Redirect اطلاعات بيشترads تبليغات
تبليغات

تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم لرن

امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرسش: واریزی های صاحب شرکت از حساب شخصی
با عرض سلام خدمت دوستان عزیز، من رشتم حسابداری نیست ولی یه دوره اصول حسابداری 1و2 رو گذروندم الان یه مطبخ راه انداختیم که میخوام خودم حسابداریشو انجام بدم چندتا سوال داشتم که ممنون میشم کمکم کنید 1- صاحب مطبخ یک سری خریدهای اولیه برای مطبخ از تجهیزات و تاسیسات و ملزومات و اجاره و پرداخت قبوض و غیره از حساب شخصیش داده که حساب بانکی مطبخ نیست بابت این خریدها چه ثبت هایی باید بزنم؟ 2- اگر صاحب مطبخ در طول فعالیت یک سری واریزی به بانک مطبخ از حساب شخصیش داشته باشه و بخواد این واریزی هارو حسابشو داشته باشه چه ثبتی باید براش بزنم؟ ممنون از وقتی که میزارید. Shy
پاسخ
سپاس شده توسط:
سلام و عرض ادب
باید خدمت شما متذکر شم که اگر خاطرتون باشه ما تو حسابداری یه فرضی داریم بنام فرض تفکیک شخصیت که البته در موسسات تک مالکی این مهم به سختی صورت می گیرد.
برای ثبت های خرید شماره 1
دارایی ثابت مشهود/ملزومات/اثاثه و منصوبات/ماشین آلات ***
                                                                         سرمایه ***
برای ثبت شماره 2 که سرمایه گذاری مجدد محسوب میشه این ثبت
موجودی نقد ***
                سرمایه ***
[عکس: sarbar_post.png]
پاسخ
سپاس شده توسط: saratat ، alipesaraklu ، Masoud_MI ، رحیمی پور
با سلام . ثبت اولی که دوستمون زدن درسته ولی برای دومین مورد باید حساب جاری شرکا رو بستانکار کنین نه حساب سرمایه. یعنی :
وجه نقد         بدهکار
          جاری شرکا       بستانکار
با تشکر
پاسخ
سپاس شده توسط: saratat ، alipesaraklu ، Masoud_MI ، رحیمی پور
(۱۷ تير ۱۳۹۷، ۰۲:۲۸ ب.ظ)حسین نوشته: با سلام . ثبت اولی که دوستمون زدن درسته ولی برای دومین مورد باید حساب جاری شرکا رو بستانکار کنین نه حساب سرمایه. یعنی :
وجه نقد         بدهکار
          جاری شرکا       بستانکار
با تشکر

با تشکر فراوان از iranempire1381 و جناب عالی پس الان به نظرتون درسته که یه حساب معین حساب دریافتنی جاری شرکا برای حساب کل سایر حسابهای دریافتنی و یه حساب معین حساب پرداختنی جاری شرکا برای حساب کل سایر حسابهای پرداختنی تعریف کنم؟ و اینکه هر وقت صاحب مطبخ واریزی داشت به بانک مطبخ حساب بانکو بدهکار کنم و حساب پرداختنی جاری شرکا را بستانکار کنم و هر وقت برداشت داشت از بانک مطبخ حساب دریافتنی جاری شرکا را بدهکار کنم و حساب بانکو بستانکار کنم؟
پاسخ
سپاس شده توسط:
(۱۷ تير ۱۳۹۷، ۰۲:۲۸ ب.ظ)حسین نوشته: با سلام . ثبت اولی که دوستمون زدن درسته ولی برای دومین مورد باید حساب جاری شرکا رو بستانکار کنین نه حساب سرمایه. یعنی :
وجه نقد         بدهکار
          جاری شرکا       بستانکار
با تشکر
اگر با دقت مطالعه بفرمائید متدکر شدم که اگر سرمایه گذاری مجدد مقصود ثبت باشد، بدین صورت است.

بله در صورتی که این واریزی ها جنبه تعهدی داشته باشد.
پاسخ
سپاس شده توسط:
(۱۷ تير ۱۳۹۷، ۰۶:۳۴ ب.ظ)saratat نوشته: با تشکر فراوان از iranempire1381 و جناب عالی پس الان به نظرتون درسته که یه حساب معین حساب دریافتنی جاری شرکا برای حساب کل سایر حسابهای دریافتنی و یه حساب معین حساب پرداختنی جاری شرکا برای حساب کل سایر حسابهای پرداختنی تعریف کنم؟ و اینکه هر وقت صاحب مطبخ واریزی داشت به بانک مطبخ حساب بانکو بدهکار کنم و حساب پرداختنی جاری شرکا را بستانکار کنم و هر وقت برداشت داشت از بانک مطبخ حساب دریافتنی جاری شرکا را بدهکار کنم و حساب بانکو بستانکار کنم؟

سلام خیر باید یه سرفصل کل به نام جاری شرکاء ایجاد کنید و به تفکیک، معین ایجاد شود.
برای پاسخ به سوال بعدی باید متذکر شم که جاری شرکاء یه حساب با ماهیت بستانکاره و بیانگر بدهی واحد تجاری به شرکاست.و به هیچ وجه نشانگر حسابهای دریافتنی نیست.
جاری شرکاء نشانگر تعهدات واحد نسبت به شرکاء است.
پاسخ
سپاس شده توسط: saratat
(۱۷ تير ۱۳۹۷، ۰۷:۳۱ ب.ظ)iranempire1381 نوشته: سلام خیر باید یه سرفصل کل به نام جاری شرکاء ایجاد کنید و به تفکیک، معین ایجاد شود.
برای پاسخ به سوال بعدی باید متذکر شم که جاری شرکاء یه حساب با ماهیت بستانکاره و بیانگر بدهی واحد تجاری به شرکاست.و به هیچ وجه نشانگر حسابهای دریافتنی نیست.

