Redirect اطلاعات بيشترads تبليغات
تبليغات

تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم لرن

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشكل: حسابرسی بیمه سال 1394
با سلام خدمت همه دوستان و اساتید گرامی

دیروز سی حاوی اطلاعات حسابرسی بیمه سال 1394 ما توسط موسسه حسابرسی بیمه برامون ارسال شد که نسبت به سال قبل ( یعنی حسابرسی سال 1392 -1393 ) تغییرات زیادی داشته ( از نظر سرفصل های مشمول بیمه )
سوالی که از خدمت دوستان دارم اینه که
1 - آیا دستورالعمل حسابرسی بیمه تغییر کرده؟
2 - و اینکه در حسابرسی سال 1392-1393 ما مواردی مثل انجام خدمات آزمایشگاهی توسط طرف حسابهای ما ( مثل شرکت های نفتی) - جاپ کاتالوگ - کارت ویزیت و همچنین کمک های بلاعوض به موسسه های خیریه و ... مشمول بیمه نبوده ولی در حسابرسی سال 94 تمام این مبالغ مشمول تشخیص داده شده ؟

از همه دوستان عزیز که زحمت پاسخگویی به سوالات پیش پا افتاده ما تازه کاره ها رو میکشن تشکر میکنم

اجرت تون با آقا امام زمان ( عج )
پاسخ
سپاس شده توسط: zamani
سلام . دستورالعمل حسابرسي بيمه فكر كنم سال 94 تغيير كرده كه توي لينك زير هست . براي سوال دوم هم بگم ميتونين توي همون فايل ببينين كه مواردي كه گفتين مشمول كسر بيمه بوده يا نه ? با تشكر

آموزش: دستورالعمل کاربردی حسابرسی بیمه تأمین اجتماعی
پاسخ
سپاس شده توسط: Masoud_MI ، معین ، zamani
(۲۰ تير ۱۳۹۶، ۰۲:۲۳ ب.ظ)حسین نوشته: سلام . دستورالعمل حسابرسی بیمه فكر كنم سال 94 تغیير كرده كه توی لینك زیر هست . برای سوال دوم هم بگم میتونین توی همون فایل ببینین كه مواردی كه گفتین مشمول كسر بیمه بوده یا نه ? با تشكر

آموزش: دستورالعمل کاربردی حسابرسی بیمه تأمین اجتماعی

با سلام و تشکر از حسین آقای عزیز
ممنونم از شما
در قسمت فعالیت های فنی و مهندسی ردیف 10 مربوط به آزمایشات مقاومت و ... آمده چنانچه با صورت حساب رسمی باشد غیر مشمول و بدون صورت حساب 3 - 5   ( باید خدمت تون عرض کنم که این آزمایشها به صورت رندمی و براساس ضوابط کنترل کیفیتی توسط مشتری ما انجام میشه بعنوان مثال چندتا از قطعات ارسالی ما بصورت نمونه انتخاب میشه و توسط مشتری جهت ازمایش به آزمایشگاه خودشون ارسال میشه و فقط مبلغی تحت عنوان هزینه ازمایش بحساب ما ثبت میشه) بازهم باید خدمت تون عرض کنم که این نوع هزینه ها در حسابرسی سال 92 - 93 ما هم بود ولی حسابرس محترم هیچکدامشون را مشمول نکرده بود آیا ممکنه که حسابرس محترم سلیقه ای عمل کرده باشه و یا اشتباه کرده باشه؟
در رابطه با کمک بلاعوض و خیرات هم مورد ندیدیم

ببخشید که توضیحات طولانی شد
پاسخ
سلام جناب آقای معین عزیز

ضمن تشکر از پاسخ جناب آقای حسین گرامی، لازم به ذکر است که چاپ بروشور و کاتالوگ تبلیغاتی غیرمشمول، و کمک بلاعوض و خیرات نیز مشمول بیمه نمی‌باشد. درخصوص آزمایشات نیز لازم به ذکر است از آنجا که صورتحساب رسمی صادر نگردیده است، قرارداد دستمزد و مصالح (۳-۵) در نظر گرفته شده است.

