درحال بارگیری...
روز و
ساعت و
دقیقه و
ثانیه تا آغاز سال ۱۳۹۸ باقی‌مانده است.
آغاز سال ۱۳۹۸ بر شما عزیزان مبارک.
Redirect اطلاعات بيشترads تبليغات
تبليغات

تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم لرن

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرسش: نحوه ثبت اقلامی که هر واحد آن به تنهائی بی ارزش تلقی می‌شود
سلام و عرض ادب خدمت دوستان
خرید اقلام مصرفی با عمر نسبتا طولانی تحت چه سرفصلی در دفاتر ثبت میشود؟
برای مثال : خرید 500عدد بشکه با فی هر واحد 1.450.000 ریال (رقمی معادل 725.000.000 ریال ) را به عنوان هزینه شناسایی میکنید یا به عنوان دارائی ثابت؟

با تشکر
خدایا تو را شکر - نه به خاطر دادهات و ندادهات - بلکه تو را شکر، به خاطر اینکه تو خدای منی و من بنده تو - تو را شکر به خاطر اینکه خدا تویی و خدایی فقط سزاوار توست
پاسخ
سپاس شده توسط:
سلام دوست عزیز
به نظر من بر حسب نوع فعالیت شما و جایگاه این بشکه ها باید تصمیم گیری شود که در دارایی ها قرار بگیرد یا هزینه شود.تصمیم گیری در این خصوص ربطی به دوام و قیمت هزینه شده بشکه ها ندارد ، چون ممکنه در یک فعالیت این بشکه جهت انبارکردن مواد خریداری شود بنابراین می تونه تا 20سالم دوام داشته باشد و مسلما باید به دارایی ها تخصیص یابد و یک فعالیت دیگر ممکنه برای جابه جایی مداوم مواد به خط تولید باشد که ممکنه حتی یکسالم دوام نداشته باشدو باید هزینه شود.
اگر تحلیل من در این باره اشتباه هست سایر دوستان کمک کنند ، چون خودمم کنجکاو شدم Shy
پاسخ
سپاس شده توسط: Masoud_MI ، رحیمی پور ، حسین ، alipesaraklu
ضمن تشکر از شما
این بشکه ها در هر دو موردی که تشریح نمودید استفاده میشه .و ممکنه در هر زمانی بشکه ها سوراخ یا خراب شوند.
در ضمن از طرفی طبق ماده 12 آئین نامه استهلاک دارائی ها در سال 95، چنانچه قیمت تمام شده یک دارائی تحصیل یا ایجاد شده کمتر از ده درصد حد نصاب معاملات کوچک باشد در سال تحصیل یا ایجاد قابل استهلاک خواهد بود
آیا به استناد این ماده میتوان خرید بشکه ها را در همان سال هزینه نمود ؟ چرا که هزینه هر بشکه خیلی کمتر از ده درصد حد نصاب میباشد.
با تشکر
خدایا تو را شکر - نه به خاطر دادهات و ندادهات - بلکه تو را شکر، به خاطر اینکه تو خدای منی و من بنده تو - تو را شکر به خاطر اینکه خدا تویی و خدایی فقط سزاوار توست
پاسخ
سپاس شده توسط:
سلام و روز بخیر
دوست عزیزبا توجه به مصرفی که برای شما وجود دارد به نظر بهتر هست در سرفصل دارایی ثبت شود و ۶ ساله مستهلک گردد(بند ۱۳ گروه ۲۴ جدول استهلاک)
شما بشکه ها رو تک تک خرید نکردید که مبلغ هر بشکه را محاسبه می کنید و بخواهید در دسته حد نصاب معاملات کوچک قرار دهید، بنابراین با توجه به فاکتور یکجایی که دارید باید طی چند سال مستهلک نمائید.
پاسخ
سپاس شده توسط: Masoud_MI ، رحیمی پور ، ابوذر ، alipesaraklu
(۲۲ دى ۱۳۹۷، ۰۱:۱۹ ب.ظ)alipesaraklu نوشته: در ضمن از طرفی طبق ماده 12 آئین نامه استهلاک دارائی ها در سال 95، چنانچه قیمت تمام شده یک دارائی تحصیل یا ایجاد شده کمتر از ده درصد حد نصاب معاملات کوچک باشد در سال تحصیل یا ایجاد قابل استهلاک خواهد بود
آیا به استناد این ماده میتوان خرید بشکه ها را در همان سال هزینه نمود ؟ چرا که هزینه هر بشکه خیلی کمتر از ده درصد حد نصاب میباشد.

با سلام 
دوست عزیز آئین نامه ای که اشاره فرمودید به مبلغ واحد اشاره ای ندارد و منظور مبلغ خرید می باشد .
پاسخ
سپاس شده توسط: barkat ، Masoud_MI ، ابوذر ، حسین ، alipesaraklu ، رحیمی پور

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

"تبلیغات متنی"
"درباره‌ی ما"
"امکانات وبسايت"
تالانت - آموزش حسابداری تبلیغ متنی شما در اینجا کتاب حسابداری تسعیر ارز
وبسایت فروم‌لرن در واپسین روزهای اسفند ۱۳۹۱ فعالیت خود را آغاز کرده و کلیه خدمات ارائه شده در این انجمن کاملاً رایگان می‌باشد. هدف ما کمک به پیشرفت حرفه حسابداری بوده و امیدواریم که بتوانیم با یاری خداوند متعال، همکاری اعضاء عزیز و سرمایه‌های گرانقدرمان؛ گام مؤثری جهت نیل به هدف خود برداریم.

©۱۳۹۸: تمامی حقوق برای تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم‌لرن محفوظ می‌باشد.

تــرجمـه شده توسط: Www.My-BB.Ir و iora.ir
قدرت گرفته از: MyBB, © ۲۰۰۲-۱۳۹۸ MyBB Group.
طراحی توسط: My-BB.Ir & Masoud_MI

زمان کنونی: ۰۳ فروردین ۱۳۹۸، ۰۹:۰۲ ب.ظ