خیلی ممنونم از پاسختون. من ولی یه چیزو متوجه نشدم الان بهتره که من برای این مطبخ واریزی های صاحب مطبخو سرمایه گذاری مجدد در نظر بگیرم و برداشتشو کاهش سرمایه یا اینکه یه حساب جاری شرکا باز کنم با واریزی، حسابو جاری شرکا رو بستانکار کنم با برداشت حساب جاری شرکا رو بدهکار کنم؟  Huh
پاسخ
سپاس شده توسط:
(۱۷ تير ۱۳۹۷، ۰۶:۳۴ ب.ظ)saratat نوشته: با تشکر فراوان از iranempire1381 و جناب عالی پس الان به نظرتون درسته که یه حساب معین حساب دریافتنی جاری شرکا برای حساب کل سایر حسابهای دریافتنی و یه حساب معین حساب پرداختنی جاری شرکا برای حساب کل سایر حسابهای پرداختنی تعریف کنم؟ و اینکه هر وقت صاحب مطبخ واریزی داشت به بانک مطبخ حساب بانکو بدهکار کنم و حساب پرداختنی جاری شرکا را بستانکار کنم و هر وقت برداشت داشت از بانک مطبخ حساب دریافتنی جاری شرکا را بدهکار کنم و حساب بانکو بستانکار کنم؟

سلام دوست عزیز

ابتدا از طرف کلیه اعضای فروم‌لرن خدمت شما خیرمقدم عرض می‌کنم، به سایت خودتان خوش آمدید!

با کسب اجازه از دو همکار بزرگوارم، لازم به ذکر است که همین روشی که فرمودید صحیح می‌باشد.

(۱۷ تير ۱۳۹۷، ۰۷:۳۱ ب.ظ)iranempire1381 نوشته: سلام خیر باید یه سرفصل کل به نام جاری شرکاء ایجاد کنید و به تفکیک، معین ایجاد شود.

سلام دوست گرامی

حساب جاری شرکاء دارای ماهیت بستانکار نمی‌باشد! این حساب هم می‌تواند دارای مانده بدهکار باشد و هم بستانکار. در این خصوص نظر شما را به موضوع ذیل جلب می‌نمایم:

پرسش: جاری اعضاء

خواهشمند است تایپیک فوق را با دقت مطالعه نمائید.

(۱۸ تير ۱۳۹۷، ۱۰:۰۵ ق.ظ)saratat نوشته: خیلی ممنونم از پاسختون. من ولی یه چیزو متوجه نشدم الان بهتره که من برای این مطبخ واریزی های صاحب مطبخو سرمایه گذاری مجدد در نظر بگیرم و برداشتشو کاهش سرمایه یا اینکه یه حساب جاری شرکا باز کنم با واریزی، حسابو جاری شرکا رو بستانکار کنم با برداشت حساب جاری شرکا رو بدهکار کنم؟  Huh

زمانی که قصد سرمایه‌گذاری مجدد در کار باشد، می‌بایست منابع مزبور طی یک پروسه قانونی به منظور افزایش سرمایه به ثبت اداره ثبت شرکت‌ها برسد. شما می‌توانید از همان حساب جاری شرکاء جهت واریزی و برداشت ایشان استفاده نمائید.

با احترام...
" برای حمايـت از ما، لطفاً بر روی بنرهای تبليغاتی سايت كليك نمائيد "

" اگر کسی خوبیهای تو را فراموش کرد، تو خوب بودن را فراموش نکن... "
" ای کاش یاد بگیریم، برای خالی کردن خودمان؛ کسی را لبریز نکنیم... "
" تنها « زمان » است كه دوست داشتن را ثابت می كند، نه « زبان »... "
پاسخ
سپاس شده توسط: saratat ، رحیمی پور ، حسین

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

"تبلیغات متنی"
"درباره‌ی ما"
"امکانات وبسايت"
تالانت - آموزش حسابداری تبلیغ متنی شما در اینجا کتاب حسابداری تسعیر ارز
وبسایت فروم‌لرن در واپسین روزهای اسفند ۱۳۹۱ فعالیت خود را آغاز کرده و کلیه خدمات ارائه شده در این انجمن کاملاً رایگان می‌باشد. هدف ما کمک به پیشرفت حرفه حسابداری بوده و امیدواریم که بتوانیم با یاری خداوند متعال، همکاری اعضاء عزیز و سرمایه‌های گرانقدرمان؛ گام مؤثری جهت نیل به هدف خود برداریم.

©۱۴۰۰: تمامی حقوق برای تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم‌لرن محفوظ می‌باشد.

تــرجمـه شده توسط: Www.My-BB.Ir و iora.ir
قدرت گرفته از: MyBB, © ۲۰۰۲-۱۴۰۰ MyBB Group.
طراحی توسط: My-BB.Ir & Masoud_MI

زمان کنونی: ۲۵ خرداد ۱۴۰۰، ۰۵:۰۹ ق.ظ