Redirect اطلاعات بيشترads تبليغات
تبليغات

تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم لرن

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرسش: نحوه ثبت حقوق
با سلام و خسته نباشی خدمت همه دوستان
 من یه سوال داشتم؟
کارمندای شرکت ما تازه بیمه شدند 3 نفرشون 3 نفر بقیه بیمه نمیخوان و پولشو دریافت میکنن.
از برج 10 لیست بیمه رد شده و مبلغش دربرج11پرداخت شده  لیستی که برای برج 10 برا بیمه رد شده حداقل حقوق رو برا 3 نفری که بیمه شدن زدم

639300تومن حالا برا دارایی که میخوام لیست بدم نمیدونم باید مبلغ حقوق رو چقدر بزنم که بعدا با مشکل مواجه نشم هم در دارایی هم بیمه هم اداره کار
حقوق قانونی با بیمه و مزایا چقدره؟
البته من قبلا در دارایی برا ی بچه ها 2نفر900000تومن و 2 نفر750000تومن و یک نفر450000تومن حقوق رد کردم حالا نمیدونم باید چیکار کنم این مبلغ رو زیاد کنم یا نه؟
برمقصد خود تمرکز کنید،نه بر موانعی که سر راهتان قرار دارند.
حرکت،تلاش و استقامت کنید .تا به مقصد مطلوب خود برسید.
پاسخ
سپاس شده توسط:
سلام دوست گرامي

اين موردي كه فرموديد قانوني نيست و كارگر نمي تواند بگويد كه بيمه مي خواهد يا خير و كارفرا مكلف است ايشان را بيمه نموده و از اين بابت 7% حقوق مشمول وي را بابت حق بيمه كسر نمايد، ضمناً مبالغ وارد شده در ليست بيمه نيز بايد واقعي باشد و نه بر مبناي حداقل حقوق.

حداقل حقوق ماهانه هر فرد براي سال 1393 به شرح ذيل مي باشد كه ليست هاي شما نبايد كمتر از مجموع اين مبالغ باشد:

حداقل دستمزد 6089100 ریال، حق مسكن 200.000 ریال، بن كارگری 800.000 ریال، حق اولاد برای هر فرزند (حداكثر دو فرزند) 608910 ریال، پایه سنوات 150.000 ریال.

دقت فرمائيد كه ليست بيمه و دارايي بايد يكسان باشد، در غیر اینصورت دفاتر شما از طرف سازمان تأمین اجتماعی رد خواهد شد و مشمول جریمه می گردید، امیدوارم توضیحات بیشتر را دوستان و اساتید عزیز بیان بفرمایند.

با احترام...
" برای حمايـت از ما، لطفاً بر روی بنرهای تبليغاتی سايت كليك نمائيد "

" اگر کسی خوبیهای تو را فراموش کرد، تو خوب بودن را فراموش نکن... "
" ای کاش یاد بگیریم، برای خالی کردن خودمان؛ کسی را لبریز نکنیم... "
" تنها « زمان » است كه دوست داشتن را ثابت می كند، نه « زبان »... "
پاسخ
سپاس شده توسط: alipesaraklu ، saba ، sepideh ، معصومه 67
با سلام و تشکر از توضیحات جناب آقای معدلی
متاسفانه خیلی از کارفرماها توازن بین لیست بیمه و دارائی رو رعایت نمیکنن. و به تذکرات هم اهمیت نمیدهند.
این نوع کارفرماها حقوق کارگر را یا کمتر و یا بیشتر  از قانون کار میپردازند ولی لیست بیمه را با حد اقل حقوق ارائه داده و حق بیمه را طبق آن پرداخت میکنند.
البته به نظر من این مشکل به خاطر این است که سازمان تامین اجتماعی به صورت سالانه به دفاتر رسیدگی نمیکنه و خیلی از کارفرماها نیز به همین دلیل از وظائف خود تخطی میکنند.

با تشکر
خدایا تو را شکر - نه به خاطر دادهات و ندادهات - بلکه تو را شکر، به خاطر اینکه تو خدای منی و من بنده تو - تو را شکر به خاطر اینکه خدا تویی و خدایی فقط سزاوار توست
پاسخ
سپاس شده توسط: Masoud_MI ، sepideh ، معصومه 67
(۲۷ بهمن ۱۳۹۳، ۰۴:۵۰ ب.ظ)alipesaraklu نوشته: با سلام و تشکر از توضیحات جناب آقای معدلی
متاسفانه خیلی از کارفرماها توازن بین لیست بیمه و دارائی رو رعایت نمیکنن. و به تذکرات هم اهمیت نمیدهند.
این نوع کارفرماها حقوق کارگر را یا کمتر و یا بیشتر  از قانون کار میپردازند ولی لیست بیمه را با حد اقل حقوق ارائه داده و حق بیمه را طبق آن پرداخت میکنند.
البته به نظر من این مشکل به خاطر این است که سازمان تامین اجتماعی به صورت سالانه به دفاتر رسیدگی نمیکنه و خیلی از کارفرماها نیز به همین دلیل از وظائف خود تخطی میکنند.

