Redirect اطلاعات بيشترads تبليغات
تبليغات

تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم لرن

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشكل: ثبت پیش دریافت های جا مانده
سلام
یک قرارداد در سال 93 و سه قرارداد در سال 94 وجود داشته است. در مجموع حدود 40 میلیون تومان بابت این چهار قرارداد توسط دو کارفرما پیش پرداخت به شرکت ما انجام شده است.
در سال 93 و 94 موقع ثبت فاکتورهای مرتبط با هر صورت وضعیت، خود صورت وضعیت ها را ثبت نشده است و بالتبع تمامی پیش دریافت ها باقی مانده است و در اظهارنامه های سال 93 و 94 کاملا منعکس شده است.

سوال من این است که من الان در سال 95 این پیش دریافت ها را مستهلک کنم یا کاری باهاشان نداشته باشم؟ اگر مستهلک کنم، تهدیدی متوجه دفاتر 95 خواهد شد؟
حسابداری یک فن و مهارت است. با اشتراک اطلاعات به یکدیگر کمک کنیم.
شرکت وزین فناوری ایمن (وفا)
پاسخ
سپاس شده توسط:
هرحسابی برده شده تعدیل گردد یا با جاری شرکا تعدیل کنید چون اصلاح نگردد پایان پروژه مانده خواهد داشت
پاسخ
سپاس شده توسط:
(۲۳ تير ۱۳۹۶، ۱۰:۲۰ ق.ظ)pronetin نوشته: سوال من این است که من الان در سال 95 این پیش دریافت ها را مستهلک کنم یا کاری باهاشان نداشته باشم؟ اگر مستهلک کنم، تهدیدی متوجه دفاتر 95 خواهد شد؟

سلام دوست عزیز

لطفاً بفرمائید که کارفرمایان شما در پرداخت صورت وضعیت‌های مربوط به آن قراردادها، مبالغ پیش‌پرداخت را مستهلک و مابه‌التفاوت هرکدام را به شما پرداخت نمودند یا کل مبلغ صورت وضعیت‌ها به شرکت پرداخت شده است؟

با احترام...
" برای حمايـت از ما، لطفاً بر روی بنرهای تبليغاتی سايت كليك نمائيد "

" اگر کسی خوبیهای تو را فراموش کرد، تو خوب بودن را فراموش نکن... "
" ای کاش یاد بگیریم، برای خالی کردن خودمان؛ کسی را لبریز نکنیم... "
" تنها « زمان » است كه دوست داشتن را ثابت می كند، نه « زبان »... "
پاسخ
سپاس شده توسط: رحیمی پور ، pronetin
با سلام و احترام
در زمان تایید درصد پیشرفت کار (مثلا 40 درصد)، یک صورت جلسه تنظیم شده است. سپس ما یک فاکتور معادل این 40 درصد به کارفرما ارائه کرده ایم. صورت وضعیتی که طرفین آن را مهر و امضا کرده باشند وجود ندارد.
مبلغ کامل فاکتور ارائه شده، در حساب های دریافتنی تجاری منظور شده است (دفاتر 94 شرکت ما هنوز نگارش نشده است. حسابدار قبلی تنها یک اکسل داشته است).
کارفرما مبلغی که پرداخت کرده است، پس از مستهلک کردن پیش پرداخت بوده است و در  169 زمستان 94 نیز دقیقا جمع مبلغ پرداخت شده و بخش مستهلک شده از پیش پرداخت را به عنوان فروش ما گزارش کرده است.
پاسخ
سپاس شده توسط:
ضمن عرض سلام مجدد خدمت شما

ثبت پیش‌دریافت بابت قرارداد به شرح ذیل می‌باشد:

بانک                                            ***
           پیش‌دریافت پیمان x                 ***

زمانی که کارفرما صورت وضعیت را تأیید نمود خواهیم داشت:

ح. دریافتنی - کارفرما                    ***
           مبالغ قابل بازیافت پیمان‌ها        ***

زمان پرداخت صورت وضعیت نیز داریم:

بانک                                           ***
پیش دریافت پیمان x                    ***
سپرده بیمه                                ***
سپرده حسن انجام کار                 ***
           ح. دریافتنی - کارفرما               ***

با عنایت به ثبت‌های فوق و همچنین توجه به این موضوع که در زمان پرداخت مبلغ صورت وضعیت‌ها، حساب پیش‌دریافت ثبت نگردیده است، بنابراین احتمالاً علاوه بر اینکه حساب پیش‌دریافت شما دارای مانده بستانکار می‌باشد، مانده حساب دریافتنی شرکت از کارفرما نیز به همان مبلغ دارای مانده بدهکار است؛ چرا که جنابعالی کل مبلغ صورت وضعیت را به حساب دریافتنی از کارفرما ثبت نموده اید ولیکن ایشان در زمان پرداخت صورت وضعیت‌ها، پیش‌پرداخت به شما را مستهلک (کسر) و مابه‌التفاوت آن را پرداخت نموده است.

