Redirect اطلاعات بيشترads تبليغات
تبليغات


تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم لرن

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مالیات سود اوراق مشارکت
#1
باسلام
آیا به سود پرداختی به دارندگان اوراق مشارکت مالیات میخوره؟
باتشکر
الهی نه من آنم که زفیض نگهت چشم بپوشم
نه تو آنی که گدارا ننوازی به نگاهی
در اگر باز نگردد نروم باز به جایی
پشت دیوار نشینم چوگدابرسر راهی
پاسخ
سپاس شده توسط:
#2
سلام
ظاهرا" اگر اشتباه برداشت نکرده باشم/بلی
طبق آیین نامه اجرایی قانون نحوه انتشار اوراق مشاركت مصوب 18/5/77 هیئت وزیران،عامل ،موظف است که اوراق وسود آن را پس از کسر مالیات متعلقه پرداخت نماید ومالیات آن طبق قانون نحوه انتشار اوراق مشاركت(مصوب 1376/6/30، مجلس شوراي اسلامي) محاسبه گردد.

ماده 26 آیین نامه مصوب77
عامل، سود قطعی اوراق مشاركت را پس از كسر مالیات و تأیید بانك مركزی پرداخت می نماید.

آیین نامه مصوب 77

آیین نامه مصوب 76

بااحترام
پاسخ
سپاس شده توسط: asena


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

"تبلیغات متنی"
"درباره‌ی ما"
"امکانات وبسايت"
تالانت - آموزش حسابداری تبلیغ متنی شما در اینجا کتاب حسابداری تسعیر ارز
وبسایت فروم‌لرن در واپسین روزهای اسفند ۱۳۹۱ فعالیت خود را آغاز کرده و کلیه خدمات ارائه شده در این انجمن کاملاً رایگان می‌باشد. هدف ما کمک به پیشرفت حرفه حسابداری بوده و امیدواریم که بتوانیم با یاری خداوند متعال، همکاری اعضاء عزیز و سرمایه‌های گرانقدرمان؛ گام مؤثری جهت نیل به هدف خود برداریم.

©۱۴۰۱: تمامی حقوق برای تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم‌لرن محفوظ می‌باشد.

تــرجمـه شده توسط: Www.My-BB.Ir و iora.ir
قدرت گرفته از: MyBB, © ۲۰۰۲-۱۴۰۱ MyBB Group.
طراحی توسط: My-BB.Ir & Masoud_MI

زمان کنونی: ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱، ۰۱:۲۲ ق.ظ