Redirect اطلاعات بيشترads تبليغات
تبليغات

تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم لرن

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرسش: نحوه ثبت ارزش افزوده وقتی گواهی تمدید نشده است
سلام به همه دوستان
ما خرید کرده ایم از یک شرکت به مبلغ 50 میلیون تومان. 4.5 میلیون تومان روی فاکتور بابت ارزش افزوده منظور شده است. فاکتور را تحویل گرفتیم ولی فروشنده گواهی ارزش افزوده اش منقضی شده است ولی بلک لیست هم نیست. هنوز گواهی جدیدش صادر نشده است.
الان من فقط مبلغ 50 میلیون تومان را ثبت کنم یا 4.5 میلیون را هم ثبت کنم و وقتی گواهی اش را ارائه کرد، بهش پرداخت کنم؟ یا ثبت نکنم وقتی فروشنده گواهی اش را ارائه کرد، اون وقت 4.5 میلیون تومان را بابت فاکتور قبلی ثبت کنم؟

چون می خواهم طوری ثبت کنم که اعتبار 4.5 میلیون تومان محسوب شود.
حسابداری یک فن و مهارت است. با اشتراک اطلاعات به یکدیگر کمک کنیم.
شرکت وزین فناوری ایمن (وفا)
پاسخ
سپاس شده توسط:
سلام وقت بخیر
بهترین حالت به نظر بنده اینکه مبلغ ارزش افزوده به حسابهای پرداختنی مشتری خودتون لحاظ کنید و هر زمان گواهی ارزش افزوده ارائه شد پرداخت صورت پذیرد. چون این امکان وجود دارد که گواهی تمدید نگردد یا مشتری بلک لیست گردد که در این صورت در زمان تشخیص باید یک سند اصلاحی زده شود و مبلغ ارزش افزوده خرید اصلاح و حذف شود و اضهار نامه آن فصل هم اصلاح و حذف شود .
پاسخ
سپاس شده توسط: Masoud_MI ، رحیمی پور ، حسین ، pronetin
اگر درست فهمیده باشم منظورتان این است که من در گزارش ارزش افزوده خرید مبلغ 4.5 میلیون تومان را لحاظ کنم ولی پرداخت نکنم. وقتی گواهی ارائه داد پرداخت کنم. درست است؟
در این صورت در گزارش 169، وقتی فاکتور خرید را ثبت میکنم، فیلد مبلغ ارزش افزوده را با 4.5 تکمیل کنم یا اونجا را صفر بزنم؟
حسابداری یک فن و مهارت است. با اشتراک اطلاعات به یکدیگر کمک کنیم.
شرکت وزین فناوری ایمن (وفا)
پاسخ
سپاس شده توسط:
شما باید کلیه روال قانونی خودتون را انجام بدید. در صورت معاملات فصلی169 و اضهارنامه ارزش افزوده خرید را با ارزش افزوده لحاظ کنید، چون خرید هست برای شما بار مالی ندارد و حتی باعث کاهش پرداخت ارزش افزوده می گردد پس روال قانونی را طی کنید . نهایتا با ارائه مدارک شما کلیه روال را بدون پرداخت جریمه انجام دادید و در صورت عدم ارائه مدارک با ثبت سند اصلاحی ارزش افزوده را پرداخت می کنید (ما به تفاوت ارزش افزوده خرید و فروش ) و معاملات فصلی را ویرایش و ارزش افزوده آن را حذف میکنید.
پاسخ
سپاس شده توسط: Masoud_MI ، رحیمی پور ، حسین ، pronetin

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

"تبلیغات متنی"
"درباره‌ی ما"
"امکانات وبسايت"
تالانت - آموزش حسابداری تبلیغ متنی شما در اینجا کتاب حسابداری تسعیر ارز
وبسایت فروم‌لرن در واپسین روزهای اسفند ۱۳۹۱ فعالیت خود را آغاز کرده و کلیه خدمات ارائه شده در این انجمن کاملاً رایگان می‌باشد. هدف ما کمک به پیشرفت حرفه حسابداری بوده و امیدواریم که بتوانیم با یاری خداوند متعال، همکاری اعضاء عزیز و سرمایه‌های گرانقدرمان؛ گام مؤثری جهت نیل به هدف خود برداریم.

©۱۳۹۸: تمامی حقوق برای تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم‌لرن محفوظ می‌باشد.

تــرجمـه شده توسط: Www.My-BB.Ir و iora.ir
قدرت گرفته از: MyBB, © ۲۰۰۲-۱۳۹۸ MyBB Group.
طراحی توسط: My-BB.Ir & Masoud_MI