Redirect اطلاعات بيشترads تبليغات
تبليغات


تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم لرن

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرسش: بیمه و مالیات افراد دو شغله
#1
ضمن تشکر از مدیر محترم سایت و اصلاح پاسخ بنده،
اگر فرد بازنشسته نباشد ولی در دو جا کار می کند. در یک جا سی روز کامل بیمه رد می کند. آیا جای دوم باید بیمه رد کند؟
در صورت بله بودن پاسخ، جمع تعداد روزهای کارکرد بیش از 30 روز می شود. اشکالی ندارد؟
در صورت خیر بودن پاسخ، جای دوم که بیمه رد نمی کند، طبق تبصره 1 ماده 86، ده درصد مقطوع مالیات کسر می شود؟
حسابداری یک فن و مهارت است. با اشتراک اطلاعات به یکدیگر کمک کنیم.
شرکت وزین فناوری ایمن (وفا)
پاسخ
سپاس شده توسط:
#2
سلام دوست عزیز

خواهش می‌کنم، انجام وظیفه بود.


(۱۳ شهریور ۱۳۹۶، ۱۱:۰۹ ق.ظ)pronetin نوشته: اگر فرد بازنشسته نباشد ولی در دو جا کار می کند. در یک جا سی روز کامل بیمه رد می کند. آیا جای دوم باید بیمه رد کند؟

شخصی كه در یك شركت بیمه باشد، درصورت اشتغال به كار دوم می‌تواند مطابق میل خود در شركت دوم درخواست عدم پرداخت حق‌بیمه نماید؛ بنابراین هیچ اجبار قانونی به کسر حق‌بیمه در محل کار دوم وجود ندارد.


(۱۳ شهریور ۱۳۹۶، ۱۱:۰۹ ق.ظ)pronetin نوشته: در صورت بله بودن پاسخ، جمع تعداد روزهای کارکرد بیش از 30 روز می شود. اشکالی ندارد؟

چنانچه ایشان قصد داشته باشد حق‌بیمه‌ای که پرداخت می‌کند بیشتر باشد، می‌بایست در محل کار دوم نیز درخواست کسر حق‌بیمه داشته باشد و اینگونه نیست که روزهای کارکرد بیش از ۳۰ روز شود، بلکه با رعایت سقف حداکثر حق‌بیمه می‌توان نسبت به پرداخت حق‌بیمه اقدام نمود و تنها موجب افزایش حق‌بیمه (و نه سابقه) و در نهایت تأثیر آن بر روی میزان حقوق و مزایای بازنشستگی می‌گردد.


(۱۳ شهریور ۱۳۹۶، ۱۱:۰۹ ق.ظ)pronetin نوشته: در صورت خیر بودن پاسخ، جای دوم که بیمه رد نمی کند، طبق تبصره 1 ماده 86، ده درصد مقطوع مالیات کسر می شود؟

معافیت مالیاتی تنها شامل یک شغل می‌گردد و اگر شخصی در چند شرکت مشغول بکار باشد، فقط می‌تواند از یک معافیت مالیاتی استفاده نماید. بنابراین در محل کار دوم به بعد مشمول کسر مالیات حقوق موضوع ماده ۸۴ بدون معافیت می‌شود، البته چنانچه مجموع حقوق دریافتی وی در این شرکت‌ها بیشتر از ۵ برابر حداقل حقوق اداره کار شود، مابقی آن مشمول کسر مالیات ۲۰٪ می‌شود که برگ تشخیص آن در پایان سال توسط دارایی صادر خواهد شد، مگر اینکه با اطلاع شخص از حقوق وی در محل‌های کار بعدی مالیات صحیح کسر گردد.


