Redirect اطلاعات بيشترads تبليغات
تبليغات

تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم لرن

امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 4 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بحث و گفتگو: چگونه یک شرکت تازه تاسیس را بصورت عملی حسابداری کنیم؟
Star 
باسلام وخداقوت
دوستانی که تجربه دارن لطفا" گام به گام توضیح دهند
باتشکر
الهی نه من آنم که زفیض نگهت چشم بپوشم
نه تو آنی که گدارا ننوازی به نگاهی
در اگر باز نگردد نروم باز به جایی
پشت دیوار نشینم چوگدابرسر راهی
پاسخ
سپاس شده توسط: marzieh ، javad tavana
با اجازه از شما دوستان شرکت بازرگانی وفعالیتش هم خرید و فروش لوازم الکترونیکی واردات و صادرات باشه
حالا دوستانی که مایل هستن شرکت کنند بسم الله
(واسه تاسیس این شرکت از اول باید چیکار کنم ؟)
پاسخ
سپاس شده توسط: javad tavana
(۱۶ مرداد ۱۳۹۲، ۱۰:۳۵ ب.ظ)asena نوشته: با اجازه از شما دوستان شرکت بازرگانی وفعالیتش هم خرید و فروش لوازم الکترونیکی واردات و صادرات باشه
حالا دوستانی که مایل هستن شرکت کنند بسم الله
(واسه تاسیس این شرکت از اول باید چیکار کنم ؟)
سلام
سعی میکنم از گذاشتن نقطه چین خودداری کنم
/
قسمتی از کارهای اولیه
1:گفتن نام خدا وتوکل بر اوستا
2:هدف تشکیل شرکت هست اما موضوع ویا نوعش مشخص بشه (احتمالا سهامی خاص مد نظره)
3:مشخص شدن اعضا وسمت ها و سرمایه
4:آماده سازی اساسنامه

اگر احساس میشه که بایست جزء به جزء باید گفته شود تذکر بدید وعرایضم را تصحیح وکامل بفرمایید
با احترام
پاسخ
سپاس شده توسط: asena ، javad tavana
(۱۶ مرداد ۱۳۹۲، ۱۰:۵۲ ب.ظ)marzieh نوشته: سلام
سعی میکنم از گذاشتن نقطه چین خودداری کنم
/
قسمتی از کارهای اولیه
1:گفتن نام خدا وتوکل بر اوستا
2:هدف تشکیل شرکت هست اما موضوع ویا نوعش مشخص بشه (احتمالا سهامی خاص مد نظره)
3:مشخص شدن اعضا وسمت ها و سرمایه
4:آماده سازی اساسنامه

اگر احساس میشه که بایست جزء به جزء باید گفته شود تذکر بدید وعرایضم را تصحیح وکامل بفرمایید
با احترام
سهامی خاص بهتره برای شروع ممنون از نظرت
مرضیه جان میشه بفرمائین حداقل چند نفر برای تشکیل شرکت نیاز هست ومیزان سرمایه مورد نیاز وشروع مراحل اولیه
اگر یه اساسنامه هم برای این شرکت دوستان قرار بدن ممنون میشم
باتشکر
پاسخ
سپاس شده توسط: moongirl ، javad tavana
شرکت با حداقل سه نفر سهامدار قابل تشکیل است ودر شرکت سهامی خاص الزاما ۳۵% مبلغ اعلامی می‌بایست به صورت نقد به حساب شرکت واریز گردد و ۶۵% در تعهد مابقی ظرف ۵ سال تادیه گردد.
سرمایه شركت به هنگام تاسیس نباید كمتر از000./000/1 ریال باشد.
بااحترام.
Happy people don`t have the best of everything but they made best of everything

پاسخ
سپاس شده توسط: asena
سلام

راجع به انتخاب موسسین و اعضاء هیئت مدیره و مدیر عامل دوستان لطفا" توضیح بفرمایند.
واردات تلفن همراه
انتخاب شاپ
پاسخ
سپاس شده توسط: asena
(۱۷ مرداد ۱۳۹۲، ۰۶:۴۹ ب.ظ)amirehsani نوشته: سلام

راجع به انتخاب موسسین و اعضاء هیئت مدیره و مدیر عامل دوستان لطفا" توضیح بفرمایند.
باسلام
متاسفانه راجع به انتخاب موسسین چیزی نمیدونم (فقط یک سوال آیا منظورتون مجمع موسس هست؟)
دراولین مجمع عادی که تشکیل شده از حداقل نصف +1 اعضای سهامدار هست اولین هیات مدیره مشخص میشه وبه تبعه آن اولین هیات مدیره، اولین رییس ونایب ریس و مدیر عامل رو انتخاب میکند
*مدیر عامل با رییس هیات مدیره نمیتونه یکی باشد مگر با تصویب3/4 مجمع عادی(ماده124)
*این موارد ونحوه انتخاب این عزیزان بایست د ر اساسنامه شرکت درج شود.

