Redirect اطلاعات بيشترads تبليغات
تبليغات

تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم لرن

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرسش: ثبت برگشت از خرید/ فروش و تخفیفات در اظهارنامه
باسلام به دوستان گرامی
در سال 95 من یک مورد برگشت از خرید و تخفیفات دارم که در ورود اطلاعات اظهارنامه قبلا این موارد جهت ثبت لحاظ شده بود ، اما الان در این نسخه از اظهارنامه جایی برای ثبت وجود ندارد Dodgy لطفا دوستان راهنمایی کنند چطور این کاهش خرید رو در اظهارنامه نشون بدهم ؟؟؟؟ البته برگشت از فروش و تخفیفات هم جایی در جداول برای اعمال ندارند لطفا این مورد رو هم راهنمایی بفرمائید . جدول 18 و19و 20 و 21
با سپاس
پاسخ
سپاس شده توسط:
اصلاح میکنم برگشت از فروش و تخفیفات در جدول شماره 18 وجود دارد Smile
پاسخ
سپاس شده توسط: Masoud_MI
سلام دوست گرامی

لازم به ذکر است جدول بهای تمام شده که حاوی اطلاعات خرید می‌باشد نسبت به قبل تغییر نداشته است، درصورتی‌که در جدول اطلاعات فروش، برگشت از فروش و تخفیفات قرار دارد ولیکن جای آن دستخوش تغییر گردیده است که قبلاً در یک ردیف قرار داشت (تصویر اول) و اکنون یک ستون را به خود اختصاص داده است (تصویر دوم).

[عکس: jadva_forush_94.jpg]
تصویر اول

[عکس: jadva_forush_95.jpg]
تصویر دوم

با احترام...
" برای حمايـت از ما، لطفاً بر روی بنرهای تبليغاتی سايت كليك نمائيد "

" اگر کسی خوبیهای تو را فراموش کرد، تو خوب بودن را فراموش نکن... "
" ای کاش یاد بگیریم، برای خالی کردن خودمان؛ کسی را لبریز نکنیم... "
" تنها « زمان » است كه دوست داشتن را ثابت می كند، نه « زبان »... "
پاسخ
سپاس شده توسط: حسین ، معین ، رحیمی پور
ممنون از شما جناب معدلی ، من بعد از مدتها امسال یک مورد برگشت از خرید دارم ، اون رو نمیدونم چطور در ترازنامه نمایش بدهم . چون طی چند سال گذشته این حساب کاربردی برام نداشته دقت در محل اعمال در ترازنامه آن نداشتم . علی الحال من چطور باید کاهش در خریدم رو اعمال کنم ، آیا مستقیم از خرید کم کنم و در ترازنامه عدد صحیح وارد شود بعد در دفاتر با حساب برگشت از خرید کاهش رو اعلام کنم روش مناسبیه؟؟؟؟
پاسخ
سپاس شده توسط: معین
خواهش می‌کنم دوست گرامی

معمولاً در اظهارنامه، در جدول مربوط به بهای تمام شده کالای فروش رفته، خرید را بصورت خالص ثبت می‌کنند. شما هم می‌توانید همین کار را انجام دهید و مشکلی از این بابت وجود نخواهد داشت.

با احترام...
" برای حمايـت از ما، لطفاً بر روی بنرهای تبليغاتی سايت كليك نمائيد "

" اگر کسی خوبیهای تو را فراموش کرد، تو خوب بودن را فراموش نکن... "
" ای کاش یاد بگیریم، برای خالی کردن خودمان؛ کسی را لبریز نکنیم... "
" تنها « زمان » است كه دوست داشتن را ثابت می كند، نه « زبان »... "
پاسخ
سپاس شده توسط: pronetin ، معین ، رحیمی پور ، barkat ، حسین
سلام
یک سوال: ثبت تخفیفات الزامی است؟ چون مثلا در شرکت ما که کارش فروش نرم افزار است، موقع فروش به یک مشتری 10 میلیون تخفیف میدهد و به یکی اصلا تخفیف نمی دهد.
در گزاش 169 هم جمع فروش را بدون تخفیف می زنیم.
در اظهارنامه باید تخفیفات قید شود؟ اگر نشود چه می شود؟
حسابداری یک فن و مهارت است. با اشتراک اطلاعات به یکدیگر کمک کنیم.
شرکت وزین فناوری ایمن (وفا)
پاسخ
سپاس شده توسط:
(۲۱ تير ۱۳۹۶، ۰۴:۵۳ ب.ظ)pronetin نوشته: سلام
یک سوال: ثبت تخفیفات الزامی است؟ چون مثلا در شرکت ما که کارش فروش نرم افزار است، موقع فروش به یک مشتری 10 میلیون تخفیف میدهد و به یکی اصلا تخفیف نمی دهد.
در گزاش 169 هم جمع فروش را بدون تخفیف می زنیم.
در اظهارنامه باید تخفیفات قید شود؟ اگر نشود چه می شود؟

سلام دوست گرامی
اگر تخفیفات قبل از محاسبه ارزش افزوده خرید یا فروش باشه نیازی به ثبت نیست و مبلغ خالص قید می شود ، اما اگر فاکتوری ارسال شد و یا کالایی خریداری شد و بعد برگشت از خرید یا فروش ایجاد شد باید ثبت برگشت از خرید یا فروش اعمال شود.
پاسخ
سپاس شده توسط: pronetin ، Masoud_MI ، رحیمی پور ، حسین ، معین

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

"تبلیغات متنی"
"درباره‌ی ما"
"امکانات وبسايت"
تالانت - آموزش حسابداری تبلیغ متنی شما در اینجا کتاب حسابداری تسعیر ارز
وبسایت فروم‌لرن در واپسین روزهای اسفند ۱۳۹۱ فعالیت خود را آغاز کرده و کلیه خدمات ارائه شده در این انجمن کاملاً رایگان می‌باشد. هدف ما کمک به پیشرفت حرفه حسابداری بوده و امیدواریم که بتوانیم با یاری خداوند متعال، همکاری اعضاء عزیز و سرمایه‌های گرانقدرمان؛ گام مؤثری جهت نیل به هدف خود برداریم.

©۱۴۰۰: تمامی حقوق برای تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم‌لرن محفوظ می‌باشد.

تــرجمـه شده توسط: Www.My-BB.Ir و iora.ir
قدرت گرفته از: MyBB, © ۲۰۰۲-۱۴۰۰ MyBB Group.
طراحی توسط: My-BB.Ir & Masoud_MI

زمان کنونی: ۰۵ مرداد ۱۴۰۰، ۰۶:۳۸ ب.ظ