این امر موجب می‌شود با توجه به سایر کسورات و وجه دریافت شده از کارفرما، در نرم‌افزار خود (با توجه به اینکه فرمودید دفاتر تحریر نشده است) مبلغ حساب دریافتنی از کارفرما را به مبلغ کمتری (به میزان پیش‌دریافت پیمان) بستانکار کرده باشید. بنابراین می‌توانید جهت اصلاح این اشتباهات، حساب پیش‌دریافت پیمان را بدهکار و حساب دریافتنی کارفرما را بستانکار نمائید.

با احترام...

پاسخ
سپاس شده توسط: م صمیمی ، barkat ، pronetin ، حسین
(۲۳ تير ۱۳۹۶، ۱۰:۲۰ ق.ظ)pronetin نوشته: سوال من این است که من الان در سال 95 این پیش دریافت ها را مستهلک کنم یا کاری باهاشان نداشته باشم؟ اگر مستهلک کنم، تهدیدی متوجه دفاتر 95 خواهد شد؟

ضمن تشکر از راهنمایی کامل حضرتعالی و تایید فرمایش شما مبنی بر ثبت پیش دریافت ها از طریق بدهکار کردن ح پیش دریافت و بستانکار کردن ح د کارفرما،

سوال من بیشتر متوجه این امر بود که این کار را در سال 95 انجام دهم یا خیر؟ با توجه به تجربیات، تهدیدی متوجه دفاتر 95 ناشی از این امر خواهد بود؟
نکته این که نمی توان ثبت فوق را در دفاتر 94 نوشت زیرا موجب عدم تطابق ردیف پیش دریافت در اظهارنامه خواهد شد (حدودا 40 میلیون تومان که به سادگی قابل پوشش نیست!)
پاسخ
سپاس شده توسط:
ضمن عرض سلام مجدد خدمت جنابعالی

ثبت اصلاحی مذکور هیچ خللی در دفاتر ۹۵ شما ایجاد نخواهد نمود.

با احترام...

پاسخ
سپاس شده توسط: pronetin
اگر ثبت نزنم چطور؟ تهدیدی متوجه دفاتر ۹۵ خواهد بود؟ چون حساب های 95 را جمع کردم و ترجیح این است که سال ۹۶ ثبت اصلاحی را بزنم.
پاسخ
سپاس شده توسط:
در این صورت نیز مشکلی برای دفاتر پیش نخواهد آمد، ولیکن مانده این حساب‌ها موجب تورم حساب‌های دریافتنی و پیش‌دریافت‌های شما خواهد بود که واقعی نمی‌باشد.

با احترام...

پاسخ
سپاس شده توسط: pronetin ، حسین

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

"تبلیغات متنی"
"درباره‌ی ما"
"امکانات وبسايت"
تالانت - آموزش حسابداری تبلیغ متنی شما در اینجا کتاب حسابداری تسعیر ارز
وبسایت فروم‌لرن در واپسین روزهای اسفند ۱۳۹۱ فعالیت خود را آغاز کرده و کلیه خدمات ارائه شده در این انجمن کاملاً رایگان می‌باشد. هدف ما کمک به پیشرفت حرفه حسابداری بوده و امیدواریم که بتوانیم با یاری خداوند متعال، همکاری اعضاء عزیز و سرمایه‌های گرانقدرمان؛ گام مؤثری جهت نیل به هدف خود برداریم.

©۱۴۰۰: تمامی حقوق برای تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم‌لرن محفوظ می‌باشد.

تــرجمـه شده توسط: Www.My-BB.Ir و iora.ir
قدرت گرفته از: MyBB, © ۲۰۰۲-۱۴۰۰ MyBB Group.
طراحی توسط: My-BB.Ir & Masoud_MI

زمان کنونی: ۰۵ مرداد ۱۴۰۰، ۰۷:۲۹ ب.ظ