بااحترام
پاسخ
سپاس شده توسط: asena ، amirehsani
سلام وخداقوت
باتشکر از استاد گرامی ودوستان عزیز
اگر منظور مجمع موسس باشه :
ماده ٧٢(ل.ا.ق.ت) می گوید: مجمع عمومی شركت سهامی از اجتماع صاحبان سهام تشكیل می شود. براساس این ماده و ماده ١٧ از لایحه قانونی مذكور و ماده ٤٥ سابق قانون تجارت مصوب ١٣/١٢/١٣١١ می توان مجمع عمومی موسس در شرف تاسیس را به شرح آتی تعریف نمود:
به صحت اظهارات موسسین در زمینه احراز پذیره نویس كلیه سهام شركت و تادیه مبالغ لازم و شور درباره اساسنامه شركت و تصویب آن انتخاب اولین مدیران و بازرس یا بازرسان شركت و تعیین روزنامه كثیرالانتشار برای هر گونه دعوت و اطلاعیه بعدی سهامداران با رعایت مقررات قانونی.
به مستفاد از مواد ٢٠ و ٢٣ لایحه قانونی فوق الذكر در شركت های سهامی خاص اولین جلسه كلیه سهامداران كه طبق مقررات قانونی با هدف های فوق تشكیل می شود به منزله مجمع عمومی موسس تلقی خواهدشد

منبعwww.samalaw.com
پاسخ
سپاس شده توسط: amirehsani
سلام

ممنون دوستان بابت پاسخ درستی که دادید و من موارد مهم از قانون تجارت را در این باب تقدیم میکنم :

نقل قول:1- مواد قانونی مربوط به شركت سهامی خاص
(قانون اصلاح قسمتی از قانون تجارت مصوب 24/12/1347)
ماده 1- شركت سهامی، شركتی است كه سرمایه آن به سهام تقسیم شده و مسئولیت صاحبان سهام، محدود به مبلغ اسمی سهام آنهاست.
ماده 2- شركت سهامی شركت بازرگانی محسوب می‌شود ولو این كه موضوع عملیات آن امور بازرگانی نباشد.
ماده 3- در شركت سهامی تعداد شركاء نباید از سه نفر كمتر باشد.
ماده 4- شركت سهامی به دو نوع تقسیم می‌شود:
نوع اول: شركتهایي كه موسسین آنها قسمتی از سرمایه شركت را از طریق فروش سهام به مردم تامین می كنند این گونه شركتها شركت سهامی عام نامیده می‌شوند.
نوع دوم : شركتهایي كه تمام سرمایه آنها در موقع تاسیس منحصراً توسط موسسین تامین گردیده است. این گونه شركتها شركت سهامی خاص نامیده می‌شود.
تبصره : در شركتهای سهامی عام عبارت «شركت سهامی عام» و در شركتهای سهامی خاص عبارت «شركت سهامی خاص» باید قبل از نام شركت یا بعد از آن بدون فاصله با نام شركت در كلیه اوراق و اطلاعیه‌ها و آگهی‌های شركت به طور روشن و خوانا قید شود.
ماده 5- در موقع تاسیس، سرمایه شركتهای سهامی عام از پنج میلیون ریال و سرمایه شركتهای سهامی خاص از یك میلیون ریال نباید كمتر باشد، در صورتی كه سرمایه شركت بعد از تاسیس به هر علت از حداقل مذكور در این ماده كمتر شود، باید ظرف یك سال نسبت به افزایش سرمایه تا میزان حداقل مقرر اقدام به عمل آید یا شركت به نوع دیگری از انواع شركتهای مذكور در قانون تجارت تغیير شكل باید وگرنه هر ذینفع می‌تواند انحلال آن را از دادگاه صلاحیت دار درخواست كند. هرگاه قبل از صدور رای قطعی موجب درخواست انحلال منتفی گردد، دادگاه رسیدگی را موقوف خواهد نمود.