جهت رفع ابهام خود می‌توانید از حسابرس بیمه بخواهید که برای شما توضیح دهد مبنای شمولیت بیمه برای کاتالوگ و کمک بلاعوض و ... چیست؟

با احترام...
" برای حمايـت از ما، لطفاً بر روی بنرهای تبليغاتی سايت كليك نمائيد "

" اگر کسی خوبیهای تو را فراموش کرد، تو خوب بودن را فراموش نکن... "
" ای کاش یاد بگیریم، برای خالی کردن خودمان؛ کسی را لبریز نکنیم... "
" تنها « زمان » است كه دوست داشتن را ثابت می كند، نه « زبان »... "
پاسخ
سپاس شده توسط: معین ، حسین ، zamani
با سلام 
و تشکر فراوان از شما آقای معدلی عزیز
فقط در این مورد سوالی دارم که اگر ممکنه به اون جواب بدید
در سال 1394 ما دستگاهی ( ماشین الات تولید ) خریدیم که دستگاه مورد نظر در 18 اسفند 94 به ما تحویل شد ولی نصب نشد . ما در سال 1394 مبلغ دستگاه مورد نظر را در حساب دارایی ثابت مون شناسایی کردیم و برای ضمائم سند هم قرارداد خرید دستگاه رو ضمیمه کردیم . در یکی از بندها قرارداد ذکر شده که هزینه ایاب و ذهاب - غذا - اسکان و... گروه نصب بعهده خریدار می باشد و در بندی دیگه ذکر شده که در دوران گارانتی و خدمات پس از فروش خریدار موظف است هزینه ایاب و ذهاب،غذا و اسکان گروه اعزامی را نقدا پرداخت کنه حالا با توجه به اینکه در سال 1394 ( چون پایان سال بوده ) و دستگاه نصب نشده و ما از دوران گارانتی و خدمات پس از فروش هم استفاده نکردیم حسابرس محترم بیمه با استناد به این دو بند قرارداد و همچنین با اشاره به اینکه هزینه نصب قابل تفکیک نیست کل مبلغ خرید دستگاه را که بالغ بر 200 میلیون تومان میشه را در ستون 3-5 قرارداده میخواستم بدونم با توجه به توضیحات بنده این کار درسته هستش ؟

ببخشید توضیحاتم طولانی شد 
قصد داشتم حق مطلب را کامل ادا کرده باشم
سپاسگذار لطف شما هستم
یا علی
پاسخ
ضمن عرض سلام مجدد خدمت شما

چنانچه بهای ماشین‌آلات و همچنین سایر هزینه‌های به بهره برداری رساندن دارائی به تفکیک در قرارداد و یا فاکتور خرید مشخص گردیده باشد، حسابرس بیمه نمی‌تواند چنین کاری را انجام دهد؛ در غیر اینصورت کار ایشان صحیح است.

با احترام...

پاسخ
سپاس شده توسط: حسین ، معین ، zamani
با سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیز 
من در سال 1394 پس از حسابرسی بیمه بابت پرداختی های انجام شده بابت حق الوکاله به وکیل شرکت مشمول پرداخت بیمه شده ام . حال انکه نامبرده وکیل پایه یک دادگستری هستند و من از سایت کانون وکلا توانستم تاییدیه مجوز نامبرده را بگیرم . حالا میخواستم بدونم از کجا می تونم بفهمم بیمه ایشان از طریق کانون وکلا رد شده؟
و اینکه ایشان از طریق یک شرکت خصوصی سابقه پرداخت حق بیمه دارن من می تونم از این سند برای غیر مشمول کردن پرداخت حق الوکاله استفاده کنم ؟
ممنون از راهنمایی دوستان
پاسخ
با سلام 
 در این قسمت که در دستورالغعمل حسابرسی بیمه نوشته: صفحه22
نصب و راه اندازی تجهیزات اجرای عملیات و نگهداری آن:

