Redirect اطلاعات بيشترads تبليغات
تبليغات


تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم لرن

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرسش: ارزش اسقاط
#1
سلام
نحوه برآورد ارزش اسقاط چگونه است؟
ایا قاعده خاصی دارد یا به تشخیص شرکت هست؟
اگر ارزش اسقاط صفر در نظر گرفته شد ولی در انتهای سال های مفید ارزش روز دارایی مثلا یک میلیون بود باید چ کارکرد؟
اگر عمر مفید مثلا 5سال کامپیوتر خریداری شده تمام شد ولی باز هم شرکت از آن استفاده کرد بازهم باید برای سال های بعد از ان استهلاک شناسایی کرد؟
پاسخ
سپاس شده توسط:
#2
(۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹، ۰۷:۲۸ ب.ظ)Hekmat نوشته: نحوه برآورد ارزش اسقاط چگونه است؟
ایا قاعده خاصی دارد یا به تشخیص شرکت هست؟

سلام دوست گرامی

با توجه به استاندارد حسابداری شماره  ۱۱، از آنجا که اغلب ارزش اسقاط دارایی ناچیز است، در محاسبه مبلغ استهلاک پذیر با اهمیت نمی‌باشد، بنابراین معمولاً صفر درنظر گرفته می‌شود.


(۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹، ۰۷:۲۸ ب.ظ)Hekmat نوشته: اگر ارزش اسقاط صفر در نظر گرفته شد ولی در انتهای سال های مفید ارزش روز دارایی مثلا یک میلیون بود باید چ کارکرد؟

ارزش روز دارایی‌ها تا زمانی که تجدید ارزیابی نشوند، ملاک عمل نمی‌باشد، تنها در زمان فروش دارایی با فرض ادعای شما سود شناسایی می‌شود.


(۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹، ۰۷:۲۸ ب.ظ)Hekmat نوشته: اگر عمر مفید مثلا 5سال کامپیوتر خریداری شده تمام شد ولی باز هم شرکت از آن استفاده کرد بازهم باید برای سال های بعد از ان استهلاک شناسایی کرد؟

زمانی که ارزش دفتری دارایی نزدیک به صفر شده است چطور می‌توانید برای آن مجدد استهلاک شناسایی کنید؟ مطابق ماده ۱۸ مقررات و ضوابط اجرایی مربوط به هزینه استهلاك دارائی‌ها موضوع ماده ۱۴۹ ق.م.م جدید، دارایی‌هایی که قیمت تمام شده آن‌ها بطور کامل مستهلک می‌گردد، تا زمانی که در مالکیت موسسه می‌باشند باید بهای تمام شده و میزان استهلاک انباشته آن دارایی به طور کامل در حساب‌ها و دفاتر موسسه نشان داده شود.


با احترام...
" برای حمایـت از ما، لطفاً بر روی بنرهای تبلیغاتی سایت كلیك نمائید "

" اگر کسی خوبیهای تو را فراموش کرد، تو خوب بودن را فراموش نکن... "
" ای کاش یاد بگیریم، برای خالی کردن خودمان؛ کسی را لبریز نکنیم... "
" تنها « زمان » است كه دوست داشتن را ثابت می كند، نه « زبان »... "
پاسخ
سپاس شده توسط: barkat ، رحیمی پور ، حسین
#3
دارایی که عمر مفیدش تمام شده ارزش دفتری صفر دارد ولی هنوز داریم استفاده میکنیم چ گونه در ترازنامه گزارش کنیم؟
پاسخ
سپاس شده توسط:
#4
(۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹، ۰۴:۰۹ ب.ظ)Hekmat نوشته: دارایی که عمر مفیدش تمام شده ارزش دفتری صفر دارد ولی هنوز داریم استفاده میکنیم چ گونه در ترازنامه گزارش کنیم؟

ضمن عرض سلام مجدد خدمت شما

بهتر است چنین دارایی‌هایی که پس از مستهلک شدن قابل استفاده می‌باشند را با ارزش دفتری یک ریال در دفاتر نشان داد، بدین صورت که در سال آخر عمر مفید، هزینه استهلاک را یک ریال کمتر ثبت نمائید.

پاسخ کامل تر قبلاً در تایپیک زیر ارائه گردیده است:

پرسش: محاسبه استهلاک طبق قانون جدید و خروج دارایی مستهلک شده

با احترام...
" برای حمایـت از ما، لطفاً بر روی بنرهای تبلیغاتی سایت كلیك نمائید "

" اگر کسی خوبیهای تو را فراموش کرد، تو خوب بودن را فراموش نکن... "
" ای کاش یاد بگیریم، برای خالی کردن خودمان؛ کسی را لبریز نکنیم... "
" تنها « زمان » است كه دوست داشتن را ثابت می كند، نه « زبان »... "
پاسخ
سپاس شده توسط: رحیمی پور


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

"تبلیغات متنی"
"درباره‌ی ما"
"امکانات وبسايت"
تالانت - آموزش حسابداری تبلیغ متنی شما در اینجا کتاب حسابداری تسعیر ارز
وبسایت فروم‌لرن در واپسین روزهای اسفند ۱۳۹۱ فعالیت خود را آغاز کرده و کلیه خدمات ارائه شده در این انجمن کاملاً رایگان می‌باشد. هدف ما کمک به پیشرفت حرفه حسابداری بوده و امیدواریم که بتوانیم با یاری خداوند متعال، همکاری اعضاء عزیز و سرمایه‌های گرانقدرمان؛ گام مؤثری جهت نیل به هدف خود برداریم.

©۱۳۹۹: تمامی حقوق برای تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم‌لرن محفوظ می‌باشد.

تــرجمـه شده توسط: Www.My-BB.Ir و iora.ir
قدرت گرفته از: MyBB, © ۲۰۰۲-۱۳۹۹ MyBB Group.
طراحی توسط: My-BB.Ir & Masoud_MI

زمان کنونی: ۱۰ خرداد ۱۳۹۹، ۰۸:۳۱ ب.ظ