با احترام...
" برای حمايـت از ما، لطفاً بر روی بنرهای تبليغاتی سايت كليك نمائيد "

" اگر کسی خوبیهای تو را فراموش کرد، تو خوب بودن را فراموش نکن... "
" ای کاش یاد بگیریم، برای خالی کردن خودمان؛ کسی را لبریز نکنیم... "
" تنها « زمان » است كه دوست داشتن را ثابت می كند، نه « زبان »... "
پاسخ
سپاس شده توسط: حسین ، ATEFE ، parisa68 ، pronetin ، barkat
#3
(۱۳ شهریور ۱۳۹۶، ۱۱:۳۵ ق.ظ)Masoud_MI نوشته:
معافیت مالیاتی تنها شامل یک شغل می‌گردد و اگر شخصی در چند شرکت مشغول بکار باشد، فقط می‌تواند از یک معافیت مالیاتی استفاده نماید. بنابراین در محل کار دوم به بعد مشمول کسر مالیات حقوق موضوع ماده ۸۴ بدون معافیت می‌شود، البته چنانچه مجموع حقوق دریافتی وی در این شرکت‌ها بیشتر از ۵ برابر حداقل حقوق اداره کار شود، مابقی آن مشمول کسر مالیات ۲۰٪ می‌شود که برگ تشخیص آن در پایان سال توسط دارایی صادر خواهد شد، مگر اینکه با اطلاع شخص از حقوق وی در محل‌های کار بعدی مالیات صحیح کسر گردد.

با سلام خدمت شما
اگر شخصی در سه شرکت کار کند و جمع دریافتی ماهانه مشمول مالیات نشود تکلیف چیست؟
پاسخ
سپاس شده توسط:
#4
(۱۴ شهریور ۱۳۹۶، ۰۸:۴۱ ب.ظ)parisa68 نوشته: اگر شخصی در سه شرکت کار کند و جمع دریافتی ماهانه مشمول مالیات نشود تکلیف چیست؟

سلام سرکار خانم پریسا گرامی

چنانچه مجموع حقوق و مزایای دریافتی ایشان در هر سه شرکت کمتر از معافیت مالیاتی باشد، ایشان مشمول کسر مالیات حقوق نخواهند بود، درغیر اینصورت همان پاسخ قبلی بنده در خصوص مالیات (که سوال خود را بر مبنای آن مطرح نمودید) صدق می‌کند.

با احترام...
" برای حمايـت از ما، لطفاً بر روی بنرهای تبليغاتی سايت كليك نمائيد "

" اگر کسی خوبیهای تو را فراموش کرد، تو خوب بودن را فراموش نکن... "
" ای کاش یاد بگیریم، برای خالی کردن خودمان؛ کسی را لبریز نکنیم... "
" تنها « زمان » است كه دوست داشتن را ثابت می كند، نه « زبان »... "
پاسخ
سپاس شده توسط: رحیمی پور ، حسین ، parisa68


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

"تبلیغات متنی"
"درباره‌ی ما"
"امکانات وبسايت"
تالانت - آموزش حسابداری تبلیغ متنی شما در اینجا کتاب حسابداری تسعیر ارز
وبسایت فروم‌لرن در واپسین روزهای اسفند ۱۳۹۱ فعالیت خود را آغاز کرده و کلیه خدمات ارائه شده در این انجمن کاملاً رایگان می‌باشد. هدف ما کمک به پیشرفت حرفه حسابداری بوده و امیدواریم که بتوانیم با یاری خداوند متعال، همکاری اعضاء عزیز و سرمایه‌های گرانقدرمان؛ گام مؤثری جهت نیل به هدف خود برداریم.

©۱۴۰۰: تمامی حقوق برای تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم‌لرن محفوظ می‌باشد.

تــرجمـه شده توسط: Www.My-BB.Ir و iora.ir
قدرت گرفته از: MyBB, © ۲۰۰۲-۱۴۰۰ MyBB Group.
طراحی توسط: My-BB.Ir & Masoud_MI

زمان کنونی: ۰۵ مرداد ۱۴۰۰، ۰۷:۲۴ ب.ظ