Redirect اطلاعات بيشترads تبليغات
تبليغات


تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم لرن

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرسش: پرداخت بدهی کمتر از 50 میلیون ریال توسط شرکاء
#1
با سلام خدمت دوستان گرامی . سوال اول ) اگرخریدهای شرکت ازاشخاص مختلف وبا نرخ های متفاوت باشد ومبلغ هرخرید کمتراز50 میلیون ریال شود، باتوجه به اینکه پرداخت های بالای 50 میلیون ریال حتما از حساب شرکت باید باشد اما چون مبالغ این خریدهاکمتر است شرکاء اقدام به تسویه بدهی نموده اند آیا این پرداخت ها مورد قبول ممیز مالیاتی است یا خیر ؟
سوال دوم ) اگزجمع خریدها بالای 50 میلیون ریال باشد و شرکاء بصورت خرد خرد اقدام به تسویه بدهی نموده اند آیا این پرداخت ها مورد قبول ممیز مالیاتی است یا خیر ؟
پاسخ
سپاس شده توسط:
#2
سلام جناب آقای ابوذر گرامی

(۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۲:۴۸ ب.ظ)ابوذر نوشته: سوال اول ) اگرخریدهای شرکت ازاشخاص مختلف وبا نرخ های متفاوت باشد ومبلغ هرخرید کمتراز50 میلیون ریال شود، باتوجه به اینکه پرداخت های بالای 50 میلیون ریال حتما از حساب شرکت باید باشد اما چون مبالغ این خریدهاکمتر است شرکاء اقدام به تسویه بدهی نموده اند آیا این پرداخت ها مورد قبول ممیز مالیاتی است یا خیر ؟

چنانچه هر کدام از هزینه‌های انجام شده کمتر از ۵۰ میلیون ریال باشد، از نظر قانونی (تبصره ۳ ماده ۱۴۷ و بخشنامه‌های آن) هزینه قابل قبول مالیاتی می‌باشد.


(۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۲:۴۸ ب.ظ)ابوذر نوشته: سوال دوم ) اگزجمع خریدها بالای 50 میلیون ریال باشد و شرکاء بصورت خرد خرد اقدام به تسویه بدهی نموده اند آیا این پرداخت ها مورد قبول ممیز مالیاتی است یا خیر ؟

در این خصوص قبلاً بنده برداشت شخصی خود را از بخشنامه: اجرای حکم تبصره ۳ ماده ۱۴۷ قانون مالیات‌های مستقیم در تایپیک پرسش: غیر قابل قبول بودن هزینه توضیح داده ام.

(۰۷ بهمن ۱۳۹۶، ۰۳:۴۸ ب.ظ)Masoud_MI نوشته: نظر بنده حقیر در خصوص بخشنامه فوق بدین صورت است:

هزینه‌های نقدی پرداختی بیش از ۵۰ میلیون ریال شرکت، باید حتماً از طریق سیستم بانکی شرکت و در وجه طرف حساب باشد. در آخر بخشنامه نیز قید گردیده است که حکم مزبور برای سایر هزینه‌های انجام شده که از سایر طرق تسویه و یا تهاتر می‌گردد، قابل اجرا نمی‌باشد.

حال منظور از هزینه‌های پرداختی نقدی چیست؟ هزینه‌هایی که در دفاتر به طرفیت حساب‌های موجودی نقد ثبت گردیده است. موجودی نقد شامل موجودی نزد بانک‌ها، صندوق، تنخواه گردان و وجوه در راه می‌باشد.

هزینه‌ها می‌بایست به محض وقوع در دفاتر ثبت شوند، حال ممکن است بصورت نقدی و یا غیرنقدی باشند. بنابراین مجدداً لازم به ذکر است که برداشت‌ها از بخشنامه تبصره ۳ ماده ۱۴۷ متفاوت است و متأسفانه هیچ‌وقت قوانین ما بصورت صریح و بدون ابهام، به موضوعات مطرح شده نپرداخته است. به طور کلی به نظر اینجانب هزینه‌های شما جزء هزینه‌های قابل قبول مالیاتی می‌باشد.


با احترام...
" برای حمایـت از ما، لطفاً بر روی بنرهای تبلیغاتی سایت كلیك نمائید "

" اگر کسی خوبیهای تو را فراموش کرد، تو خوب بودن را فراموش نکن... "
" ای کاش یاد بگیریم، برای خالی کردن خودمان؛ کسی را لبریز نکنیم... "
" تنها « زمان » است كه دوست داشتن را ثابت می كند، نه « زبان »... "
پاسخ
سپاس شده توسط: alipesaraklu ، رحیمی پور ، حسین ، ابوذر


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

"تبلیغات متنی"
"درباره‌ی ما"
"امکانات وبسايت"
تالانت - آموزش حسابداری تبلیغ متنی شما در اینجا کتاب حسابداری تسعیر ارز
وبسایت فروم‌لرن در واپسین روزهای اسفند ۱۳۹۱ فعالیت خود را آغاز کرده و کلیه خدمات ارائه شده در این انجمن کاملاً رایگان می‌باشد. هدف ما کمک به پیشرفت حرفه حسابداری بوده و امیدواریم که بتوانیم با یاری خداوند متعال، همکاری اعضاء عزیز و سرمایه‌های گرانقدرمان؛ گام مؤثری جهت نیل به هدف خود برداریم.

©۱۳۹۸: تمامی حقوق برای تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم‌لرن محفوظ می‌باشد.

تــرجمـه شده توسط: Www.My-BB.Ir و iora.ir
قدرت گرفته از: MyBB, © ۲۰۰۲-۱۳۹۸ MyBB Group.
طراحی توسط: My-BB.Ir & Masoud_MI

زمان کنونی: ۲۴ شهریور ۱۳۹۸، ۰۶:۵۷ ب.ظ