این نکته خالی از لطف نیست که حسابرسان برای تشکیل پرونده خود همیشه اقدام به پرینت از تراز کل حساب‌ها، دفتر کل تمام یا برخی حساب‌ها مانند بانک و ...، و همچنین کپی از صفحات ابتدا و انتهای دفاتر روزنامه و کل و ...، صورتجلسات هیئت مدیره، صورت مغایرات بانکی، و ...، انبارگردانی از موجودی‌های شرکت و درنهایت اخذ صورت‌های مالی شرکت (ترازنامه، صورت سود و زیان، صورت سود و زیان جامع و صورت جریان وجوه نقد - به همراه یادداشت‌های توضیحی) می‌نمایند. به این موارد ذکر شده، انواع کاربرگ‌های حسابرسی را نیز اضافه کنید و در نهایت یک پرونده از کل موارد مذکور در اختیار حسابرس جهت قضاوت حرفه‌ای و ارائه گزارش حسابرسی قرار خواهد داشت و در نهایت حسابرس نظر خود را راجع به کلیت صورت‌های مالی ارائه می‌کند.

در مورد موضوع شما لازم به ذکر است چنانچه کار خود را به یک حسابرس واگذار کرده باشید، کم و بیش و با توجه به روند کلی بیان شده نیاز حداقلی به اسناد و مدارک فوق‌الذکر (اسناد و مدارک مربوط به حساب‌های موجودی‌ نقد، جاری شرکا [واریز و برداشت وجه شرکا]، صورت ریز درآمد‌ها و هزینه، خرید و فروش‌ها، حساب‌های دریافتنی و پرداختنی و ...) و نهایتاً یک موجودی برداری (انبارگردانی) را دارند. ولیکن پرینت از کلیه خرید و فروش‌ها، هزینه‌ها و درآمدها و اموال و ... برای شخص من که حسابرس هستم و با توجه به کار درخواستی جنابعالی قابل قبول نیست. چرا که بنده حقیر می‌توانم کلیه اطلاعات خود را از نرم‌افزار شما استخراج کنم و تجزیه و تحلیل و محاسبات سود و زیان را با استفاده کمتر از کاغذ انجام دهم.

احتمالاً شخصی که جنابعالی کار خود را به ایشان سپردید قصد دارد که در محل کار خود و یا در منزل به حساب و کتاب شما رسیدگی نماید و بنابراین نیاز اساسی به پرینت کلیه حساب‌های شما خواهد داشت و چاره ای جز این ندارد، مگر اینکه حسابرسی خود را با در اختیار داشتن نرم‌افزار جنابعالی و در محل کارتان انجام دهد و یا بجای اخذ پرینت، از تمام اطلاعات در قالب فایل اکسل خروجی بگیرد و در مکانی غیر از محل شرکت مورد رسیدگی قرار دهد. به طور کلی بررسی از روی اسناد و مدارک کاغذی از برخی نظرات برای حسابرسان راحت‌تر و مناسب تر می‌باشد.

با احترام...
" برای حمايـت از ما، لطفاً بر روی بنرهای تبليغاتی سايت كليك نمائيد "

" اگر کسی خوبیهای تو را فراموش کرد، تو خوب بودن را فراموش نکن... "
" ای کاش یاد بگیریم، برای خالی کردن خودمان؛ کسی را لبریز نکنیم... "
" تنها « زمان » است كه دوست داشتن را ثابت می كند، نه « زبان »... "
پاسخ
سپاس شده توسط: ATEFE ، رحیمی پور ، حسین ، Ariastore
با سلام و سپاس فراوان
بله دقیقا همینجوری هست که شما میفرمایید ایشون میخواد در محل خودش کار روانجام بده و در ضمن قبلا با این نرم افزار کار نکردند.
حال میخواستم راهنمایی بگیرم چگونه خودم شروع به تسهیل کار کنم و با جمع کدام سرفصل ها میتونم میزان سود و زیان این دوره رو بفهمم.
و در ضمن برای کمک گرفتن از فروم به طور مشاوره و عملی شخصی رو میتونید بهم معرفی کنید تا هر چه زودتر این کار را انجام بدهم .
پاسخ
سپاس شده توسط:
سلام و عرض ادب مجدد خدمت شما

جسارتاً لازم به ذکر است که برای محاسبه دقیق مواردی که روند آن بیان گردید، نیاز به یک حسابدار یا حسابرس حرفه‌ای دارید. چنانچه نیازمند مشاوره مالی و استفاده از خدمات تخصصی هستید، یا تمایل به معرفی شخصی از طرف اینجانب دارید، می‌توانید از طریق پیام خصوصی با بنده در ارتباط باشید.

با احترام...
" برای حمايـت از ما، لطفاً بر روی بنرهای تبليغاتی سايت كليك نمائيد "

" اگر کسی خوبیهای تو را فراموش کرد، تو خوب بودن را فراموش نکن... "
" ای کاش یاد بگیریم، برای خالی کردن خودمان؛ کسی را لبریز نکنیم... "
" تنها « زمان » است كه دوست داشتن را ثابت می كند، نه « زبان »... "
پاسخ
سپاس شده توسط:

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

"تبلیغات متنی"
"درباره‌ی ما"
"امکانات وبسايت"
تالانت - آموزش حسابداری تبلیغ متنی شما در اینجا کتاب حسابداری تسعیر ارز
وبسایت فروم‌لرن در واپسین روزهای اسفند ۱۳۹۱ فعالیت خود را آغاز کرده و کلیه خدمات ارائه شده در این انجمن کاملاً رایگان می‌باشد. هدف ما کمک به پیشرفت حرفه حسابداری بوده و امیدواریم که بتوانیم با یاری خداوند متعال، همکاری اعضاء عزیز و سرمایه‌های گرانقدرمان؛ گام مؤثری جهت نیل به هدف خود برداریم.

©۱۴۰۰: تمامی حقوق برای تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم‌لرن محفوظ می‌باشد.

تــرجمـه شده توسط: Www.My-BB.Ir و iora.ir
قدرت گرفته از: MyBB, © ۲۰۰۲-۱۴۰۰ MyBB Group.
طراحی توسط: My-BB.Ir & Masoud_MI

زمان کنونی: ۱۱ مرداد ۱۴۰۰، ۰۳:۲۰ ق.ظ