با تشکر

سلام با تشکر از پاسخ شما دوستان گرامی
من میخوام بدونم اگه بین لیست بیمه و لیست حقوقی که به دارایی میدم اختلاف باشه مشکلی پیش نمیاد حتی تاریخاشونم یکی نیست بعد من حقوق رو به تاریخ لیست دارایی ثبت کنم یا لیست بیمه. بیمه رودر تاریخی پرداخت کنم  ثبت نزنم بعد سر ماه که حقوق رو ثبت زدم بیمه رو هم اون موقه ثبت کنم. بعد در دفاتر حقوق رو طبق بیمه بزنم یا لیست دارایی. من قبلا هم لیست دارایی رد میکردم در ماهای قبل حالا اگه اونو کمتر کنم که به بیمه برسه مشکلی نداره
پاسخ
سپاس شده توسط: sepideh
(۲۸ بهمن ۱۳۹۳، ۱۱:۱۵ ق.ظ)امیدها نوشته: سلام با تشکر از پاسخ شما دوستان گرامی
من میخوام بدونم اگه بین لیست بیمه و لیست حقوقی که به دارایی میدم اختلاف باشه مشکلی پیش نمیاد حتی تاریخاشونم یکی نیست

سلام دوست گرامي

ضمن تشكر از پاسخ جناب آقاي پسركلو عزيز؛

همانطور كه توضيح داده شد باید لیست بیمه و دارایی مانند همدیگر باشند، در غیر اينصورت دفاتر شما از طرف سازمان تأمين اجتماعي رد خواهد شد و مشمول جریمه می گردید.

(۲۸ بهمن ۱۳۹۳، ۱۱:۱۵ ق.ظ)امیدها نوشته: بعد من حقوق رو به تاریخ لیست دارایی ثبت کنم یا لیست بیمه. بیمه رودر تاریخی پرداخت کنم  ثبت نزنم بعد سر ماه که حقوق رو ثبت زدم بیمه رو هم اون موقه ثبت کنم.

متوجه اين قسمت سوال جنابعالي نشدم، شما اول بايد سند حقوق را ثبت كنيد كه بر اساس آن بيمه و ماليات رد كنيد، نمي توانيد كه اول بيمه و ماليات بپردازيد بعد حقوق را محاسبه و بيمه و ماليات پرداختي آن را مشخص نمائيد.

شما در پايان ماه سند حقوق را مي زنيد كه در ماه بعد مي بايست بيمه و ماليات آن را پرداخت نمائيد. پيشنهاد مي كنم در اين رابطه تاپيك "ثبت هزينه حقوق و پرداخت آن" را مطالعه نمائيد.

همچنين لازم به ذكر است كه بيمه و ماليات حقوق هر ماه، در پايان همان ماه محاسبه و در سند حقوق ثبت شده و در ماه بعد كه پرداخت گرديد ثبت پرداخت آن در دفاتر درج مي گردد.

(۲۸ بهمن ۱۳۹۳، ۱۱:۱۵ ق.ظ)امیدها نوشته: بعد در دفاتر حقوق رو طبق بیمه بزنم یا لیست دارایی. من قبلا هم لیست دارایی رد میکردم در ماهای قبل حالا اگه اونو کمتر کنم که به بیمه برسه مشکلی نداره

دقت فرمائيد كه جوابهاي اين تالار بر اساس قوانين و مقررات مي باشد بنابراين نمي توان به سوال شما پاسخ داد.

با احترام...
" برای حمايـت از ما، لطفاً بر روی بنرهای تبليغاتی سايت كليك نمائيد "

" اگر کسی خوبیهای تو را فراموش کرد، تو خوب بودن را فراموش نکن... "
" ای کاش یاد بگیریم، برای خالی کردن خودمان؛ کسی را لبریز نکنیم... "
" تنها « زمان » است كه دوست داشتن را ثابت می كند، نه « زبان »... "
پاسخ
سپاس شده توسط: alipesaraklu ، sepideh ، معصومه 67
(۲۷ بهمن ۱۳۹۳، ۰۲:۲۶ ب.ظ)امیدها نوشته: با سلام و خسته نباشی خدمت همه دوستان
 من یه سوال داشتم؟
کارمندای شرکت ما تازه بیمه شدند 3 نفرشون 3 نفر بقیه بیمه نمیخوان و پولشو دریافت میکنن.
از برج 10 لیست بیمه رد شده و مبلغش دربرج11پرداخت شده  لیستی که برای برج 10 برا بیمه رد شده حداقل حقوق رو برا 3 نفری که بیمه شدن زدم

