Redirect اطلاعات بيشترads تبليغات
تبليغات


تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم لرن

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرسش: اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده
#1
سلام جناب معدلی 
دو سوال؟
اول اینکه اظهارنامه هر فصل کی رسیدگی میشه و به قطعیت میرسه و مهلت پرداختش چه مدته؟
دوم اینکه ما یه فاکتور در تابستان ثبت کردم و قسمتی از فاکتور برگشت از فروش شده ولی سندش دست ما نرسیده الان هم که مهلت تابستان گذشته. شرکت خریدار هم اتفاقا برگشت از خریدش و ثبت نکرده . حالا تکلیف چیه میتونیم تو پاییز ثبت کنیم یا تابستان اجازه ثبت میده سایت بهمون ؟

جسارتا در مورد سوال اول هرچه قانون ارزش افزوده رو مطالعه کردم مفاد قانونیش و نیافتم. لطفا بخشنامه یا مواد قانونیش و هم بفرمائید.
پاسخ
سپاس شده توسط:
#2
طبق ماده ۳۴ ارزش افزوده 
اسناد و مدارک مربوط به ارزش افزوده تا ده سال قابل رسیدگیه

هرزمان اداره کل مالیات مربوطه به واحد مالیاتی حکم رسیدگی بزنه از مودی درخواست ارائه اسناد و مدارک میشه و اظهارنامش رسیدگی میشه .
پروسه قطعی سازیم بستگی به رفتار مودی داره که اعتراض میکنه یا تمکین.

خلاصه از زمان قطعیت ده روز مهلت پرداخت داره . منظور از قطعیت یعنی کشیدن برگ قطعی از طرف مالیات .
تا اونجاییم که بنده میدونم اظهارنامه ارزش افزوده فصلی رسیدگی نمیشه فقط اگه بدهی داشته باشه شرکت موقع تمدید گواهی ارزش افزوده ممیز بررسی میکنه و تا زمانیکه تسویه انجام نشه اجازه تمدید نمیده .

برای برگشت از فروش هم سعی کنید هر دو با هم در یک دوره انجام بشه . اگر پاییز شد که هیچ مشکلی نداره برگشت از فروش تابستان رو توی پاییز ثبت کنید ولی اگر خواستید تابستان ثبت کنید باید اظهارنامه الحاقی ارسال کنید .
دیگه دوستان اصلاح کنن .
پاسخ
سپاس شده توسط: Masoud_MI ، رحیمی پور ، RezaKasra


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

"تبلیغات متنی"
"درباره‌ی ما"
"امکانات وبسايت"
تالانت (حسابداری و کامپیوتر) تبلیغ متنی شما در اینجا
وبسایت فروم‌لرن در واپسین روزهای اسفند ۱۳۹۱ فعالیت خود را آغاز کرده و کلیه خدمات ارائه شده در این انجمن کاملاً رایگان می‌باشد. هدف ما کمک به پیشرفت حرفه حسابداری بوده و امیدواریم که بتوانیم با یاری خداوند متعال، همکاری اعضاء عزیز و سرمایه‌های گرانقدرمان؛ گام مؤثری جهت نیل به هدف خود برداریم.

©۱۳۹۷: تمامی حقوق برای تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم‌لرن محفوظ می‌باشد.

تــرجمـه شده توسط: Www.My-BB.Ir و iora.ir
قدرت گرفته از: MyBB, © ۲۰۰۲-۱۳۹۷ MyBB Group.
طراحی توسط: My-BB.Ir & Masoud_MI