اجاره پهنای باند         بر عهده  پیمانکار  باشد       3-5
                             بر عهده  کار فرما باشد         غیر مشمول

و هنم اینکه ما شرکتمون ADSLمیفروشیم  پهنای باند از یه شرکت میخریم و به صورت خورد به افراد میفروشیم این چیزی که نوشته مشمول ما هم میشه
برمقصد خود تمرکز کنید،نه بر موانعی که سر راهتان قرار دارند.
حرکت،تلاش و استقامت کنید .تا به مقصد مطلوب خود برسید.
پاسخ
(۱۲ آذر ۱۳۹۶، ۰۱:۳۰ ب.ظ)رحیمی پور نوشته: نصب و راه اندازی تجهیزات اجرای عملیات و نگهداری آن:

اجاره پهنای باند         بر عهده  پیمانکار  باشد        3-5
                             بر عهده  کار فرما باشد         غیر مشمول

و هنم اینکه ما شرکتمون ADSLمیفروشیم  پهنای باند از یه شرکت میخریم و به صورت خورد به افراد میفروشیم این چیزی که نوشته مشمول ما هم میشه

سلام سرکار خانم رحیمی‌پور گرامی

لازم به ذکر است که شما به نوعی پیمانکار محسوب شده و مشمول بیمه اجاره پهنای باند (۳-۵) می‌شوید.

با احترام...

پاسخ
سپاس شده توسط: حسین
(۱۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۲:۴۳ ب.ظ)Masoud_MI نوشته:
لازم به ذکر است که شما به نوعی پیمانکار محسوب شده و مشمول بیمه اجاره پهنای باند (۳-۵) می‌شوید.

با سلام و تشکر 

میشه یه توضیح بدین که ما چطور پیمانکار محسوب میشیم .ما از یک شرکت در همدان میخریم و بعد دیگه مالکیت ان در دست خود ماستو اون شرکت همدانی هم ار تهران از مرکز اصلی میخره  و به ما میفروشه
 و بعد اینکه از سال 89 تا حالا  اینشرکت  مورد رسیدگی بیمه قرار نگرفته  و همچنین از سال 93 اذر ماه کارکندان اینجا بیمه شدن دفاتر هم هر سال توسط دارایی رد و مالیات علی ارس شده  به این ترتیب الان که بیمه میخواد دفاتر ما رو از سال 89 رسیدگی گنه چی در انتظارمونه
برمقصد خود تمرکز کنید،نه بر موانعی که سر راهتان قرار دارند.
حرکت،تلاش و استقامت کنید .تا به مقصد مطلوب خود برسید.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

"تبلیغات متنی"
"درباره‌ی ما"
"امکانات وبسايت"
تالانت - آموزش حسابداری تبلیغ متنی شما در اینجا کتاب حسابداری تسعیر ارز
وبسایت فروم‌لرن در واپسین روزهای اسفند ۱۳۹۱ فعالیت خود را آغاز کرده و کلیه خدمات ارائه شده در این انجمن کاملاً رایگان می‌باشد. هدف ما کمک به پیشرفت حرفه حسابداری بوده و امیدواریم که بتوانیم با یاری خداوند متعال، همکاری اعضاء عزیز و سرمایه‌های گرانقدرمان؛ گام مؤثری جهت نیل به هدف خود برداریم.

©۱۴۰۰: تمامی حقوق برای تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم‌لرن محفوظ می‌باشد.

تــرجمـه شده توسط: Www.My-BB.Ir و iora.ir
قدرت گرفته از: MyBB, © ۲۰۰۲-۱۴۰۰ MyBB Group.
طراحی توسط: My-BB.Ir & Masoud_MI

زمان کنونی: ۰۵ مرداد ۱۴۰۰، ۰۷:۰۶ ب.ظ