639300تومن حالا برا دارایی که میخوام لیست بدم نمیدونم باید مبلغ حقوق رو چقدر بزنم که بعدا با مشکل مواجه نشم هم در دارایی هم بیمه هم اداره کار
حقوق قانونی با بیمه و مزایا چقدره؟
البته من قبلا در دارایی برا ی بچه ها 2نفر900000تومن و 2 نفر750000تومن و یک نفر450000تومن حقوق رد کردم حالا نمیدونم باید چیکار کنم این مبلغ رو زیاد کنم یا نه؟

سلام

درصورتی میشه لیست دارایی وبیمه یکسان نباشه که اون افرادی که درلیست بیمه نیستند بازنشسته باشند ومشکلی پیش نمیاد.

*هوا بس ناجوانمردانه سرد است*
پاسخ
سپاس شده توسط: alipesaraklu ، Masoud_MI ، رحیمی پور ، معصومه 67
با سلام و تشکر از شما

در لیست حقوق باید نام کارفرما هم به عنوان حقوق بگیر باشه یا نه؟
من چون همه کارمندام بیمه ندارن یه کم مشکل دارم.
 میشه منو بیشتر راهنمایی کنین یه جوری که بهتر بفهمم باید چیکار کنم.
ممنون میشم
پاسخ
سپاس شده توسط:
(۲۹ بهمن ۱۳۹۳، ۱۱:۲۱ ق.ظ)sepideh نوشته: سلام

درصورتی میشه لیست دارایی وبیمه یکسان نباشه که اون افرادی که درلیست بیمه نیستند بازنشسته باشند ومشکلی پیش نمیاد.

ممنون
 میشه اون 3 نفر که بیمه ندارن رو از لیست حقوق کم کنم
و اون سه نفری که بیمه هستن حقوقشونو طبق بیمه بزنم
پاسخ
سپاس شده توسط:
(۲۹ بهمن ۱۳۹۳، ۱۲:۰۳ ب.ظ)امیدها نوشته: ممنون
 میشه اون 3 نفر که بیمه ندارن رو از لیست حقوق کم کنم
و اون سه نفری که بیمه هستن حقوقشونو طبق بیمه بزنم

بله میشه ولی فکر اینو کردید که حقوقی که به دیگران پرداخت کردید رو چیکار کنید ؟! هزینه پرداخت شده ولی غیر قابل استفاده در گزارشات و اظهارنامه.
خدایا تو را شکر - نه به خاطر دادهات و ندادهات - بلکه تو را شکر، به خاطر اینکه تو خدای منی و من بنده تو - تو را شکر به خاطر اینکه خدا تویی و خدایی فقط سزاوار توست
پاسخ
سپاس شده توسط: Masoud_MI ، رحیمی پور ، معصومه 67
(۲۹ بهمن ۱۳۹۳، ۱۲:۳۲ ب.ظ)alipesaraklu نوشته: بله میشه ولی فکر اینو کردید که حقوقی که به دیگران پرداخت کردید رو چیکار کنید ؟! هزینه پرداخت شده ولی غیر قابل استفاده در گزارشات و اظهارنامه.

مگه کار دیگه ای ام میشه انجام داد؟
پاسخ
سپاس شده توسط:

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

"تبلیغات متنی"
"درباره‌ی ما"
"امکانات وبسايت"
تالانت - آموزش حسابداری تبلیغ متنی شما در اینجا کتاب حسابداری تسعیر ارز
وبسایت فروم‌لرن در واپسین روزهای اسفند ۱۳۹۱ فعالیت خود را آغاز کرده و کلیه خدمات ارائه شده در این انجمن کاملاً رایگان می‌باشد. هدف ما کمک به پیشرفت حرفه حسابداری بوده و امیدواریم که بتوانیم با یاری خداوند متعال، همکاری اعضاء عزیز و سرمایه‌های گرانقدرمان؛ گام مؤثری جهت نیل به هدف خود برداریم.

©۱۴۰۰: تمامی حقوق برای تالار گفتگوی تخصصی حسابداری فروم‌لرن محفوظ می‌باشد.

تــرجمـه شده توسط: Www.My-BB.Ir و iora.ir
قدرت گرفته از: MyBB, © ۲۰۰۲-۱۴۰۰ MyBB Group.
طراحی توسط: My-BB.Ir & Masoud_MI

زمان کنونی: ۰۳ تير ۱۴۰۰، ۱۰:۵۵ ق.ظ