Redirect اطلاعات بيشترads تبليغات
تبليغات


تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم لرن

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خبر: در خصوص افزایش حقوق، معافیت مالیاتی و پاداش پایان خدمت کارکنان دولت در سال آینده
#1
افزایش پلکانی حقوق کارکنان دولت در سال ۹۷

نایب رئیس کمیسیون تلفیق (مهدی فرشادان) از افزایش پلکانی حقوق کارکنان دولت در سال ۹۷ خبر داد. به گفته وی، بر اساس مصوبات دولت ملکلف شد حقوق و مزایای مستمر گروه‌های مختلف حقوق بگیر دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده ۲۹ قانون برنامه ششم توسعه و اعضای هیأت علمی و قضات را به گونه‌ای افزایش دهد که متوسط رشد حقوق و مزایای مستمر کارکنانی که در سال ۹۶ کمتر از ۵۰ میلیون ریال است به صورت پلکانی، نزولی به میزان ۱۰ درصد باشد به نحوی میزان رشد ۱۸ درصد خواهد بود.

بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق، حقوق و مزایای مستمر کارکنانی که در سال ۹۶ ماهانه بیش از ۵۰ میلیون ریال است و حقوق و مزایای مستمر مقامات موضوع ماده ۷۱ قانون مدیریت خدمات کشوری و مدیران عامل و اعضای هیئت مدیره، روسای دستگاه‌های اجرایی، موضوع ماده ۵ قانون مدیریت و ماده ۲۹ قانون برنامه ششم توسعه و شهرداران مراکز استان‌ها و دریافتی اعضای شوراهای اسلامی شهر مرکز استان‌ها در سال ۹۶ افزایش نمی‌یابد.

هر گونه افزایش حقوق و مزایا، فوق العاده‌ها و کمک هزینه‌ها و ایجاد کمک هزینه‌های جدید تحت هر عنوان و از هر محل ممنوع و تصرف غیرقانونی در اموال محسوب می‌شود و مرتکبین مشمول مجازات مقرر در ماده ۵۹۸ قانون مجازات اسلامی خواهند بود.

حداکثر افزایش حقوق کارکنان در سال آینده ۱۸ درصد خواهد بود. افزایش حقوق کارمندانی که ماهانه زیر ۵ میلیون تومان دریافت می‌کنند به صورت پلکانی نزولی خواهد بود به نحوی که اشخاصی که حقوق آنها نزدیک به رقم ۵ میلیون در ماه است یک درصد از رشد روبرو می‌شود اما حقوق کسانی که پائین‌تر از این مبلغ است با رشد بیشتری در سال آینده همراه خواهد شد.

کسانی که بالای ۵ میلیون تومان در ماه حقوق می‌گیرند، روسای قوای سه‌گانه، اعضای شورای نگهبان، معاونین رئیس جمهور، وزرا، مقامات، قضات، هیأت علمی، نمایندگان مجلس، سفرا، استانداران، معاونین وزرا، مدیران دستگاه‌های اجرایی، روسای موسسات و دانشگاه‌ها، روسای شرکت‌های دولتی، روسای موسسات انتفاعی وابسته به دولت و بانک‌ها، موسسات اعتباری، شرکت‌ها و بیمه‌های دولتی، روسای موسسات و نهادهای عمومی غیردولتی، بنیادها، روسای موسسات و نهادهای انقلابی، صدا و سیما، ستاد اجرایی، قرارگاه‌های سازندگی، در سال آینده بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق افزایش نخواهد یافت.

بر اساس مصوبه دیگر کمیسیون تلفیق، پاداش پایان خدمت کارکنان پس از ۳۰ سال حداکثر ۲۵۲ میلیون تعیین شد که نحوه محاسبه آن نیز مشخص شد. پاداش پایان خدمات موضوع قانون پرداخت پاداش پرداخت خدمت و بخشی از هزینه‌های ضروری کارکنان دولت و پاداش‌هایی مشابه به مقامات، روسا، مدیران و کارکنان کلیه دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده ۲۹ قانون برنامه از جمله وزارت اطلاعات، نیروهای مسلح و سازمان انرژی اتمی، حداکثر معادل ۷ برابر حداقل حقوق و مزایای موضوع ماده ۷۶ قانون مدیریت خدمات کشوری در ازای هر سال خدمت (تا سقف ۳۰ سال) که از لحاظ بازنشستگی و وظیفه ملاک محاسبه قرار می‌گیرد، خواهد بود. هرگونه پرداخت خارج از ضوابط این بند تحت هر عنوان در حکم تصرف غیرقانونی در اموال عمومی محسوب و مرتکب مشمول مجازات مقرر در ماده ۵۹۸ قانون مجازات اسلامی می‌شود.


