Redirect اطلاعات بيشترads تبليغات
تبليغات


تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم لرن

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرسش: مالیات تکلیفی تبصره 1
#1
سلام

من یه فایلی برام اومده میخواستم ببینم جدیده یا نه؟ چون من مالیات تکلیفی ها رو 10 درصد حساب می کردم ولی اینجا معافیت هم ازش کسر شده

باید مالیات تکلیفی ها رو طبق همین عکس کسر کرد؟

[عکس: jfwvi.jpg]
پاسخ
سپاس شده توسط:
#2
سلام جناب آقای سردار عزیز

(۲۷ فروردین ۱۳۹۷، ۰۱:۵۸ ب.ظ)masoudsardar نوشته: باید مالیات تکلیفی ها رو طبق همین عکس کسر کرد؟

پاسخ جنابعالی خیر است. متن درج شده در تصویر شما، همان متن قانون اصلاح تبصره ماده ۸۶ اصلاحی ق.م.م می‌باشد ولیکن مثال درج شده اشتباه است. چرا که در نص صریح قانون ذکر گردیده است که "با رعایت معافیت‌های قانونی مربوط به حقوق به جز معافیت موضوع ماده ۸۴ این قانون" اما در مثال فوق‌الذکر معافیت ماده ۸۴ محاسبه گردیده است که اشتباه می‌باشد و بایستی مالیات مقطوع ۱۰ درصد محاسبه شود (بدون کسر معافیت).

با احترام...
" برای حمایـت از ما، لطفاً بر روی بنرهای تبلیغاتی سایت كلیك نمائید "

" اگر کسی خوبیهای تو را فراموش کرد، تو خوب بودن را فراموش نکن... "
" ای کاش یاد بگیریم، برای خالی کردن خودمان؛ کسی را لبریز نکنیم... "
" تنها « زمان » است كه دوست داشتن را ثابت می كند، نه « زبان »... "
پاسخ
#3
ممنون
پس اسن قسمت که نوشته "با رعایت معافیت‌های قانونی مربوط به حقوق" منظور کدوم معافیت هاست؟
پاسخ
سپاس شده توسط:
#4
سلام دوست عزیز

منظور معافیت‌های مالیاتی حقوق موضوع ماده ۹۱ ق.م.م می‌باشد.

با احترام...
" برای حمایـت از ما، لطفاً بر روی بنرهای تبلیغاتی سایت كلیك نمائید "

" اگر کسی خوبیهای تو را فراموش کرد، تو خوب بودن را فراموش نکن... "
" ای کاش یاد بگیریم، برای خالی کردن خودمان؛ کسی را لبریز نکنیم... "
" تنها « زمان » است كه دوست داشتن را ثابت می كند، نه « زبان »... "
پاسخ
سپاس شده توسط:
#5
(۲۹ فروردین ۱۳۹۷، ۰۸:۲۳ ق.ظ)Masoud_MI نوشته:
پاسخ جنابعالی خیر است. متن درج شده در تصویر شما، همان متن قانون اصلاح تبصره ماده ۸۶ اصلاحی ق.م.م می‌باشد ولیکن مثال درج شده اشتباه است. چرا که در نص صریح قانون ذکر گردیده است که "با رعایت معافیت‌های قانونی مربوط به حقوق به جز معافیت موضوع ماده ۸۴ این قانون" اما در مثال فوق‌الذکر معافیت ماده ۸۴ محاسبه گردیده است که اشتباه می‌باشد و بایستی مالیات مقطوع ۱۰ درصد محاسبه شود (بدون کسر معافیت).

با عرض سلام و تشکر و همچنین تبریک عید میلاد حضرت قائم
جناب معدلی منظورتون از اینکه معافیت مربوط به ماده 84 هست و نباید کسر شود چیست؟
من با مراجعه مستقیم به دارایی سوال پرسیدم و گفتند قراردادهاتون بعد از کسر 216 میلیون بر اساس ضریب مالیات تعیین میشود و همین که کارفرما قرارداد را اعلام نماید کافی و هر گونه مسئولیتی به عهده شخص میباشد در صورتیکه اینجا عنوان شده کارفرکا میبایست مبلغ را کسر نماید
ممنون میشم توضیحات بیشتر بفرمایید
پاسخ
سپاس شده توسط:
#6
سلام سرکار خانم فرهادی نسب گرامی

سپاسگزارم، عید گذشته بر شما و خانواده محترمتان نیز مبارک باد...


(۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۶:۳۶ ب.ظ)الهه فرهادی نسب نوشته: جناب معدلی منظورتون از اینکه معافیت مربوط به ماده 84 هست و نباید کسر شود چیست؟

کارفرما مکلف به کسر مالیات مقطوع از پیمانکار بوده و نباید معافیت ماده ۸۴ را از وی کسر نماید، به این دلیل که به هر شخص (پیمانکار) در سال، یک معافیت مالیاتی تعلق می‌گیرد. فرض کنیم که پیمانکار مذکور در یک سال همزمان مشغول خدمات دهی به چند کارفرما باشد، حال اگر قرار باشد هر کدام از ایشان برای پیمانکار معافیت مالیاتی را کسر نمایند، مانند این است که پیمانکار از چندین معافیت مالیاتی موضوع ماده ۸۴ ق.م.م استفاده کرده است.


(۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۶:۳۶ ب.ظ)الهه فرهادی نسب نوشته: من با مراجعه مستقیم به دارایی سوال پرسیدم و گفتند قراردادهاتون بعد از کسر 216 میلیون بر اساس ضریب مالیات تعیین میشود و همین که کارفرما قرارداد را اعلام نماید کافی و هر گونه مسئولیتی به عهده شخص میباشد در صورتیکه اینجا عنوان شده کارفرکا میبایست مبلغ را کسر نماید
ممنون میشم توضیحات بیشتر بفرمایید

با توجه به توضیحی که در بالا ارائه گردید، زمانی که پیمانکار اظهارنامه مالیاتی خود را ارائه می‌کند، مجموع خدمات ارائه شده به کارفرمایان را ذکر نموده و معافیت مزبور (۲۱۶ میلیون ریال) را در آن لحاظ و سپس مالیات مکسوره توسط کارفرمایان را نیز مشخص می‌نماید. در نهایت دارایی با توجه به روشی که مورد سوال جنابعالی واقع گردیده است، مالیات شما را تشخیص می‌دهد.

ذکر یک نکته که تنها اختلاف نظر من با کارمند دارایی (شعبه مد نظر) مذکور می‌باشد این هست که پیمانکار مسئول کسر مالیات تکلیفی قرارداد خود نیست و این مهم بر عهده کارفرما می‌باشد، بنابراین پیمانکار صرفاً وظیفه دارد در نهایت قرارداد خود را به اطلاع دارایی برساند تا در محاسبه درآمد مشمول مالیات وی منظور گردد.


با احترام...
" برای حمایـت از ما، لطفاً بر روی بنرهای تبلیغاتی سایت كلیك نمائید "

" اگر کسی خوبیهای تو را فراموش کرد، تو خوب بودن را فراموش نکن... "
" ای کاش یاد بگیریم، برای خالی کردن خودمان؛ کسی را لبریز نکنیم... "
" تنها « زمان » است كه دوست داشتن را ثابت می كند، نه « زبان »... "
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

"تبلیغات متنی"
"درباره‌ی ما"
"امکانات وبسايت"
تالانت - آموزش حسابداری تبلیغ متنی شما در اینجا
وبسایت فروم‌لرن در واپسین روزهای اسفند ۱۳۹۱ فعالیت خود را آغاز کرده و کلیه خدمات ارائه شده در این انجمن کاملاً رایگان می‌باشد. هدف ما کمک به پیشرفت حرفه حسابداری بوده و امیدواریم که بتوانیم با یاری خداوند متعال، همکاری اعضاء عزیز و سرمایه‌های گرانقدرمان؛ گام مؤثری جهت نیل به هدف خود برداریم.

©۱۳۹۷: تمامی حقوق برای تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم‌لرن محفوظ می‌باشد.

تــرجمـه شده توسط: Www.My-BB.Ir و iora.ir
قدرت گرفته از: MyBB, © ۲۰۰۲-۱۳۹۷ MyBB Group.
طراحی توسط: My-BB.Ir & Masoud_MI