تاسیس شرکت سهامی خاص:

نقل قول:ماده 20- برای تاسیس و ثبت شركتهای سهامی خاص فقط تسلیم اظهارنامه به ضمیمه مدارك زیر به مرجع ثبت شركتها كافی خواهد بود:
1- اساسنامه شركت كه باید به امضاء كلیه سهامداران رسیده باشد.
2- اظهارنامه مشعر بر تعهد كلیه سهام و گواهی نامه بانكی حاكی از تادیه قسمت نقدی آن كه نباید كمتر از 35% كل سهام باشد.
3- انتخاب اولین مدیران و بازرس یا بازرسان شركت كه باید در صورت جلسه‌ای قید و به امضای كلیه سهامداران رسیده باشد.
4- قبول سمت مدیریت و بازرسی با رعایت قسمت اخیر ماده 17
5- ذكر نام روزنامه كثیرالانتشاری كه هرگونه آگهی راجع به شركت یا تشكیل اولین مجمع عمومی عادی در آن منتشر خواهد شد.

ماده 82- در شركتهای سهامی خاص تشكیل مجمع عمومی موسس الزامی نیست. لیكن جلب نظر كارشناس مذكور در ماده 76 این قانون ضروری است و نمی‌توان آورده‌های غیر نقدی به مبلغی بیش از ارزیابی كارشناس قبول نمود.
ماده 270- هرگاه مقررات قانونی در مورد تشكیل شركت سهامی یا عملیات آن یا تصمیماتی كه توسط هر یك از اركان شركت اتخاذ می گردد رعایت نشود بر حسب مورد بنا به درخواست هر ذینفع بطلان شركت یا عملیات یا تصمیمات مذكور به حكم دادگاه اعلان خواهد شد لیكن موسسین و مدیران آن و بازرسان و صاحبان سهام شركت نمی‌توانند در مقابل اشخاص ثالث به این بطلان استناد نمایند.
ماده 278- شركت سهامی خاص در صورتی می‌تواند به شركت سهامی عام تبدیل شود كه اولاً موضوع به تصویب مجمع عمومی فوق‌العاده شركت سهامی خاص رسیده باشد،
ثانیا – سرمایه آن حداقل به میزان باشد كه برای شركتهای سهامی عام مقرر شده باشد و یا شركت سرمایه خود را به میزان مذكور افزایش دهد.
ثالثاً – دو سال تمام از تاریخ تاسیس و ثبت شركت گذشته و دو ترازنامه آن به تصویب عمومی صاحبان سهام رسیده باشد.
رابعاً – اساسنامه آن با رعایت مقررات این قانون در مورد شركتهای سهامی عام تنظیم یا اصلاح شده باشد.
واردات تلفن همراه
انتخاب شاپ
پاسخ
سپاس شده توسط: Masoud_MI ، asena
سلام وخداقوت
دوستان به نظرشما چقدر سرمایه برای شروع اولیه این کار لازمه؟ چه دارائیها نیاز هست ؟و ثبت های اولیه سرمایه واورده ها و انشالله مراحل اداری ثبت اسناد هم برای اشنایی دوستان نابلدی مثل من فکر کنم خوب باشه تاااااااااا سوالات بعدی ...
باتشکراز عزیزان
پاسخ
سپاس شده توسط:

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

"تبلیغات متنی"
"درباره‌ی ما"
"امکانات وبسايت"
نرم افزار حسابداری آرین سیستم تبلیغ متنی شما در اینجا
وبسایت فروم‌لرن در واپسین روزهای اسفند ۱۳۹۱ فعالیت خود را آغاز کرده و کلیه خدمات ارائه شده در این انجمن کاملاً رایگان می‌باشد. هدف ما کمک به پیشرفت حرفه حسابداری بوده و امیدواریم که بتوانیم با یاری خداوند متعال، همکاری اعضاء عزیز و سرمایه‌های گرانقدرمان؛ گام مؤثری جهت نیل به هدف خود برداریم.

©۱۳۹۶: تمامی حقوق برای تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم‌لرن محفوظ می‌باشد.

تــرجمـه شده توسط: Www.My-BB.Ir و iora.ir
قدرت گرفته از: MyBB, © ۲۰۰۲-۱۳۹۶ MyBB Group.
طراحی توسط: My-BB.Ir & Masoud_MI

زمان کنونی: ۲۰ آذر ۱۳۹۶، ۰۹:۴۴ ب.ظ