میزان افزایش حقوق کارمندان دولت برحسب مبلغ دریافتی کنونی

بنابر جلسه کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی میزان افزایش حقوق و دستمزد کارکنان دولت برای سال آینده بین ۱۰ تا ۱۸ درصد به تناوب و بر اساس میزان دریافتی سال ۱۳۹۶ به تصویب رسید که بازه حقوقی بین ۱.۵ تا ۵ میلیون تومان را در بر می‌گیرد.

بر اساس این مصوبه که پس از بررسی و تصویب در صحن مجلس، مستلزم تأیید شورای نگهبان نیز هست، میزان افزایش حقوق‌ها به قرار زیر است:

میزان دریافتی بین ۱.۵ تا ۲ میلیون تومان، معادل ۱۸ درصد
میزان دریافتی بین ۲ تا ۲.۵ میلیون تومان، معادل ۱۷ درصد
میزان دریافتی بین ۲.۵ تا ۳ میلیون تومان، معادل ۱۶ درصد
میزان دریافتی بین ۳ تا ۳.۵ میلیون تومان، معادل ۱۵ درصد
میزان دریافتی بین ۳.۵ تا ۴ میلیون تومان، معادل ۱۴ درصد
میزان دریافتی بین ۴ تا ۴.۵ میلیون تومان، معادل ۱۳ درصد
میزان دریافتی بین ۴.۵ تا ۵ میلیون تومان، معادل ۱۲ درصد
میزان دریافتی بالاتر از ۵ میلیون تومان، معادل ۱۰ درصد


سقف معافیت مالیاتی و پاداش پایان خدمت ۲۶۰ میلیون تومانی کارمندان دولت در سال ۹۷

عضو کمیسیون تلفیق بودجه (جبار کوچکی‌نژاد) در مورد پاداش پایان خدمت کارکنان دولتی گفت:‌ کمیسیون تلفیق مقرر کرد، پاداش پایان خدمت ۷ برابر حداقل حقوق تعیین‌شده از سوی دولت ضربدر ۳۰ سال خدمت شود که رقمی حدود ۲۵۰ تا ۲۶۰ میلیون تومان می‌شود و بالاتر از آن مجاز نیست.

افرادی که تا دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومان ماهانه حقوق دریافت می‌کنند معاف از مالیات بوده و تا ۱۰ میلیون تومان حقوق مشمول ۱۰ درصد و از این میزان به بالاتر ۲۰ درصد مالیات می‌پردازند.

طبق متن این مصوبه دولت موظف است در سال ۹۷ دهک‌های پردرآمد را شناسایی و بر اساس دسترسی به حساب‌های بانکی حذف کند، آن‌هایی که یارانه‌شان حذف شده می‌توانند به وزارت کار مراجعه و اعتراض خود را ثبت کنند.

دولت باید پردرآمدها را تعریف و در دستورالعمل اجرایی آن را تدوین و ابلاغ کند، همچنین مصوبه‌ای در مورد افزایش حقوق کارکنان دولت وجود داشت آنهایی که بالای ۵ میلیون حقوق دارند، از افزایش ۱۰ درصدی حقوق حذف می‌شوند و پایین‌تر از آن از ۱۰ تا ۱۸ درصد افزایش حقوق پیدا خواهند کرد، این افزایش یا محل منابع این افزایش از طریق حذف یارانه پردرآمدها خواهد بود.


منبع: تازه‌های حسابداری
" برای حمايـت از ما، لطفاً بر روی بنرهای تبليغاتی سايت كليك نمائيد "

" اگر کسی خوبیهای تو را فراموش کرد، تو خوب بودن را فراموش نکن... "
" ای کاش یاد بگیریم، برای خالی کردن خودمان؛ کسی را لبریز نکنیم... "
" تنها « زمان » است كه دوست داشتن را ثابت می كند، نه « زبان »... "
پاسخ
سپاس شده توسط: حسین


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

"تبلیغات متنی"
"درباره‌ی ما"
"امکانات وبسايت"
تالانت - آموزش حسابداری تبلیغ متنی شما در اینجا کتاب حسابداری تسعیر ارز
وبسایت فروم‌لرن در واپسین روزهای اسفند ۱۳۹۱ فعالیت خود را آغاز کرده و کلیه خدمات ارائه شده در این انجمن کاملاً رایگان می‌باشد. هدف ما کمک به پیشرفت حرفه حسابداری بوده و امیدواریم که بتوانیم با یاری خداوند متعال، همکاری اعضاء عزیز و سرمایه‌های گرانقدرمان؛ گام مؤثری جهت نیل به هدف خود برداریم.

©۱۴۰۳: تمامی حقوق برای تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم‌لرن محفوظ می‌باشد.

تــرجمـه شده توسط: Www.My-BB.Ir و iora.ir
قدرت گرفته از: MyBB, © ۲۰۰۲-۱۴۰۳ MyBB Group.
طراحی توسط: My-BB.Ir & Masoud_MI

زمان کنونی: ۲۵ فروردین ۱۴۰۳، ۱۰:۲۶ ق.ظ