Redirect اطلاعات بيشترads تبليغات
تبليغات

تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم لرن

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرسش: ثبت اضافه مالیات و عوارض ارزش افزوده
با سلام

میخواستم بدونم زمانی که قبوض مالیات و عوارض ارزش افزوده هر سیکل رو پرداخت میکنیم بهدلیل اینکه نرم افزار اون رو روند میکنه با مبالغ دفاتر ما یه مبلغ جزء تفاوت پیدا میکنه اونو باید به چه شکل ثبت بزنم

با تشکر
برمقصد خود تمرکز کنید،نه بر موانعی که سر راهتان قرار دارند.
حرکت،تلاش و استقامت کنید .تا به مقصد مطلوب خود برسید.
پاسخ
سپاس شده توسط:
سلام سرکار خانم رحیمی پور گرامی

بنده با این سامانه کار نکرده ام، لطفاً در صورت امکان در خصوص اضافه پرداخت بیشتر توضیح دهید یا حتی‌الامکان بعنوان نمونه مبالغ یک دوره خود را بیان کنید تا شما را راهنمایی کنم.

با احترام...
" برای حمايـت از ما، لطفاً بر روی بنرهای تبليغاتی سايت كليك نمائيد "

" اگر کسی خوبیهای تو را فراموش کرد، تو خوب بودن را فراموش نکن... "
" ای کاش یاد بگیریم، برای خالی کردن خودمان؛ کسی را لبریز نکنیم... "
" تنها « زمان » است كه دوست داشتن را ثابت می كند، نه « زبان »... "
پاسخ
سپاس شده توسط:
(۱۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۲:۴۰ ب.ظ)Masoud_MI نوشته:
بنده با این سامانه کار نکرده ام، لطفاً در صورت امکان در خصوص اضافه پرداخت بیشتر توضیح دهید یا حتی‌الامکان بعنوان نمونه مبالغ یک دوره خود را بیان کنید تا شما را راهنمایی کنم.

سلام 

مثلا برای سه ماهه   تابستان مبلغی که ما باید به عنوان مالیات بر ارزش افزوده بپردازیم  طی اظهارنامه و دفاتر816751 ریال و عوارض بر ارزش افزوده 408375 ریال ولی قبوضی که دریافت میکنیم از سایت به این مبالغ است مالیات بر ارزش افزوده 817000 ریال و عوارض 409000 ریال 

من در پایان هر فصل مجموع مالیات و عوارض ارزش افزوده را به حساب پرداختنی اداره دارایی اگر بستانکارباشد میبرم و اگر بدهکار باشد به حساب دریافتنی که این دو حساب از هم مجزا هستن  و به مبلغ اضهار نامه در دفاتر ثبت میشه حالا در نیمه ماه بعد که قبوض پرداخت میشه با یه طلب اندک از اداره دارایی ما رو به رو میشم میخواستم بدونم این اختلاف حساب باید کجا ثبت شود با وجود اندک بودنش
پاسخ
سپاس شده توسط:
ضمن عرض سلام مجدد خدمت شما

آیا این مبالغ همیشه رو به بالا رند می‌شود و در سامانه مالیات بر ارزش افزوده بعنوان بستانکاری شما برای دوره‌های بعد محسوب نمی‌شود؟ درصورتی که پاسخ مثبت است می‌توانید این مبالغ جزء را به حساب "هزینه رند شدن مالیات و عوارض بر ارزش افزوده" منظور نمائید.

با احترام...

پاسخ
سپاس شده توسط: رحیمی پور
من اینو تا حالا به حساب دریافتنی از اداره دارایی میبردم
پاسخ
سپاس شده توسط:
جنابعالی جواب سوال بنده را ندادید، اگر این مبالغ در سامانه مالیات بر ارزش افزوده بعنوان بستانکاری شما برای دوره‌های بعد محسوب شود، بردن به حساب دریافتنی صحیح است. در غیر اینصورت می‌توانید مجموع این حساب‌های دریافتنی تا کنون و از این به بعد را به حساب هزینه فوق الذکر ثبت کنید.

با احترام...

پاسخ
سپاس شده توسط: حسین ، barkat ، رحیمی پور
با سلام 

در خصوص ب این مساله رند کردن من دو تا فاکتور دارم که به مبلغ خالص مبلغی  رو اضافه میکنه که مبلغ پرداختی ما رند بشه البته در فاکتور یه مبلغی میزنه به عنوان بدهکاری پیشین یه مبلغ جزیی ولی بازم اگه مبلغ خالص پرداختی رو با اون جمع کنی مبلغ پرداختی یا کم تره یا بیشتر  در هر صورت این طرف حسابهای ما چون مخابراته با سیستم های خودشون میزنن و نمیدونم این مبلغ رو چطور و از کجا میارن. حالا میخواستم بدونم اگر من این مابه تفاوت ها رو در حساب سایر هزینه ها /هزینه رند کردن بزنم به خاطر اینکه مبلغ هزینه و مالیات و ارزش افزودام مطابق صورت حساب باشه ایراد داره

در سال های قبل من مبلغ پرداختی رو تقسم بر1.09 میکردم میشد هزینه ومالیات و عوارض هم طبق این میزدم البته تفاوتش با صورتحساب یه مبلغ خیلی جزیی میشد  

حالا نمیدونم چیزایی که گفتم درسته یا روش درست چیه اگه امکان داره منو راهنمایی کنین ممنون
پاسخ
سپاس شده توسط:
سلام سرکار خانم رحیمی‌پور گرامی

بنده که متوجه صحبت‌های شما نشدم، ولیکن مالیات و عوارض بر ارزش افزوده را باید مطابق مبلغ درج شده در فاکتور ثبت نمود (نه بر اساس محاسبات خودتان).

با احترام...

پاسخ
سپاس شده توسط: رحیمی پور

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

"تبلیغات متنی"
"درباره‌ی ما"
"امکانات وبسايت"
تالانت - آموزش حسابداری تبلیغ متنی شما در اینجا کتاب حسابداری تسعیر ارز
وبسایت فروم‌لرن در واپسین روزهای اسفند ۱۳۹۱ فعالیت خود را آغاز کرده و کلیه خدمات ارائه شده در این انجمن کاملاً رایگان می‌باشد. هدف ما کمک به پیشرفت حرفه حسابداری بوده و امیدواریم که بتوانیم با یاری خداوند متعال، همکاری اعضاء عزیز و سرمایه‌های گرانقدرمان؛ گام مؤثری جهت نیل به هدف خود برداریم.

©۱۴۰۰: تمامی حقوق برای تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم‌لرن محفوظ می‌باشد.

تــرجمـه شده توسط: Www.My-BB.Ir و iora.ir
قدرت گرفته از: MyBB, © ۲۰۰۲-۱۴۰۰ MyBB Group.
طراحی توسط: My-BB.Ir & Masoud_MI

زمان کنونی: ۰۶ مرداد ۱۴۰۰، ۰۶:۱۳ ق.ظ